Kakšno darilo odnesti hčerini tašči?

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. apr 2005 8:25

Ne vem, če bom kaj pomagala, pred časom sem brala v lokalnem časopisu, da dela škofjeloške kruhke - ti so ravno tako medeni, ena mlajša gospa iz Škofje Loke ali okolice. Ti kruhki so zelo lepi in nekaj posebnega na pogled. V spominu mi je ostalo, da je v sorodu z Doro Plestenjakovo. Mogoče je tukaj gor katera iz tistega konca in jo pozna. Njeni kruhki gredo po celem svetu. Lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2005 8:58

Kakšen prt z idrijsko čipko za mamo in pleterska hruška za očeta, pa mroda kakšna knjiga o Sloveniji? nekaj je prav lepih, ki predstavijo našo domovino v vsej njeni lepoti. Mamamia mamamia

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

18. apr 2005 9:52

Pzodravljeni! Probblem je v tem, da ne razumejo slovensko, ker živijo na Nizozemskem, ne gremo prvič tja, tako , da so že vse dobili, od idrijske čipke do šnopca, viljamovke, borovničevca. Sedaj pa že par let nismo bili, tako da se spet spodobi, da nesemo nekaj, samo ne vemo kaj. Pa hvala za vse predloge! lp Tilenboc

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. apr 2005 10:00

A tam pa ne boste imeli časa, da bi se ustavili v - recimo - kakšni cvetličarni ali slaščičarni? Če se že poznate in je to le obisk po dolgem času, potem bi bilo to (če je seveda možno) čisto uredu. Ena lepa lončnica in zraven ena pita al kako drugo pecivo.... Sej potico al pa gibanico, mogoče celo breskvice ali kaj podobnega bi pa lahko z malo pazljivosti odnesli na Nizozemsko tudi v ročni prtljagi na letalu. Morali bi sicer nabaviti eno tistih posod za transport peciva, ki imajo hakeljčke, da pokrov pritrdiš, ampak bi ziher šlo. Lp, Tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. apr 2005 10:07

se strinjam s tjas, da lahko tudi sama kaj spečeš in odneseš - lahko tudi v kaki plastični "tupperware" posodi. Samo pri tem pazi, če boš nosila v ročni prtljagi, da bo pecivo obstojno na sobni temperaturi, ker v kabini ni hlajenja oz. bolje: je gretje:) Če bi rada nesla nekaj, kar je zelo vzdržljivo za transport in tudi dobro, ti predlagam picose - sploh moški so nori na to slano pecivo - ampak ni pa sladko, če si hotela sladko. te lahko daš v katerokoli prtljago, eč bojo lepo zapakirani, jim ne bo nič. Sem jih že dala v bazo in dostikrat tudi komu dala, vedno so jih bili veseli: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4382 Kaj pa ju zanima? Veri

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

18. apr 2005 10:16

Po večkratnem razmišljanju in svojih izkušnjah, saj sem živela precej časa v različnih državah sveta, bi vam za darilo predlagala naslednje: - obvezno šopek cvetja - knjigo o Sloveniji. V knjigarnah imate na izbiro precej knjig o Sloveniji, s fotografijami in so prevedene v angleščino. Sama imam doma precej tujih knjig, katerih jazika ne govorim. Fotografije pa vseeno rada gledam. LP

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

18. apr 2005 12:15

Veri evo ga:25 dag medu,2-3dl mleka,40dag sladkorja v prahu,noževa konica zmletih klinčkov in cimeta,1jajce,1kg polnovredne moke,1žlička sode bikarbone.Med segrejemo(pribl.50st.),odstavimo,prilijemo mleko,dodamo sladkor,začimbe in jajce.Gladko zmešamo in dodamo moko z sodo bikarbono.Zgnetemo,zavijemo v folijo(pvc) in pustimo v hladilniku počivati1-2uri.Iz tega testa sem jaz lani oblikovala miklavžke in parkeljčke in so izpadli super.Je pa ta recept dobesedno perpisan iz knjigePECIVO SESTRE VENDELINE. Bernarda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. apr 2005 12:42

Bernarda, hvala! Glede terana pa ne bo šlo, meni se po 1/2 kozarca čisto vrti in zato ne pijem alkohola, čeprav vem, da pravijo, da je dober za kri... Tole bom pa gotovo naredila! potem samo okrasim s sladkornimi zadevami, ne? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti