Kakšne vrste peciva spečti za 60.let?

milady  

član od: 4.12.2004

sporočila: 16

17. apr 2005 20:17

Poglej v strani mercator, tam ima napisan recept KAKAVOVO pecivo, ki je s kislo smetano in orehom, ful so dobre. milady

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. apr 2005 20:49

Hvala! Sem trapasta ko noč, da se nisem spomnila že sama prej... Imam možgane na paši ta vikend:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. apr 2005 9:22

facko, bom poslala jutri recept za reformico. Je res super torta, sploh če nekaj dni stoji...Mamamia mamamia

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

19. apr 2005 16:46

Veri, tu je tisti mercatorjev recept (super, da si se spomnila, milady, jaz še pomislila nisem, da bi šla pogledat še na internet): http://www.mercator.si/podjetje/zivljenje/hrana/rece jaz sem s kakavom zelo darežljiva ;) Drugače je pa s to sladico tako, da jo je izredno preprosto pripraviti, pa vedno je zmanjka. LP Facko facko

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

19. apr 2005 19:34

Dodajam še predlog za londonske rezine in čajno pecivo Mignon. Tudi tole torto je potrebno narediti kakšen dan prej. Jaz sem jo za možev praznik naredila iz dvojnih količin. Testo: 6 jajc in6 žlic sladkorja penasto zmešamo, dodamo 11 žlic mletih orehov in 1 žlico moke. Spečemo na peki papirju. Nadev: 250 g sladkorja v prahu, 4 rumenjake, 4 žlice smetane nad soparo penasto zmešamo, ohladimo in dodamo penasto zmešano maslo (250 g), 100 g mletih orehov ter približno ( raje malo več kot manj) 150 g albert keksov ( zdrobljenih in prelitih z 2dl pomarančnega soka). Nadev razdelimo na polovico, en del takoj nadevamo na testo, v drugo polovico pa vmešamo 3 rebra stopljene čokolade in ga nanesemo na torto. Prelijemo še s čokoladno glazuro in poljubno okrasimo. Namesto Albert keksev včasih spečem kar biskvitno testo. Lp Sporočilo je spremenil(a) Aja dne 19. apr 2005 19:36:11

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

20. apr 2005 9:23

Vsaj 3-krat na leto se mi zgodi, da pripravljam pecivo za veliko ljudi. Nekako sem v širši družini in družbi jaz zadolžena za sladkarije. Zdi se mi, da sem se kar dobro zverzirala in naj ti povem moj način, kako se pripravim za to nalogo. Približno 14 dni pred dogodkov se vsedem, vzamem knjige in si izpišem na papir kaj hočem narediti in kaj moram kupiti. Ponavadi se držim tega, da najprej naredim: - oblatne (figaro, napolitanke...) - salame - kroglice (kokosove, orehove, kroglice iz fig) - drobno pecivo (lubenice, žepke, orehove vogalčke, jagode, gobice, orehe, kokosove kiflice, orehove kiflice (temne), žepke iz lisnatega testa, bajadere... - Potem kakšne pite iz maslenega testa (jabolčne, sirove, orehove...) - Sladice (lunice, srnin hrbet, mačje oči, šubarice, metrsko pecivo ...) - Dan pred dogodkov naredim sadno rulado. Pozorna sem na obliko in na barvo sladice. Paziti je treba tudi na to, na čem bodo sladice ponujene, da ne bo preveč kremastih stvari, ker potem potrebuješ krožničke in žličke... Prilagam še en recept za torto, ki je sicer malo bolj močna, je pa zelo dobra. Naredi se jo dva dni pred, da se dobro usede. BISKVIT: 15 beljakov, 15 žlic sladkorja, 25 dag orehov, 2 žlici moke, skorjica in sok limone Beljak in sladkor kuhaj na pari. Dodaj orehe, moko in limono. Peči v tortnem modelu - 2 krat. Razreži, tako da dobiš štiri kore. NADEV: 15 rumenjakov, 20 dag sladkorja, 20 dag margarine 3 rebra čokolade 2 žlici mlete kave 10 dag orehov Rumenjake in sladkor kuhaj v vodni kupelji, da postane gosto. V ohlajeno dodaj umešano margarino. Nadev razdeli na tri dele in dodaj: prvi nadev - čokolada; drugi nadev - mleta kava; tretji nadev - orehi. Vsako koro od biskvita dobro navlaži s sokom ali mlekom, ki si mu dodala malo, premaži z nadevom. Po vrhu daj glazuro od čokolade. Želim ti srečo pri izbiri! LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. apr 2005 9:33

Dragička, mene pa zanimajo recepti za lubenice, jagode, šubarice in kakšno je metrsko pecivo? Bi bila tako pa mi napišeš, vsaj približnmo kaj se da not, če pa se ti da napisat cel recept, bom(o) pa še bolj vesela/e:) Ker grem za nekaj časa k juliji, bi rada fantu naredila kako pecivo, ki ga še nisem, da me bo lažje počakal, zato so mi všeč tile obstojni predlogi, saj me ne bo vsega skup skoraj 14 dni:) Veri

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

20. apr 2005 10:18

Aja, a pri tvoji torti ne delaš iz beljakov sneg, zamešaš kar cela jajca? Za kako velik tortni model pa je tega testa oz kako debelo testo pride? Hvala ti za odgovor. Sabrina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

20. apr 2005 10:37

Zaenkrat pošiljam recept za lubenice in jagode: LUBENICE: 1. MASA: 15 dag mletih mandeljnov, 15 dag sladkorja v prahu, 1 beljak, 2-3 kapljici rdeče barve Zmešaj skupaj in dobro zamesi. Maso razdeli v 5 žogic. 2. MASA: 25 dag mletih orehov, 25 dag sladkorja v prahu, 1 beljak, 2-3 kapljici zelene barve Zmešaj skupaj in dobro zamesi. Maso razdeli v 5 žogic. Vzameš eno zeleno žogico, jo z dlanjo poravnaš - poteptaš in na njo daš rdečo žogico, oblikuj kroglico - žogico. Pusti naj se suši na zraku (najbolje čez noč). Drug dan, ko so suhe, reži kot kose lubenic, raztopi čokolado in z zobotrebcem delaj pikice na rdečem delu lubenice (kot peške). JAGODE: 1/2 kg albert keksov, 5 dag margarine, 10 dag mletih orehov, 1/2 dl ruma, 1 beljak, 10 dag sladkorja v prahu, kristalni sladkor, jagodna jedilna barva Iz mletih piškotov, margarine, orehov, ruma in sladkorja zamešaš maso. Iz nje oblikuješ sadež jagodo in jo povaljaš v rdeči barvi in v kristalnem sladkorju. Osušiš. Pri serviranju zatakni še zelen list. Ostalo še pozneje. Pozdravček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti