Želatina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. apr 2005 11:41

V Sanolaborju, mislim, da zanj ne rabiš posebnih dovoljenj, saj ni strupen. je pa ja, to ta ta čisti, vsaj upam, da je tako:), ker se res uporablja v biologiji, farmaciji,... Veri

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. apr 2005 12:03

Veri, a mi potem znaš razložit mojo težavo, mi ni jasno glede tekočine in sadja...bi bila full hvaležna, koliko bi pa ti dala vrečk agarja v tako količino file??? p,

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. apr 2005 19:14

povej, kje kupuješ vrečke agarja oz. koliko so težke, namreč jih še nisem videla, jaz poznam agar iz laboratorija, kjer ga kupujemo po 1 kg skupaj... Jaz bi okvirno računala, da je sadje cca 70-80% vode, potem bi se sigurno moralo strdit, ker razen lubenice drugo sadje nima več kot toliko vode, ampak še nisem delala s tem, delala sem edino z našim agarjem, ki mu je pretekel rok trajanja in ga tu nismo mogli več uporabljat... Veri

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. apr 2005 19:32

Veri v eni vrečki sta 2 g, imam pa 6 vrečk, se nagbam na 2 ali tri pa res nočem imeti ne zbite ne tekoče zadeve, saj veš ko gre za praznovanje rad vidiš da se izkažeš... p,

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. apr 2005 20:09

Če imaš slavje, bi jaz rajši eksperimentirala z agarjem kdaj drugič in bi zdaj naredila kar z želatino... Sicer pa probaj primerjat - koliko želatine bi dala na 1 kg sadja in koliko v torto - potem, pa to zdeli in pomnoži s tem, koliko agarja bi dala ma kilo sadja - saj veš, kaj mislim, križni račun... Mogoče je boljše, da bi za začetek dala 3 vrečke, ali pa 2 in pol, ker je vseeno boljše če je malo trše kot če je poc... Čeprav bi verjetno bili tudi 2 ok - vsega skup pride cca 1 kilo in toliko je tudi sadja, bolj redko kot sadje to verjetno ni... Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. apr 2005 21:39

Maja,mi lahko zaupaš kako narediš panna coto z agarjem.Bi najprej to naredila,da dobim malo izkušenj.LP Aki Aki

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. apr 2005 23:32

2 dl sladke smetane zavreš in v njej raztopiš eno vrečko agarja (ob vrenju) ter ohladiš do mlačnega ob stalnem mešanju. Če se ti smetana začne ob robovih preveč strjevati (ravno zato ne smeš hladiti tako, da bi postavil v hladno vodo). 2 dl sladke smetane stepeš in jo primešaš v ohlajeno maso. In to je to. V tisti smetani, ki jo skuhaš, raztopiš še 30 g sladkorja in 1 vrečko vanilin sladkorja. Pri agarju res uporabi samo 4 dl smetane na 1 vrečko agarja! Drugače pa link direkt do Martinega recepta, kjer je sicer napisana želatina, ampak sva midve oz je marta stestirala z agarjem in priznam sva delala midva po njenih navodilih in je bilo res njami: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1404 lv, maja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. apr 2005 23:34

Joj pozabila pa na Veri...joj zmeda...najlepša hvala za tvoje izračune in pomoč! Bom stestirala s 3 vrečkami potem pa kar bo bo...itak bo še drugega peciva dovolj:) p, maja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

23. apr 2005 0:24

Maja, hvala za info,te pa prosim da napišeš še rezultate pite s skuto.Ker resnici je moj končni cilj sadno-skutna ali sadno-jogurtova torta.Kje pa kupuješ agar?Jaz sem ga kupila v Kalčku in je bil precej drag,zato nebi rada zopet v temo brcnila. Aki

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. apr 2005 10:05

No Aki, Veri in ostali... Moje poročanje je katastrofalno, ne vem kje sem ga polomila, vse količinsko je štimalo, edino želatina ni naredila svojega, sem šla na način kot navadna želatina v prahu, ampak krema za pito se ni strdila nič, sem naslednji dan dodala še navadno želatino - eno vrečko, ravnala po predpisih zadaj iz vrečke, še vseeno nič, kaj bi bilo narobe nimam pojma, datumi želatine so bili si do 2006, bilo je na hladnem v hladilniku...aja agarjev sem vzela najprej 3, potem dodala 2, pa nič od nič, tako da se s podobnimi pitami ne ukvrajam več, sploh pa ne z recepti iz revij ki še niso preverjeni, že decembra sem se nasankala ko sem vzela recept za karamel pa se tudi ni strdil, kljub temu da se je gostil dlje kot je bilo napisano... Ja pita je šla naravnost v vrečko in kontejner za smeti, saj bi bila kar krema dobra za na žlico, ampak ko me popade bes gre samo naravnost rakom žvižgat... Mogoče me samo zapušča talent za peko...upam da ne... Je pa Aki tale agar agar res presneto drag za količino ki jo dobiš...sem jo kupila tudi v eni izmed trgovin na trubarjevi, pa ne vem ali v kalčku ali zrno do zrna... Vglavnem sem prišla do spoznanja, da se preverjenih zadev ne ltim več, želatino pa bom tudi pustila pri miru, edino za panna coto bo še prišla v poštev ker je to "ziher" stestirano. Hvala vsem za nasvete, ki ste mi jih podali! P, Maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti