Krača

tema je zaklenjena

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 18. apr 2005 9:49 | ogledi: 12.044 | odgovori: 22

Kolikio časa naj bi se pekla svinjska krača, da se samo peče, nič ne kuha? Ali je kakšen sistem 1kg toliko minut. Imam vedno probleme, ker pravijo, da krača ni dosti pečena. Razen za silvestra sem jo pekla ene 5 ur je bila OK. Hvala !

LP,

Klavdija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. apr 2005 19:02

Sem jo že velikokrat pekla, pa mislim, da največ dve uri. Dam z oljem v pekač, vse začimbe noter vržem, pokrijem s folijo in zapeljem v krušno peč. Po nekako 90 minutah dam folijo dol in pustim, da se zapeče. Velikokrat dam zraven peči še krompir. Se mi še ni zgodilo, da bi bila premalo pečena, kar za svinjsko pečenko tega ne morem reči-kar nekajkrat je, narezana do polovice, romala nazaj v peč. LP cervus

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. mar 2012 17:19

Ve kdo za kakšno dobro gostilno v okolici Maribora kjer imajo dobre krače?
saj veste, ala RACEHOV nekoč, ali pa Rotovška klet. TIsto, da dobiš lepo na deski zadevo, zraven kilo hrena, domače pečeni kruh in podoživljaš čas socializma, mladosti in srkaš dobro domačo kapljico.
Starše bi rad počastil, mamo povabil v okviru 8.marca ven, saj mi je to veliko bolje, kot pa rožico dati.
Tako da, ce ima kdo idejo, se PROSIM, PROSIM priporočam.

Ta gostilna lahko tudi nudi telečjo/kurjo obaro, katero prav tako obožujemo.

Pomembno mi je le, da je to kakšna gostilna s tradicijo. Ne zanima me ambient, koliko zvezdic ima kuhar, da je nobel ali pa da dobim porcije od 10g na krožnik. Ne, zanima me dobra tradicionalna slo. gostilna, kjer so none kuhale, pa kjer je kelnerca v pošvedranem predpasniku prinesla kračo pa jo dala na tisti pomečkan prt. Ampak ko si začel jesti, je to vse postalo nepomembno. Kajti hrana...mmm hrana :)

 

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. mar 2012 18:43

Mbrando, odlično svinjsko kračo imaš v Štajercu, kuhano ali pečeno. Obe izvedbi sta zelo dobri, zraven dobiš, seveda na leseni deski,  sveže nariban hren (tak kak ma biti), čebulo, kisle kumare, sveže narezano papriko, trdo kuano jajce. Čakaš kakih 20 minit, a se splača, nedavno preverjeno. Zraven dobiš sveže pečen kruh, še topel, kot venček , in ga lepo trgaš. Kračo dobiš celo, štirje lačni je ne snedejo, torej jo lahko neseš še domov.

 

Če boš mamo povabil ven, se zmeni v Štajercu in prej naroči, ne boste čakali. Ampak mi nismo nikdar čakali več kot 20 minut.

 

mamamia

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

5. mar 2012 19:08

Daj,MBrando,odpri temo,kje se dobro je,ne pa da v vsaki odprti novi temi sprašuješ,kje dobro jesti.Tolko naštetega že imaš,da lahko daš par mesecev mir,pa sprobaš

631141,krača pa je po moje bolša,če se prej pokuha cca 10min,pečeš pa,kot si rekla,kolkor teža,toliko ur.Bolše malce več,kot manj.

ultranova

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. mar 2012 19:32

mamamia: HVALAAAAAA LEPAAAAAAAAA. Si me že prepričala. Nikoli ne bi izbral Štajerca, ker mi je preveč tak, pijansko/študentsko. Samo če sedaj pomislim, je ambient znotraj res lep, pa če gremo tam v jedilnico, kjer je mir in lahko lepo v miru popapcamo. Glede na to, kar pa si sedaj naštela da dobiš vse zraven, se že valjam v lastni slini. Toliko o lakoti in luštih :D
To mi je najlepše ja. Da dejansko ni neka cena, dobiš celo kračo in se lepo kot se spodobi napocaš :D.
Pa praviš da čebula,kisle kumare, paprika, jajce?!?! VSE TO ZRAVEN???
Ja kolko pa je te pol cena, glede na to, da si bila pred kratkim?
Deluje pa fenomenlano in prav tako kot je nekoč bilo in kot se šika. Pa še svoj pir imajo, kar da dodatno vrednosti!!

MAMAMIA, samo še porečem

ULTRANOVA: Okeeee, bom upošteval. Probal bom ,)

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

5. mar 2012 19:37

mamamia,ne povedat cene,naj se gre napokat,plača,pa bo videl 

ultranova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. mar 2012 19:42

Cene tudi ne morem povedat, ker nobenkrat nisem plačala.... Pijem pa v Štajercu vedno zeleno pivo, ga sami varijo, in ga priporočam vsem, ki gredo tja, naj ga poskusijo.

 Tole je, ne čisto tako, a podobno.

MBrando, ja, vse našteto je zraven,,  lepo naloženo na veliki leseni plošči, pa samo nekaj koščkov je narezanih, v osatnek krače je pa nož zapičen. Čisto po Štajersko ... (aufbiks, čreve na plot ...)



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 05. 2012 19:45

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. mar 2012 19:58

Sem poklical in se pozanimal.ZELO POZITIVNO. In ja, sem rekel da mi je bilo NUJNO PRIPOROČENO. Cena je sila ugodna in jutri grem tja da dorečemo za velikost krače, ker domov ne bomo nosili. Mi si to 1x letno privoščimo oz. 2x pa je to to :>.
A si fanica zelenega??? Jaz sem imel rad temnega, pa ga nimajo več. Sedaj pa prisegam na tardečo vinčiko in mi je čisto vredi. Sem ratal...FANCY :DDD. Ampak tak je s kulinariko. Malo ampak dobro.

AHAHAH, mamamia . Simpatično si to napisala:
"

MBrando, ja, vse našteto je zraven,,  lepo naloženo na veliki leseni plošči, pa samo nekaj koščkov je narezanih, v osatnek krače je pa nož zapičen. Čisto po Štajersko ... (aufbiks, čreve na plot ...)!

Sploh te aufbiks čreve na plot, že leta nisem slišal. Hjooo, me kar zamika gledati kakšen slo film. Mislim da bom danes pogledal KEKECA2. Gore in krača...nom nom

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

5. mar 2012 21:42

V nekaj dneh si poizvedel za gostilne z morsko hrano, za gostilne, kjer se je na žlico, za gostilne, kjer se je krače, pa še za kakšne gostilne. Da te samo spomnim, še one torte za prijatelja nisi spekel. Bo zdaj za en čas mir ali imaš še kaj na zalogi? Aja, pa po kakavu si tudi spraševal. 

V enem stavku pa si naredil več napak, kot jih je v celi Nejčevi knjigi. 

Sporočilo je spremenil(a) HejHoj dne 05. 2012 21:43

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. mar 2012 22:26

HejHoj je napisal/a:

V nekaj dneh si poizvedel za gostilne z morsko hrano, za gostilne, kjer se je na žlico, za gostilne, kjer se je krače, pa še za kakšne gostilne. Da te samo spomnim, še one torte za prijatelja nisi spekel. Bo zdaj za en čas mir ali imaš še kaj na zalogi? Aja, pa po kakavu si tudi spraševal. 

V enem stavku pa si naredil več napak, kot jih je v celi Nejčevi knjigi. 



Sporočilo je spremenil(a) HejHoj dne 05. 2012 21:43

 

V čem pa je problem, če je vse to izvedel? Pa na kakavu je tudi bil ...

Glede torte se bo pa ja s prijateljem zmenil, ne z nami tu.

Človek je pač tak, kot je, ni zloben in hudoben, in jaz se veselim, da bo užival v krači ...

 

Tako da res ne razumem te opazke, če bo zdaj nekaj časa mir? Zakaj pa, saj ni nič takega napisal?

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti