Plodovi narave

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

tema odprta - 13. apr 2005 22:05 | ogledi: 2.109 | odgovori: 27

Se enkrat hvala vsem, ki ste mi pomagali razvozljati uganko z bljuscem. Tematika se mi zdi zelo zanimiva in bi jo rada malce raztegnila se na druge uzitne rastline, ki rastejo v naravi. Torej kaj nabirate, kje in morda se kaksen recept. Seveda mi je jasno, da se z nepozanimi rastlinami ni dobro hecati pa naj se vsak cimbolj preprica o uzitnosti (zato kaksen podrobnejsi opis in link s sliko ne bo skodil).

Morda kdo ve kako izgleda "spomladanska solata"? V njej naj bi se poleg regrata znasle se druge rastline, ki pomagajo pregnati spomladansko utrujenost in prečistijo kri.

Ideje prosim!

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

13. apr 2005 22:13

Nekateri vem da dajejo tudi trobentice v solato, mislim da je prav to zadeva za čiščenje krvi...drugače pa najbrž tudi kak čemaž narezan - nadomestek česna, uf je kar nekaj takih rožic in travic, pa gotovo šparglji divji. Surove koprive bi šle najbrž težko "dol", razen če bi jih naredila v kaki omaki alla blitva po dalmatinsko... Upam da pride še kdo s kako idejo, da malce prišparamo dinarčke...pa še sprehod dobro dene... lep večer, maja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. apr 2005 0:31

Že parkrat ste omenjali čemaž med začimbami in med "plodovi narave", ki jih celo nabirate v naravi. In tule mene zanima, kaj sploh je čemaž in kako zgleda. Kakšnega okusa je (je močen, nežen, oster, pekoč,.... podoben čemu?). Predvsem pa, kam ga dajete, zakaj je dober. Lahko noč vsem! Tjas

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. apr 2005 7:00

KAJ PA KISLICA -naredimo jo kot špinačo- kuskus kot prilogo ,pa še jajčko ali kos govedine ,ali sojino polpeto in je kosilo tu . LP Marta

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

14. apr 2005 7:06

Ali pa "špeha", ki raste tudi na travniku kot regrat. Pripravi se s toplim krompirjem in zabeli z ocvirki. Njam, njam, komaj čakam, da bo za nabrati. Ponekod se verjetno že da. Lp Palma

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. apr 2005 7:19

Res Palma jaz sem že nabrala in sem se že veselo po trebuhu božala.........njam njam lp Marta

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

14. apr 2005 7:20

Kot plevel na vrtu raste tolščak. Še mlad poberem, ga poparim in obelim (kis, olje, sol) ali pa z jajci. V naravi nabiramo hmelj (tako mu pravimo pri nas, ne vem pravega imena), skuhan je dober ali pa cvrt z jajci. Lp anita

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

14. apr 2005 7:20

Tjas čemaž imenujejo tudi divji česen, ker ima podoben vonj kot česen. Je podoben šmarnicam, ki so strupene, zato je treba biti previden pri nabiranju. Sicer pa ga zaradi načilnega vonja ne moreš zgrešiti. Uporabljam ga v solati, lahko ga primešaš maslu ali skuti in dobiš namaz, sesekljanega dodajam povsod, kamor dajem drugače peteršilj (skoraj v vsako jed), nekaj pa ga pripravim tudi za kasneje. Sesekljanega naložim v kozarčke in zaijem z olivnim oljem. Za daljšo obstojnost lahko dodaš sol. Tako pripravljen je odličen dodatek k vsem solatam. Je zelo zdravilen, sedaj pa je sezona nabiranja. ko začne cveteti, se naj ne bi več nabiral.

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

14. apr 2005 8:49

Kmalu bomo nabirali akacijeve in bezgove cvetove.Ocvrti so zelo dobri! terlikar 1

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

14. apr 2005 10:36

...pa koprive, pripravljene kot špinača... V.

smetana  

član od: 26.11.2003

sporočila: 26

14. apr 2005 10:39

Listi - perje redkvic so odličen nadomestek za špinačo. Lep dan, D DARJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti