Dolgo obstojni sladki zalogajčki

a  

član od: 16.5.2002

sporočila: 7

tema odprta - 19. apr 2005 11:28 | ogledi: 5.704 | odgovori: 6

Imam en velik problem. Čez dober teden grem na obisk k sorodnikom, kjer bo posebna zabava, na kateri bo veliko ljudi in kjer se veliko dobrega poje in popije. Da pri njih ne bi bilo preveč dela okrog raznih slaščic, bi jih rada nekaj že prej pripravila doma, pa nimam kakšne posebne ideje. Saj vem, da so to predvsem keksi, pa vas vseeno prosim za pomoč - za ideje. Jaz sem doma bolj v biskvitnih zadevah, ki pa na žalost ne morejo dolgo stati.

Že v naprej hvala vsem!

Lep pozdrav!

Anaja

a

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. apr 2005 11:35

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4033 pa razni - španski vetrčki, - karamele, - vse zadeve za zamrznit (to lahko narediš tudi z biskvitom, odmrznjenega samo obliješ z glazuro in razrežeš), - razni angleški pudingi, ki doooolgo trajajo, saj so čisto pasterizirani, - v čokolado namočeno suho sadje, - figova pogača, - huzarski krapki, medenjaki, - linčke oči, - keksi na strojček, - raznorazni bonbončki tudi navadno dolgo trajajo, ostale lahko vmes zmrzneš - ja, seveda navadno ni čisto isto, je pa še zmeraj dobro, če jih zamrzneš v posodi, kamor ne bojo mogle vonjave od drugih zadev, - mačji jeziki, - krhki piškotki - od slanih stari pa slane palčke, polžki,... picosi in grisini (recepta za zadnje dvoje sem že dala v bazo) Veri

a  

član od: 16.5.2002

sporočila: 7

19. apr 2005 13:32

Hvala za vse napisano, bom preštudirala. Pa še nekaj me zanima; ali si mislite, da bi princeske, oziroma samo pečeno testo, zdržalo kakšen teden v hladilniku, brez zmrzovanja? Nekje sem namreč videla pečene ( mislim da v Italiji), pakirane v vrečki. Tam jih rabijo za Profiterole. Res pa je da bi bile moje brez vseh umetnih dodatkov. LP, Anaja a

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

19. apr 2005 13:59

Ojla! A, pa še en biskvitni predlog: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2422 . Pazi, kam boš biskvit postavila, je sicer obstojen, samo pri nas ga zmažejo, še predno postane bolj sočen. Lep pozdravček in dober tek! Harmonija

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

19. apr 2005 20:01

Po mojem bi šlo.Se pa pečene princeske v vrečkah dobi tudi pri nas,zadjič sem jih videla v mercatorju.LP Bernarda

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

20. apr 2005 8:37

Raje kot da drobno pecivo stoji cel teden (razen piškotov seveda), ga speci, nato pa zamrzni. Potem ga enostavno vzemi ven eno noč prej. Pri nas se tega poslužujemo, če slučajno kdaj ostane kak reč. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti