Predjedi

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 14. apr 2005 17:41 | ogledi: 8.749 | odgovori: 11

Ali imate kakšno idejo za različne malo bolj lahke predjedi (lahko so tople ali hladne)

Jutri namreč pripravljam večerjo za 4. Za glavno jed bomo imeli biftek s čebulo in rdečim vinom, zraven pa verjetno krompirčke polnjene z zelenjavo. Za sladico pa creme brulee.

Za predjed nekako nimam nobene izvirne ideje. Se mi pa zdi, da ne bi smela biti ravno pretežka, glede na to, da se dobimo zvečer pa še glavna jed ni ravno light!

Se že veselim vaših idej!

Hvala in lp

===

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

14. apr 2005 18:40

Mogoče bi lahko - bakalar s popečenimi rezinami francoske štruce ali pa - kroglice mozzarelle (saj veš, tiste majhne), zavite v pršut skupaj s listkom ali dvema rdečega radiča ali malo rukole, pokapljano z olivnim oljem, vse skupaj pa posuto s prepraženimi pinjolami! Po mojem bi ful vžgalo :) Zraven lahko ponudiš spet topel! popečen francoski kruh...... Upam da bo kaj v pomoč. LP Zala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. apr 2005 18:42

Kaj če poskusiš z bučkinimi zvitki? Bučke narežeš na dobrega pol cm debele rezine (po dolgem). Premažeš jih z mešanico olivnega olja, popra, soli in strtega česna ter v pečici opečeš samo toliko, da se zmehčajo. Premažeš jih z namazom iz skute in zelišč, čisto na tanko seveda, in zviješ ter okrasiš tako, da v zvitek zapičiš zobotrebec in nanj napikneš olivo. Namesto skute lahko uporabiš gorgonzolo, ki jo zmehčaš z vilicami. Lahko pa s podobnim nadevom premažeš tudi rezine pršuta in jih zaviješ ter okrasiš z olivo, grozdno jagodo in kocko sira, ki jih natakneš na zobotrebec. Še ena ideja: iz skute pripravi dva namaza, enega z rdečo papriko, drugega z zelenimi zelišču. Kupi polnozrnat krugh, narezan na kvadrate in eno rezino namaži z rdečim nadevom, pokrij z drugo, to premaži z zelenim namazom in pokrij s tretjo rezino. Nareži na manjše kocke in okrasi. Kaj pa krekerji, obloženi z lososom in kaviarjem? Če jih potem naložiš na pladenj na posteljico iz drobno zrezane zelene solate, bo jed ne le dobra pač pa tudi privlačna za oči. Ali pa mehiške tortilje napolni z naribanim sirom ali pasiranim fižolo, pogrej v mikrovalovki ali običajni pečici in prelij z guacamole (zeleno) omako, kečapom in kislo smetano. Upam, da ti bo kaj koristilo. Pozdrav, mamamia mamamia

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

14. apr 2005 19:05

Narediš posteljico iz rukole ali motovilca ali mešanice obojega, pa še malo regrata zraven (začinjeno z limoninim sokom in olivnim oljem), nanjo naložiš popečene polovičke šampinjonov in potreseš s pinjolami ali zdrobljenimi pecan orehi ter ostružki parmezana ali koščki kozjega sira. Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 14. apr 2005 19:07:01

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

14. apr 2005 19:51

Jaz ponavadi ponudim svež ovčji sir, ki ga kupim v Sparu, ga narežem na 1 cm kocke in pokapam z olivnim oljem ter primešam strt česen in peteršilj. Zraven ponudiš kruh, narezan na male koščke.

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

15. apr 2005 7:48

Grisine ovij s pršutom. Zraven pašejo tudi olive.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

15. apr 2005 10:22

1. Velik ananas - na zobotrebec natakni na kocke narezan sir, zeleno papriko, en grozd ali olivo in zobotrebec zapiči v ananas. Na koncu izpade kot velik ježek. Namesto ananasa lahko vzameš veliko jabolko. 2. Melono nareži na rezine in polovico rezine zavij v pršut. 3. Krekerje namaži z raznimi namazi, na prstu zavij pršut, da izpade kot tulček in v tulček daj slano ribico 3. Poigraš se s parimi vrstami sira, olivami, eksotičnim sadjem, krekerji Pozdravček

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

15. apr 2005 11:22

Uuauu! Hvala za ideje! Res super! Odločitev je padla. Naredila bom kroglice mozzarelle zavite v pršut, prepiknjene z zobotrebcem in olivo na rezini paradižnika. Pa tudi zvitke iz bučk in skute, prepiknjene z zobotrebcem in kakšno rumeno papriko, na primer. Potem pa bom dala na solatni list še kupček skutinega namaza z zelišči in ponudila zraven popečene francoske krihke. Po moje zna bit to fino! Mamamia, imam eno vprašanje glede bučk. A misliš, da jih lahko popečem/zmehčam tudi v ponvi, da ne bom za 4 rezine bučk ogrevala pečice, pa še hitreje se mi zdi tako. Hvala še enkrat. ===

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. apr 2005 13:46

d., seveda jih lahko opečeš tudi v ponvi, hitreje bo. Jaz pač delam v pekaču, ker manj kot 40 rezin ne smem nikoli naredit. Upam, da boste uživali v hrani. Jaz moram nekaj pripravit za jutri zvečer, pa še zdaj ne vem kaj. To me spominja na mojo prijateljico, ki ob celi steni polnih garderobnih omar jamra, da nima kaj za obleči...Problem je toliko večji, ker eden izmed štirih prisega na pečenko in pražen krompir, nad vsem drugim se zmrduje, medtem ko smo ostali pravi uživači v hrani. AMpak bomo že. Lep vikend vsem forumovcem, Mamamia mamamia

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. apr 2005 10:25

d. jaz bi pa prosila recept za creme brule. Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti