Kakšne vrste peciva spečti za 60.let?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

19. maj 2005 9:26

TRI-BARVNA RULADA: 50 dag kokosove moke, 20 dag mleka v prahu, 20 dag sladkorja v prahu, 12 žlic mleka, 2 žlici kakava, 2 - 3 kapljici jedilne barve (po želji) V posodo daj kokos, mleko v prahu in sladkor ter dobro premešaj. Mleko zavri in prilivaj v zmes, sproti mešaj. Z roko zgneti testo in ga razdeli na tri dele: en del razvaljaj v dolgo kačo (približno premera 3 - 4 cm). V drugi del daj 2 žlici kakava, dobro pregneti in ga razvaljaj v dolgo kačo; v tretji del daj barvo po želji (jaz običajno dam zeleno), pregneti in razvaljaj. Vse tri kače skupaj stisni in zavaljaj, tako da dobiš eno dolgo salamo. Zavij v peki papir in shrani v hladilnik ali na hladno mesto. Drug dan reži. Pozdravček!

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

19. maj 2005 9:38

Dragička moje lubenice se sušijo. Uporabila pa sem barvo v tubah, ki je brez vonja in okusa in se mi je masa zelo lepo pobarvala. Dobijo pa se v Šparu zraven vseh oblivov. Me pa jezi, da so zdaj orehi kar precej grenki, pa sem jih kupila na treh mestih pa ni razlike. Ko sem bila v službi še v mestu sem hodila na tržnico zdaj pa ne več in mi to kar manjka. Dragička mislim, če se ne motim, da sem bila tudi jaz tam v službi kot ti, ne vem če si še, ampak ker si včeraj omenila maxi mi je kapnilo, da bi bilo to mogoče. Oblate pa sem dobila in to v eni zakotni štacuni na dolenjskem, čeprav imam raje tiste, ki so bolj debeli se zdaj nisem nič zmišljajla sem kar kupila. Danes bom probala šahovnico, pa še mogoče tole tvojo tribarvno rulado, ker ni preveč dela. Kakšno mleko v prahu pa vzameš Dragička? mperhaj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

19. maj 2005 10:01

Oblatne sem dobila v Maxiju, ampak mi se ne dopadejo, skoraj nimajo nobenega reljefa. Zdi se mi, da so najboljše od Koestlin, Bjelovar - so debelejše in močan reljef. No, vzela sem jih vseeno, ker nisem imela časa iskat. Mleko v prahu? Nimam poima, zdi se mi da je na škatli narisan otrok, če se ne motim, Pomurske mlekarne. Kar se tiče orehov in mandeljnov za lubenice. Nekajkrat sem kupila mlete v trgovini, pa so pregrobi. Boljše je, če jih doma zmeljemo - orehe in mandeljne. MPerhaj - pošlji mi e-mail, da ugotovive kje si delala. Pozdravček!

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. maj 2005 23:24

Živim v večjem slovenskem mestu,da leč od prestolnice. Ko sem dobil od Beograjske tete recept za lubenice( malo drugačen), mi je v navodilih napisala,da naj uporabim kivijev ekstrat oz.jagodni. Sevda kivijevega ekstrata še nisem našla. Sem pa se skrajno ponižno odplazila v eno slaščičačrno in povprašala, kje bi dobila zeleno bravo.Je šla gospa nekam v zadnje prostore pa mi jo je prinesla. Pa naj prinesem lubenice pokazat, so mi rekli. No, kot ideja, saj so kar pijazni ljudje. Glede izdelave lubenic pa imam sama malo drugačen recepet in sem ob prvi izdelavi eno komponento povečela za desetkrat... Toliko za tolažbo. frina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

23. maj 2005 8:15

Frina, z receptom hitro na plano. Vsak novi recept je dobrodošel. Kar se pa barv tiče - je čisto vseeno, samo je ne sme biti preveč. Pozdravček!

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

23. maj 2005 12:37

Rada bi pohvalila vse punce, ki ste mi pomagale z nasveti in seveda dragičko za šahovnico. Super pecivo in res je lepo za videt. Razen lubenice pa se mi zdijo, da so bolj za okras, saj mi niso ravno okusne. Preveč orehov. Morda bi se lahko kako drugače naredile, iz mase za ježke ali kaj podobnega. Še enkrat hvala!! biba

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. maj 2005 23:36

Takole, roko na srce, lubenice mi po okusu niso všeč, mi je pa všeč vsaka rokica, ki najprej seže po njej -izgled privlači. V moji več kot tridest letnii karieri ljubiteljskega pečenja peciva je prva izdelava lubenic moja največja blamaža, ker moja mama ne more pozabit, da je v soboto zvečer po mestu iskala zveze, da smo dokupili potrebne kekse, ker je bilo margarine 10 x preveč.Se zgodi,da se zmotiš pri zapiskih. Bom prečekirala zapiske. Ponujam pa recept za FIŠEKE (škrniclje), ki sem ga tudi dobila iz BG. 3 rumenjaki( brezhibni!!!!) in 25 dag sladkorja stepati 20 minut z mikserjem Iz papirja, pa bog ne daj iz peki, dim 5x3cm narezati kvadratke za posodice in jih na zunanji strani zlepiti s čisto malo selotejpa. Oblikovati kornet.Paprirnate kornete napolniti z maso.V pekač nasuti moko cca 2,5 cm visoko in vanj nasaditi kornetke, da se kak dan sušijo. Odstraniti papir in na vrhu okrasiti s pikicami čokolade. Okus se izboljša s POMARANČNO lupino. Je lepo za oko.Otroci radi pomagajo pa tudi kak ata se da uporabit Glede salmonele pa eno vprašanje glede "nege" jajc. Na farmi, kjer nesejo pipike jajca, nikoli ne umivajo jajc, ker se ne sme, ampak umazanijo sčistijo s krpico.Naše, kmečke kure, ki so "sprehajane", nesejo jajca na klasičnem gnezdu s senom in s klasično umazanijo. Glede na izgled kurje kloake vedno šele pred uporabo umijem jajca, ker mi grejo lasje pokonci ob misli, da pade neumita lupina v npr. beljak, ali pa se jajce pocedi po lupini in "obriše" površino jajca naravnost v vsebino.Sama mislim, da tako pride kaka pacarija v jajca. Pred drugimi tako navado prikrivam, sicer nimam fobije pred umazanijo, to je take ,bolezenske, ampak ko vidim kuro u zadnje perje...Kaj mislite o tem? frina

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

25. maj 2005 7:34

Bravo punce, prave mojstrice ste. Rada bi vam pomagala glede oblat. Ker zadnje čase delam večkrat napolitanke, sem jih poiskala. Dobite jih v Interšparu (BTC) zraven pecilnih in barv za peciva, vsaj dve vrsti, tri vrste, z reliefi, pa jih imajo v Tušu ( za Bauhausom). Tudi iz Bjelovara. No, dobila sem jih tudi v Mercatorju na Fužinah. Samo malo večje trgovine morajo biti. Še veliko užitkov pri peki. Irena

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. jun 2005 20:53

Naredila 3 barvno rulado in presetila prijateljico, ki je bila danes na obisku in ima rada sladko, ima pa alergijo na jajca in pšenico. Dobrodošel recept. Kako so razporejene barve na rezu, ker sem s težavo oblikovala skupno klobaso? Zdelo se mi je presuho za oblikovanje. Lep pozdrav. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti