Montažna hiška

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

tema odprta - 17. apr 2005 13:08 | ogledi: 5.031 | odgovori: 27

Zanima me ali katera izmed Vas živi(kuha) v Montažni hiški???? Ker v kratkem planirava hiško in se odločava o klasični ali montažni me zanimi, če imamte kakšne izkušnje?

Ker seveda vsak mojster pravi, da je njegova boljša???!!!

P.S. Upam, da ne bo nič narobe ker ni kulinarična tema!

Barbara

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. apr 2005 14:13

Kaj te pa zanima glede montažne hiše? Tjas

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. apr 2005 16:03

Barbara tudi mi nekaj tenstamo o montažki, tako da bi bil vsak nasvet dobrodošel. Ima pa mama montažko od potresa 1976 in je glede na hitrost gradnje super - samo streho smo prekrili pred par leti. Lumpica

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

17. apr 2005 18:23

Barbara, seveda je vse odvisno kako veliko hišo želiš imeti. Sama imam zidano hišo, nizko. Če bi še enkrat gradila, bi se odločila za montažno, seveda, če bi našla ustrezen načrt. Še vedno prisegam na hišo brez stopnic, torej nizko. Tudi po svetu sem veliko hodila, živela v različnih hišah, zato nekaj izkušenj na tem področju že imam. Zapomi si to! Ko si mlad ti je vsaka hiša premajhna, ko pa postaneš starejši in gredo otroci od doma, postane hiša prevelika. Motijo te stopnice.... Kdo bo pa čistil...To so samo moji nasveti. Lp Migla

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. apr 2005 20:00

Mi živimo v montažni hiški in meni je všeč. Kaj pa vas zanima bolj natančno? Imamo krušno peč in velik vrt oz. teraso. Prostora je dovolj, pozimi nekoliko škripa, ko se les krči in napenja, kadar zakuriš, zunaj je pa hladno (ampak to nas ne moti), tudi sicer pa nimam pripomb. Vsaka hiša rabi nekoga, da skrbi zanjo, čeprav moram priznat, da se tale super drži, glede na to, koliko naredimo zanjo (berj: nič) Veri

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

17. apr 2005 22:10

Midva se odločava za montažno tudi zaradi hitre 60-90 dnevne postavitve.Tudi cenovna razlika med montažno in klasično gradnjo je 10-15%. Ja,Migla ko si mlad greš ponavadi z glavo v zid in ste verjetno že deseta ki naju opozarja. Velikost pa planirava 170m2(ne maram stisnjenih prostorov). Bila sva na ogledu vzorčne hiše(opremljene) v Limbušu luškana! Samo ti ceniki niso ne vem kako prijetni, osnovna cena nizka in potem ti povedo, da je bolša razširjena ponudba in različni dodatki in tako prideš do kar visoke končne Cene! Zanima me kakšna je zvočna izolacija? Kaj svetujete glede kleti? Lumpica, jaz sem bila na začetku dogovarjanja tako skeptična glede montažne hiške, da niti slišati nisem hotela. Ko sem pa včeraj stopila v montažno hiško pa sem mnenje čisto spremenila. Kar pokukaj na internetu! Hvala, Barbara Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 17. apr 2005 22:17:25 Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 17. apr 2005 22:18:37

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. apr 2005 22:37

Zvočna izolacija v montažni hiši ni nič manjša kot pri zidani. Pri mojemu fantu doma jo imajo. Kot Primorka - kjer montažne hiše niso ravno pogoste - sem bila vedno prepričana, da je to nekakšna hišica iz papirja, pa so me Gorenjci v zadnjih dveh letih prepričali . Najbolj me je navdušilo to, kako preprosto je kaj popravit, spremenit ali dodelat. Lani poleti so obnavljali kuhinjo in me je presenetilo, kako so lahko kar stene mal premikali, ker so to rabili. Hiša se mi zdi tudi zelo topla; pozimi se veliko bolj hitro segreje kot pa zidana (no, zagotovo, če imaš talno in stropno gretje v hiši, je vsaka na mah topla, ampak mislim na klasično gretje s pečjo in radiatorji). Bom pa pritegnila Veri glede škripanja. Najbolj mi je bilo zanimivo in novo, kako stopnice škripajo. Drugače mi je pa zelo všeč tudi tale malenkost, kako lahko recimo sliko brez napora obesiš na steno in ne rabiš nobenega hudega vrtanja v beton ali cegle. Zabiješ žebelj in slika je na steni. Meni se je zdelo fascinantno, ko sem od vedno navajena tistega "počaki, da pride tata z vrtalnim strojem, pa ti bomo dali gor sliko". Ker si omenjala Limbuš, sklepam, da sta gledala Marlesove hiške. Ampak v Sloveniji imaš zdaj že tako veliko ponudnikov hišic, da se vama splača malce bolj okrog pogledat. Midva sva tudi začela gledati za montažno hišo in sva gledala tudi Lumar (www.lumar.si/index_si.php), Juting (www.juting.com), Jelovico (www.jelovica.si). Imaš pa seveda še finske (Franconi) in kanadske lesene hiše (http://www.amera.si/main.html),...... Pa še jih je. Eni dvoji, ali pa jih je še več, zastopajo neke nemške (mogoče avstrijske) proizvajalce in tejle, če se prav spomnem, ti jo postavijo kar v enem dnevu. Na njihovi spletni strani si lahko ogledaš filemček postavljanja in zadeva resnično stoji v enem dnevu. Glede cene... heh, če hočeš vse na ključ, potem je bolje da vzameš tisto, ki jo imajo ravno v akciji (Marles jih ima na primer več). Če pa imata kje živet, potem pa si lahko omislita tudi samo tisto osnovno ponudbo, potem pa sama in s pomočjo staršev ali pa prijateljev počasi dokončata. To je recimo varianta, o kateri razmišljava midva s fantom. Spraviš na kupček prvih 10 milijonov, da ti jo postavijo in zaprejo, počakaš eno leto, da prideš vsaj malo k sebi s financami in delaš pač sam naprej kar zmoreš, za ostalo pa poiščeš delavce. Je pa zagotovo res, da če si jo lahko privoščiš na ključ, potem je to najboljša varianta. Samo še tepih, posteljo, šalčko in pižamco moraš prinesti in si že v novem domu. Pa seveda kar koli bi bilo narobe, hiše imajo tako dolgo garancijo (mislim da 20 ali 30 let), da se - mogoče grdo rečeno - samo proizvajalcu za vrat obesiš in utrujaš, dokler ne pridejo poštimat. Upam, da se nisem preveč razpričala in da sem kaj pomagala. Tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. apr 2005 9:41

Res je v montažni hiški najlažje karkoli spremenit, klet je suha, pozimi se kar hitro segreje, sploh, če zakurimo v krušni peči. Sicer pa mojo sobico 1-2-3 ogreje tudi navaden kalorifer za 2 jurja, torej glede tega ni problem. Naša streha ni izolirana, kar imajo namen nekoč narediti, zato je bratova poleti soba zelo topla, saj ima notri računalnik, ki je praktično skoz prižgan, pa še obrnjena je na zahod, da se popoldne ogreje. Če lahko vam priporočam postavit not še krušno peč, je res nekaj posebnega ko privlečeš pico iz peči:) Pri nas je oče vse sam končeval in se vse super drži! Stara je pa že čez 15 let, točno se ne spomnim, toliko pa zagotovo. Če bi si kdaj omislila hiško, bi si tudi montažno, ampak zdaj grem nazaj v blok, ne isti kjer smo živeli prej, ampak enega manjšega:) Veri

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

18. apr 2005 12:37

Ali imajo kje razstavni prostor montažnih hiš? Suzi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. apr 2005 12:58

na sejmu dom ali kako že so baje bile postavljene. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti