Punčeve rezine

neznan uporabnik
tema odprta - 1. avg 2001 15:17 | ogledi: 9.894 | odgovori: 12

Vse kuharčke prosim za pomoč! Iščem namreč recept za punčeve rezine; tiste, ki imajo prelito roza barve glazuro. Že večkrat sem jih jedla v slaščičarni in res so dobre, saj nimajo redilne kreme in še sočne so. Če kdo morda pozna kakšnega slaščičarja, bi lepo prosila, naj posreduje recept. Če nimate celotnega recepta, prosim vsaj za recept za tisto glazuro. Hvala in lep pozdrav!

Beti

neznan uporabnik

12. avg 2001 0:28

Zivjo, imam nasvet glede puncevih rezin - niso tocno taksne kot tiste v trgovini, ampak podobne. Jaz jih pripravim tako da specem dva biskvita. Enega prerezem na polovico, in ga nato po sredini napolnim s "puncevo" kremo. Puncevo kremo pripravim iz drugega biskvita, ki ga specem pol cokoladnega in pol vanilijevega. Ko je pecen in ohlajen, ga natrgam (nadrobim) na majhne koscke, dodam nekaj marmelade (okus po zelji, jaz imam rada marelicno), sladkorni sirup (enaka kolicina vode in sladkorja in segreto dokler se sladkor ne stopi) ter nekaj ruma. Rum da tisti "puncev" okus, vse ostale sestavine vse skupaj namocijo - ko premesate se spremeni v maso ki jo uporabite za nadev. Za preliv uporabim sladkorno moko in vodo, lahko tudi rum. Odkod prihaja roza barva ne vem, bi me pa zanimalo, ce kdo ve sestavine tiste "prave" roza glazure. Najverjetneje je roza barva iz rdecega barvila?

neznan uporabnik

14. avg 2001 12:25

V izogib kemiji - krasno roza barvo da nekaj (malo)pesinega soka v zgoraj omenjeno glazuro. LP Tinca

neznan uporabnik

14. avg 2001 22:38

Hvala za nasvete. Tinca, to pa je res dobra ideja za roza barvo. O tem pa res nisem še nikoli razmišljala. Morda poznate naravna barvila še za druge barve (zelena, modra, oranžna, rdeča)? Ali pa imate recept še za kakšne druge glazure? Pozdrav od Beti.

neznan uporabnik

16. avg 2001 15:04

Načelno je za vse barvaste glazure osnova sladkor v prahu in voda oz. beljak (po želji), okus se potem spreminja z dodatkom ruma oz limoninega in pomarančnega soka in še s čim podobnim. Kar se barv tiče se z naravnimi barvili doseže bolj ali manj pastelne barve in ne tako "divjih" kot z industrijskimi barvili. Jaz sem eksperimentirala z dodatki špinače (zelena)borovničevega oz. višnjevega soka (v sili lahko tudi kupljen sok za razredčit) ter pomarančnega oz. limoninega sirupa. Špinača glazuro obarva kar lepo zeleno, samo je treba paziti, da je ni preveč (okus potem lahko malo "potegne"). Kakšne agresivno rdeče formule 1 oz. modrega smrkca se pa iz tega ne da narediti. Pa saj je zadeva za pojest ne... ne za gledat. Za pisanost si potem pomagam z bombončki, žele bomboni in penastimi živalmi. Upam da bo kakšna ideja prišla prav! LP Tinca

neznan uporabnik

1. sep 2001 21:34

Pred nekaj dnevi sem se opogumila in kar v slaščičarni povprašala za skrivnost priprave punčevih rezin. Slaščičarka mi je odgovorila, da najprej zdrobijo ostanke od biskvitnih plošč, ki jim ostanejo pri rezaju. Nato te drobtine pomešajo z marmelado, rumom, mletimi orehi, tekočo sladko smetano in čokolado v prahu ter sladkornim prahom. Po potrebi dolijejo mleko za vezivo. In to je to. Rekla je še, da lahko to zmes delam po svojem okusu in dodam vanjo še kakšne druge sestavine. Beti

neznan uporabnik

1. sep 2001 23:24

Hojla, ja, torej je bil moj nasvet na pravi poti, samo zgresila sem nekaj sestavin. Ga ob prvi priliki preizkusim in porocam o rezultatu

neznan uporabnik

5. sep 2001 12:46

Živjo, našla sem recept za punč rulado. Recept s sliko je na spodnjem naslovu. Če je problem nemščina, lahko v grobem prevedem. Na žalost nima roza glazure, sestavina pa je tudi pravi čaj. LP! http://www.kochenundkueche.at/200101/20010110/20010110.html

neznan uporabnik

13. sep 2001 18:33

Pa mi je končno uspelo najti polnilo za punčeve rezine ali torto: belo in črno biskvitno ploščo (zadoščata dve okrogli plošči iz tortnega modela) zdrobimo ali narežemo na zelo majhne kocke. Po zdrobljenem biskvitu nato polijemo zmes, ki smo jo skuhali iz: - 2 dcl vode, - 3 žlic marelične marmelade, - 10 dkg sladkorne moke, - 5 dkg mletih orehov, - 1 dcl ruma. Maso dobro zmešamo in polnilo je pripravljeno! Čudovito! Lp, Beti.

neznan uporabnik

13. sep 2001 19:05

Beti, se en zanimiv recept, ampak nima ne cokolade v prahu ne smetane. Je to podobno tistemu punc nadevu kot jev prodajalni?

neznan uporabnik

13. sep 2001 19:10

Mislim, da je podoben. Danes sem ga šele našla. Smetane tako ali tako tudi v kupljenem nisem okusila, čokolada pa je zgolj za barvo. Sem pa zadnjič v Intersperu videla, da prodajajo punčeve rezine - pri teh je nadev svetlejši kot v slaščičarni, pa tudi glazura nima v nebo vpijoče roza barve. Čim prej ga moram speči. Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti