Montažna hiška

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. apr 2005 21:01

Hvala! Ja pa tudi garaža je doplačilo! Barbara

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

21. apr 2005 17:39

Če boste šli na Dimičevo - samo opozorilo - tiste hiške (vzorčne) , ki so bile tam, podirajo ali so že podrli (kaka dva tedna nazaj) . Tako da, če niste iz Ljubljane, se prej pozanimajte po telefonu Mislim pa, da je bilo tisto od Jelovice, nisem pa sigurna. Sicer tudi sama že petnajst let domujem v montažki od Marlesa. V glavnem sem zadovoljna, motijo me le ozke okenske police, pa to, da je voda le v zidanih stenah, kar nekoliko omejuje razporejanje notranje opreme v kuhinji in kopalnici. Kar se tiče toplotne izolacije, je pa ena a. Pa še na nekaj se splača pazit, če ne delaš na ključ - vsaj mi nismo, ko se je gradilo, pa smo imeli potem težave - namreč, ko so postavljene notranje stene in sidrane v za to pripravljene luknje v betonski plošči, je treba pazit, da se jih ne premika (je dosti, če se nasloniš, da jo zamakneš, dokler niso luknje zalite z betonom). Mi nismo bili dovolj pozorni, pa je bilo potem igračkanja, ko noben koti ni bil več pravi in noben štok oz. vrata niso šla normalno noter. Tega se zdaj spomnim, kaj drugega pa ne... ... a ja, še to, štekerji - moje vtičnice so vse cca 40 cm od tal, tudi v kuhinji, in zato seveda ZA kuhinjskimi elementi. No, potem, ko sem nekaj let mikser vklapljala na podaljšek iz hodnika, smo potem pri menjavi kuhinje razštemali malo stene in povlekli gor elektriko... Veliko sreče v novem domu, Irena

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

21. dec 2005 20:25

Tudi jaz premišljujem o montažni hiški.Ali ima kdo izkušnje z Rihter hišo? Teka

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

22. dec 2005 6:01

Ojla. Naj še jaz dodam svoje modrovanje. MOntažna hiša je super, če si jo lahko privoščiš, saj jo moraš sfinancirati v parih meseceh, medtem ko klasiično lahko gradiš več let. Izbira je stvar osebne odločitve. Kolega gradbenik nikoli ne bi imel montažne, ker se sicer hitro ogreje, se pa tudi hitro ohladi, medtem ko ima klasično zidovje več toplotne "kondicije". Pa v primeru izliva vode naj bi bilo po njegovih besedah lažje popraviti pri klasični gradnji. Kakorkoli, tole je lahko tudi govorjenje lisice o kislem zelju, saj sva midva za montažno "prekratka". Bodoče investitorje pa bi rada opozorila naslednje: v ceno montažne hiše je vključen projekt za gradbeno dovoljenje, ni pa vključen urbanistični del projekta, ki ga mora investitor financirati sam. Ta stane z vsemi soglasji, ki jiih je potrebno pridobiti, okrog 500.000. Poleg tega mora investitor sam zabetonirati prvo plato (in sezidati klet, če jo bo imel), kar spet lahko nanese....temelji in plata je 2 - 3 mio Sit. Samo toliko, da se ne bo kdo zakalkuliral. sissi

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

22. dec 2005 7:23

Pinka poglej na Slonep in www.podsvojostreho.net -tu je veliko pogovorov, izračunov, slik... o montažnih hišah

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. dec 2005 8:28

Zanimivo, kako se gradbeniki očitno ne strinjajo o svoji stroki. Moj brat je tudi gradbenik in so mu montažne hiše prva izbira pri gradnji (nima sicer še svoje) ampak tole o "hitrem ohlajanju" lahko velja tudi za grajeno hišo, kajti vse je odvisno od izolacije, ki je lahko slaba tako pri montažni kot pri zidani. Teka, poskusi dobit pri podjetju Rihter kakšne reference pa kar sama povprašaj pri ljudeh, ki so jo že naročili. Če so dobra firma sigurno reference imajo... lp, Marija

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. dec 2005 8:35

Tisto glede ogrevanaj in ohlajanja pa res ne bo držalo. Sodobne montažne hiške so zelo dobro izolirane..brez skrbi, včasih je bilo drugače, sedaj pa montažne v marsičem prekašajo zidane. Sem nekako "od foha"bi se reklo. Jaz bi takoj imela montažno hiško, ampak imam že zidano...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti