Soparnik

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

tema odprta - 15. apr 2005 9:57 | ogledi: 3.751 | odgovori: 11

Prosim za nasvete, ce ima kdo soparnik iz bambusa, kako ga uporablja in za kaj. Rada bi ga kupila, pa bi zelela pred tem kak" nasvet.

julia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. apr 2005 10:02

Jaz ga sicer nimam, ga pa ima fantov brat in kadar kuhamo pri njih, ga uporabljamo za soparjenje spomladanskih zvitkov, ribe, zelenjave in kot sem tu prebrala lahko tudi riža, nisem pa še sprobala. Je pa taka hrana precej brez okusa glede na tisto, ki smo jo navajeni - popečeno, prepečeno,... To ni samo po sebi nič narobe, samo mislit je treba na to, da narediš zraven še kake omakice, ki pa niso preveč začinjene, sicer hrana iz soparnika ne bo prišla do izraza. Ribo lahko prej tudi mariniraš, da bo imela več okusa. Taka hrana je zelo zdrava in ohrani lepe žive barve in obliko, ampak jo je pa treba precej dolgo časa soparit, sploh kake trde zelenjave. Mene pa zanima, kje se pri nas da dobiti bambusove soparilnike? Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

15. apr 2005 10:17

No, saj zaenkrat samo razmisljam, ko pa bom "pobrala" izkusnje tistih, ki ga imajo, se odlocim, ce ga zelim imeti. Tebe sem razumela, kot da nisi najbolj navdusena in vidis, ravno take komentarje potrebujem: iz prve roke... julia

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

15. apr 2005 11:06

Pri nas jih tudi jaz še nisem zasledila. Sem jih pa videla na Dunaju, stanejo okoli 10€. ===

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. apr 2005 11:48

Julija, leta 1996 sem na Kitajskem kupila trinadstropni bambusev soparnik. do takrat je mami štruklje zavijala v cunjo, kar je kar nerodna reč. Ta soparnik je njej in jedcem njenih dobrot odprl novo dimenzijo. Štruklji ali kruhovi cmoki, kuhani v bambusovem soparniku, imajo čudovit rahel priokus po lesu. Nobene packarije, cmoki nikoli ne razpadejo v vodi. Skratka, pri nas se vsi navdušujejo(mo) nad bambusovim soparnikom, ki pa se uporablja zgolj za kuhanje štrukljev ali kruhovih cmokov. Če ste ljubitelj omenjenih dveh jedi, potem je soparnik super reč. Ostale hrane iz soparnika še nisem poskusila. Ker so štruklji enkrat tedensko na meniju, je soparnik žal že precej utrujen. Mrežasto dno je začelo razpadati. Ravno zadnjič, ko sem bila doma, mi je svakinja naročila, naj nekje najdem novega, ker da brez njega res ne morejo več. Vprašanje. Kje se ga pri nas kupi? Nadalnji problem. Biti mora kar velik in vsaj trinadstropni. Mami je sicer dobila enega za darilo od svoje sestre, vendar je premajhen in ga je zato podarila meni.

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

15. apr 2005 11:56

A tako? Koliko pa je zivljenska doba soparnika? O tem sploh nisem razmisljala, da se lahko razpade. Seveda! Kako pa uporabljas tega manjsega? julia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. apr 2005 16:44

Julija, ravno tako manjšega uporabljam za kuhanje štrukljev in cmokov, samo da smo trije in zadošča. Pri mami pa jih je pet, pa vedno še kakšna lačna usta pridejo pogledat, kaj ima dobra babica v piskru. In ker so štruklji hrana št. 1 za moje nečake, ima mami vedno dovolj jedcev. Zato rabi malo večji soparnik. Glede na skuhano količino štrukljev, ima soparnik vso pravico, da razpade. 8 let, vsaj enkrat na teden. Cela reč je iz lesa, nič lepil in podobnega. Veš, da razpade.

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

11. okt 2009 14:25

Sem potegnila temo iz naftalina. Sem našla bambusov soparnik, končno tudi pri nas, v trgovini Butler na novo odprti v City center Celje, stane pa 13 Eur. Soparnik je tridelen, ima dve siti in pokrov. Soparila sem cvetačo, me pa zanima kako naj soparim štuklje, ali je potrebno na sito položiti bombažno krpo ali ne? Hvala za pomoč lp lipa1 Sporočilo je spremenil(a) lipa1 dne 11.okt 2009 15:37

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. okt 2009 14:36

Ne rabiš krpe.

Vanja

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

11. okt 2009 15:36

Bom poskusila dati na sito štruklje polnjene s pregreto smetano in skuto, upam, da se mi ne bo prijelo, javim po večerji. lipa1 Sporočilo je spremenil(a) lipa1 dne 11.okt 2009 15:37

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. okt 2009 17:08

Prej poglej v kako  trgovino s kitajskimi stvarmi ( npr. INKa), so precej poceni.

Jaz sem jo kupila za gluhe štruklje, pa še nisem preizkusila.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti