Mehiška hrana - tortilije

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. maj 2005 9:35

Čili so ena skupina paprik, s tem da na Tajskem pod čili pojmujejo majhne, ozke in izjemno ostre paprikice rdeče in zelen barve. Če pa ga govorimo o Mehiki oziroma Južni Ameriki, pa je pesem nekoliko drugačna - tam se ime čili pojavlja v številnih kombinacijah z določenimi sortami paprik. Mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

24. maj 2005 12:03

mamamia, preizkusila sem recept (pečen fižol), sicer z odstopanji, ker v Ljubljani nikjer ne najdem svežih čilijev , feferoni so tudi eksotično blago. Skratka, bil je dober, uporabila sem ga kot podlago na tortilji, pod ostalimi prilogami. Enkrat ga bom poskusila naredit natančno po receptu, ker manjka tisto "pečen" glede na to da sem uporabila fižol iz konzerve. Če imaš pa še kakšen nasvet se močno priporočam. lp, Marija

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

24. maj 2005 12:11

Mene pa zanima, zakaj se ne sme fižol namočit. Verjetno bi bilo vseeno boljše, da ga namočimo, kot pa uporabimo tistega iz konzerve. Hvala za odgovor in lp, Maja Sporočilo je spremenil(a) Jacha dne 24. maj 2005 12:11:52

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. maj 2005 12:23

Z namakanjem sicer skrajšamo čas kuhanja, res pa je, da v Mehiki nikogar nisem vprašala, zakaj ga ne namakajo ampak ga raje kuhajo ure in ure. Že vedo zakaj. Tisti iz konzerv pa je že kuhan in si z njim pač pomagamo, da si olajšamo delo. Enkrat samkrat sem pripravljala pečen fižiol tako kot sem videla v Mehiki, in nikoli več. Preveč časa vzame. Tako pa tega iz konzerve, včasih vzamem kar pasiranega, opečem na olivnem olju in česnu, dodam čili in kar je še potrebnih začimb, in je kar v redu zadeva. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. maj 2005 14:39

galyka, feferone dobiš v hipermarketu najboljsega soseda. Zelene in rdeče. Veri

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

24. maj 2005 14:51

Veri hvala! Mi je pa priznam, popolnoma odveč hodit tja, ker porabim za to vsaj eno uro... Bom šla rajši na tržnico brskat. lp, Marija

spomincica  

član od: 20.8.2005

sporočila: 20

17. nov 2005 14:14

Vse vrste svezih feferonov (sladki, polpekoci in pekoci) ter okoli 5 vrst svezih cilijev se dobi v Kranju pri enem gospodu, ki jih sam goji. Njegovi prostori so cisto blizu izvoza iz avtoceste Kranj - Vzhod. Ce se od izvoza peljes proti centru Kranja, se vidijo na levi strani ceste table za razlicno zelenjavo in naprej te one usmerjajo. So pa tam tudi table s traktorji. Ta gospod prodaja tudi mesanico za solate, ki jo imenuje Pak Choy. Zgleda kot malo vecji motovilec in je malo bolj grenek, nekateri so malo pekoci,... To verjetno pride v postev za tiste, ki so iz Gorenjske. spomincica

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

17. nov 2005 14:35

Ja, to je "na planjavi" vsaj tako se reče. To je ob cesti, ki pelje proti Hrastjam. Tam prodajajo, seveda kadar je sezona, tudi in predvsem jagode. Sedaj pa so se res potrudili in imajo sedaj širšo ponudbo. McNena

spomincica  

član od: 20.8.2005

sporočila: 20

19. nov 2005 14:20

mamamia je napisal/a:
Svež čili, zelenga in rdečega - si običajno kupim v Avstriji, kjer jih imajo vedno na zalogi, potem pa jih dam v zamrzovalnik in uporabljam po potrebi.Veliko namreč kuhamo tajskih in mehiških jedi, pa mora biti čili vedno pri roki. mamamia
kako se pa zamrzuje cili? cel? po kosih? nariban? in se eno vprasanje, koliko priblizno za eno osebo na kosilo cilija oz. v kaksnih enotah se zamrzuje? spomincica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. nov 2005 19:21

Ali kdo ve, kje bi dobila kaktusove liste. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti