Mehiška hrana - tortilije

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

tema odprta - 17. apr 2005 23:14 | ogledi: 64.686 | odgovori: 39

Ta teden bom doma in sem se odločil da bom kuhal kitajsko hrano , ko pa sem nabiral stvari za kitajsko.. sem naletel na tortilije , sedaj me pa zanima kakšne nadeve delate za tortilije, rad bi vsaj ene dva recepta za nadev da nista preveč zahtevna ....

hvala

Lep dan še naprej Dušan

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. apr 2005 23:25

Ti svetujem, da si v bazi vzameš Verine recepte za nadeve za tortilje. Jaz sem začela prav s tistim recepti, potem pa po principu "pospravi hladilnik" ustvarjala in je bilo bajno. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=ek http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=ek Za preprost pristop k tortiljam pa... sesekljaš čebulo, jo popražiš, dodaš na kocke narezano papriko, bučko in paradižnik, koruzo in malo rdečega fižola. Soliš, popraš, dodaš ćili. Nadevaš tortilje, posuješ z naribanim sirom in prepogneš ali zaviješ. Zadnja faza - zmažeš Želim prijeten teden doma in uživaj pri ustvarjanju Tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. apr 2005 9:43

Če ste zapriseženi mesojedci, lahko prepražiš tudi na koščke narezano meso in ga posipaš po omaki, predno zviješ tortiljo! tjas, me veseli, da ti je bilo všeč:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2005 10:11

V soboto zvečer sem tudi jaz naredila tortilje, ko so prišli prijatelji na obisk. Na prepraženo čebulo sem dodala česen,potem mleto meso in ko je bilo to lepo zapečeno še na rezance narezano zeleno in rdečo papriko, koruzo in rdeč fižol, s tem sem nadevala trotilje in ko sem jih v pečici pogrela sem jih prelila z guacamole omako (zelena barva), s kislo smetano in salso, tako da so bile okrašene z barvo mehiške zastave. Če pa se mudi, dam v tortiljo samo nariban sir ali pasiran rjav fižol, pogrejem v mikrovalovni, prelijem z guacamole omako, sirovoo (te kar kupim) ali salso, kar se pač najde doma. Malo boljši nadev pa je z govedino, pljučni del. Zrezke opečeš na žaru, jih narežeš na trakove in dodaš zenejavo, vmes tudi jalapeno papriko, obvezno pa papriko, koruzo in rjav fižol. Mamamia mamamia

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

18. apr 2005 14:16

hvala vsem za odgovore Tjas ves da sem iskal recepte na kulinariki in vidim kje je bila napaka , pisal sem sam en L pri tortiliji zato mi ni nič pokazalo v iskalniku , šeenkrat hvala ,za začetek bo dovolj ja Lep dan še naprej Dušan

matpre  

član od: 10.5.2005

sporočila: 7

16. maj 2005 16:54

Jst imam en dober recept za s tortiljami. Za dve do tri osebe: Popražiš čebulo, zraven vržeš narezan na koščke piščančji file. Ko meso zakrkne dodaš česen, eno nasekljano papriko, dva paradižnika, sol, poper, origano. Nato dodaš še koruzo. Vse skupaj spajsaš...naj se praži 25-30 minut. Tik pred koncem dodaš pekočo papriko, ker če jo daš prej, se zažge. Ogenj ugasneš, in dodaš še nekoliko naribanega sira jošta ali edamca...mora biti mehak, topljiv sir. Nato vse premešaš. Potem pa samo še pogreješ tortijije in postrežeš. Dober tek! matpre

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

16. maj 2005 20:19

V trgovini sem videla pasiran fižol v konzervi. Zanima me, če je to navaden pasiran fižol ali je še kaj zraven. Konzerva ni ravno poceni - okrog 400SIT. Za ta denar dobim že kilo fižola, spasiram ga pa lahko sama. stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. maj 2005 17:19

Stana.r, ta pasiran fižol (mislim, da misliva isto reč) je mehiški temni fižol, pripravljen z začimbami, značilnimi za južnoameriško kuhinjo. Oni ga uporabljajo kot priloge h glavnim jedem, skupaj z rižem na primer, ali rkompirjem oziroma ocvrtimi bananami z okusom po krompoirju, ali kot nadeve za tortilje in podobno. Če skuhaš kak naš fižol in ga spasiraš, pa ne dodaš pravih začimb, to ni to. Imam pa tudi pravi, originalni recept za pasiran rjavi fižol, kot ga pripravljajo na Kubi, v Mehiki in še kje tam v Latinski in Južni Ameriki, pa ti lahko pošljem če te zanima. Pozdrav, Mamamia mamamia

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

18. maj 2005 7:19

Hola ! Mamamia, jaz bi tudi prosila recept za pasiran fižol. Hvala in lp, Maja

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

18. maj 2005 8:13

Mamamia jaz bi tudi prosila za recept za pasiran rjavi fižol. Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. maj 2005 9:33

Dekleta, pošljem jutri, sem v službi, pa ga ne vem na pamet. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti