Kaj ponuditi h kruhovim cmokom?

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. apr 2005 22:18

Mmmmm, rolada iz palačink!!!! To je taka dobrota! Moja teta jo dela vsako leto za svoj rojstni dan zraven golaža iz divjega prašiča. Ko enkrat to probaš.... bi še in še in še. Pa tudi recept je preprost - vsaj ko poslušaš in gledaš mojo teto. Sama priznam, da se še nisem spravila zrave. Mogoče tudi zato, ker mora biti zraven tudi taprav divjačinski golaž Lp, Tjas

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

19. apr 2005 8:46

Za rolado iz palačink pa še nisem slišala. Kako pa se naredi?

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. apr 2005 9:23

Nekako tako gre, da spečeš palačinke, ko so ohlajene jih razrežeš na trakove in vmešaš v enotno maso s petršiljem, jajcem in ne-bi-vedla-čem-vsem-še.... Zvije se v nekakšen štrukelj, da v cunjo in kuha na pari. Če vas zanima taprav recept, bom šla na obisk k moji teti in nafehtala recept. Lp Tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. apr 2005 10:24

Stanka, a ti daješ pa tudi meso v te palačinke? Zanimivo! Sem skoraj ziher, da v receptu od moje tete ni nobenega mesa. Zdej me pa res firbec matra in jo bom šla vprašat. Bom pa probala še tole tvojo varianto, me zanima, če ratajo kaj drugačni. Lp, Tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. apr 2005 11:23

tjasm se priporočamo še za tvojo različico:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. apr 2005 17:12

Mi delamo rolado iz plačaink brez mesa, saj gre za prilogo k mesnim jedem. Pripravi se tako, da se pečene palačinke narežejo na tanke trakove, premešajo z malo masla in stepenim beljakom ter naribanim parmezanom, potem se zavije v prtič in kuha. Verjetno pa kdo doda še kakšno sestavino, vsaka kuharica ima seveda svoje skrivnosti. Če koga zanima, lahko pošljem natančnejša navodila, predvsem glede količin. In zanimivost - recept, po katerem delamo mi to rolado, je moja tašča dobila od ene znane slovenske gledališke igralke, ki slovi kot mojstrica kuhanja (da ne govorim o njeni pehtranovi potici, pa biftku v divjačinski omaki...) Mamamia mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

19. apr 2005 18:39

Tjas in Mamamia, tudi jaz se priporočam za vajina recepta. Glede na to, da tale štrukelj pri nas vsi radi jemo, bi bili veseli tudi vseh podobnih zadev. Mamamia, mene pa firbec matra glede tiste igralke. Nam zaupaš ime? LP, Stanka

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

20. apr 2005 7:50

Hvala za pojasnila. Ob prebiranju receptov za rolado se mi kar sline cedijo in v kratkem se tudi sama lotim priprave.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti