Mehiška hrana - tortilije

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

21. nov 2005 9:38

Ej tejc ta stran je pa super.Si že kdaj naročil(a) domov preko te strani?Pa cene v primerjavi z našimi trgovinami? Teka

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

21. nov 2005 12:22

No, še jaz bom dodala svoje. Jaz pripravim mehiški večer tako, da nabavim rdeč fižol, svežo papriko, paradižnik, vloženo koruzo, razne namaze (Creme bonjour). Potem pa zrežem papriko in paradižnik na majhne kocke, narežem še na kocke čebulo in vse našteto zložim v posodice, vsako posebej seveda. Pripravim še dve omaki. Ponavadi na maščobi popečem na kocke narezanega piščanca, prsa, malo podušim, malo posipam z moko, zalijem z vodo in sladko smetano. Posolim, poporam, dodam malo curry-ja in prevrem, da se skuha. Drugo pa naredim običajno haše omako. moji gostje so bili do sedaj vedno zadovoljni. Seveda ne smejo manjkati salse, hot, medium in mild in pa nacho sir. LP Mirjam

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. nov 2005 12:40

Najlepša hvala. lp Vesna Vesna Milek Recko

Marsovc  

član od: 25.9.2006

sporočila: 2

21. okt 2006 14:05

Prebiram recepte ampak mi ni čisto jasno...nekaterih podrobnosti namreč ni...torej v trgovini kupim tortilje , se prav une psevdopalačinke in jih potem pogrejem v ponvi,odstranim, ostale sestavine prepražim tudi v ponvi(koliko časa?) in jih nadevam v tortiljo potem naribam čez sir in dam v pečico, ko je gotovo čez polijem surovo guacamole omako in/ali kislo smetano. TAko?? Ali guacamole in kislo smetano lahko prepražim skupaj z zelenjavo in mesom(ali nadevam preden dam v pečico) in kaj je potem z uno sirovo omako, kaj paše skupaj (verjetno ne moreš kar vse guacamole , kislo smetano, sirovo omako, salsa mild, medium,hot (kva je to še ena omaka?) skup zmešat. Kot kaže rabim step by step inštrukcije ker raje ne bi improviziral ( zna biti nadvse neugodno). Prosim če lahko kdo kaj pove... Marsovc

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

21. okt 2006 15:40

V bistvu si lahko daš katero koli omako noter in skombiniraš kakor tebi paše. Vem, da nekateri dajo noter guacamole omako, salso in pa nacho sir ( se mi zdi), da so potem barve mehiške zastave. Drgač je pa najboljš, da postaviš vse skupi na mizo pa si vsak nadeva kar hoče in koliko hoče. Najprej pripravi nadeve šele potem pogrej tortilje, ker morajo bit tortilje tople, se pa hitro ohladijo. V bistvu se mi zdi tako kot si napisal postopek čisto vredu. Jaz osebno ne devam v pečico. Pri tortiljah lahko improviziraš na veliko, tak da skoraj ne verjamem, da bi se ti ponesrečlo. vanya

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. dec 2006 7:25

Ali je že kdo pripravil tortilije sam in kako se jih naredi? Hvala in prijeten "miklavžev dan" kobra 1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. dec 2006 11:21

Loni hvala! kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti