Kakšne vrste peciva spečti za 60.let?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. apr 2005 13:01

Hvala!:) Bom probala čim prej naredit, ker zgleda prav fajn:) če bo ratalo, pošljem slikice, če so ti recepti kje objavljeni:) Veri

smotana  

član od: 15.4.2005

sporočila: 4

20. apr 2005 13:21

Hvala lepa, Dragička, za tako veliko nasvetov. Si pa mi dala dosti dela:) Je pa idealno, ker je tudi pisano pecivo vmes in po moje prav zanimivo zgleda na mizi. Se pa popolnoma strinjam, da preveč kremasta peciva ne smejo biti, ker tudi tako dolgo ne ostanejo. Moram vse vaše recepte skupaj zbrati in se odločiti. Nekaj stvari bom tudi prej sprobala, da vidim, če mi bo ratalo! smotana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

20. apr 2005 13:22

Še receptek za šubarice, metrsko je že nekdo poslal. ŠUBARICE: BISKVIT: 8 rumenjakov, 25 dag sladkorja v prahu, 8 žlic hladne vode, 4 žlice olja, 25 dag moke, 1 pecilni prašek, 2 žlici kakava, 8 beljakov NADEV: ½ l mleka, 6 žlic ostre moke, 20 dag sladkorja v prahu, 20 dag margarine, 1 vanilin sladkor kokosova moka - za povaljat, čokolada - za namazat po vrhu. BISKVIT: Penasto umešaj rumenjake, sladkor in vodo, dodaj olje, moko presejano s pecilnim praškom ter kakav, na koncu dodaj sneg beljakov. Testo zlij v namaščen in z moko posut pekač, daj v segreto pečico in peči na 180o C približno 25 minut. Peči v dveh delih! NADEV: V malo mleka zmešaj moko in zakuhaj v preostalo mleko, kuhaj dokler ne postane gosto. Margarino in sladkor dobro umešaj in po žlicah dodaj v ohlajen nadev (nadev in margarina morata biti iste temperature, drugače se bo nadev sesiril). Pečen biskvit reži s kozarcem v okrogle modele (čim manjši krogec - približno premera 4 cm). Namaži z nadevom in dva zlepi skupaj, ob straneh namaži tudi z nadevom, povaljaj v kokosu in po vrhu namaži z raztopljeno čokolado. Pozdravček!

smotana  

član od: 15.4.2005

sporočila: 4

20. apr 2005 13:25

Kaj pa menite, če bi naredila tudi muffine? Ni tak komplicirano, lepo zgleda in še dolgo ostanejo? Ali ima kdo slabe izkušnje s tem. Jaz sem jih med vikendom prvič delala in so mi ratali in ostali vse do danes sočni? Katere muffine bi mi priporočale? smotana

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

20. apr 2005 14:16

Šubarice so torej ruske kape. martina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

20. apr 2005 14:22

Megi, prav tako je "šubarice" ali "ruske kape", "ruske kučme"... Pozdravček!

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

20. apr 2005 18:26

Sabrina, zmiksam kar cela jajca. Napisane količine so za okrogli tortni model (24 do 26). Testo ne pride prav visoko, 2 do 3 cm. Količino nadeva lahko malo prilagajaš, pač glede na to kako visoko želiš. Lp

marja44  

član od: 20.1.2005

sporočila: 57

20. apr 2005 19:17

Pred časom sem pekla pecivo za 40-letnico.Spekla sem peciva,ki jih lahko pripravite prej in počakajo: corn flakes poljubčki; nadevani v papirnate minjon posodice šam rolice s smetano (rolice spečem in jih zamrznem do uporabe,takrat jih le napolnim s stepeno smetano in posujem s sladk.v prahu) rumova pita, žarbo šnite, raffaelo kroglice, mačje oči, mozaik pecivo, keksi z orehovim nadevom kokosova pita čokoladna pita Od mehkih peciv pa: ruske kape, julka šnite, kavine kocke s smetano, šahovnica Nekaj teh receptov je v bazi,če pa želiš kakšnega ti ga pa napišem. Lp marja44

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

21. apr 2005 9:22

Marja44, se priporočam za recept za "Corn flakes poljubčke". LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti