Kitajska kuhinja

pinga  

član od: 8.12.2010

sporočila: 21

10. jan 2011 12:35

Mislila sem tisto v Brezju. A mi lahko prosim pošlješ recept za piščanca z arašidi, ker bi po moje to lahko bilo to. lp pinga

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

8. apr 2011 19:51

Pozdravljeni, mene tudi zanima recept za piščanca z arašidi, v restavraciji se ta jed imenuje Cesarsko praženi piščanec. Rada bi to jed enkrat poskisila narediti doma,....v knjižnici sem vzela že 4 knjige s kitajskimi recepti,...ampak v nobeni knjigi ne najdem tega recepta, ....Ali mogoče poznate kakšno knjigo, ki vsebuje recepte za jedi ki jih dobimo v kitajskih restavracijah? Če pa ima gdo recept za cesarsko praženega piščanca, bi prosila zanj. mavrica*

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

28. apr 2011 12:56

Mamamia, vprašanje zate: morda veš, ali je jasminov riž Sparove blagovne znamke Premium ok za kitajske jedi? Namreč pri nas v periferiji v še tako "nobel" supermarketih ne najdem riža, kjer bi na škatli pisalo jasminon. No, razen na tej Sparovi ... Čarli08

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. apr 2011 10:11

Čarli08, Uncle Ben's ima basmati riž z jasminom .... vsaj še nekaj časa nazaj ga je imel .... jaz namreč sedaj uporabljam basmati riž iz spara od natur pur .... ima tudi zelo fino aromo ....

katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. apr 2011 0:58

jasminov riz iz Spara je čisto ok. Sama ga sicer kupujem v Avstriji, a ni neke bistvene razlike. Ne boš zgrešila. Mamamia

mamamia

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

5. apr 2012 10:34

Pozdravljeni, 

mene pa zanima, če kdo ve, kako naredijo v kitajskih restavracijah marinado za zeleno solato?

Je nekaj posebnega, svetlo rjave barve.

Zuckerfee

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. apr 2012 16:20

odvisno od restavracije - malo dajo kar sojine omake, v nekaterih pa tudi s sezamovim oljem pokapljajo. 

 

Sonja

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

28. jan 2013 11:49

mamamia, bi mi lahko prosim posredovala recept za piščanca z arašidi ?

(a je ta recept podoben tistemu, ki ga dobiš v tajskih restavracijah, samo da je z indijskimi oreščki?)

čoki

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

28. jan 2013 13:03

jaz pa se lepo priporočam za hrustljavega piščanca....pohanja namreč ne maram, ampak ta piščanec (raca pa je najnaj....)...tudi večini v družini jim je všeč, tako, da bi jim rada pripravila presenečenje (sem v lidlu videla, da imajo račko-zamrznjeno...)

mačka27

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. jan 2013 14:22

Jaz sem prejšnji teden pripravila piščanca z indijskimi oreški po svojem navdihu in hrustljavega piščanca.

Piščanca za prvi recept sem narezala na drobne trakce in marinirala v sezamovem olju, sojini omaki z dodatkom suhega ingverja. Na vročem olju sem trakce na hitro opekla, dodala malo ostrigove omake, še malo sojine, ščepec kitajskih začimb, juho zmešano z gustinom, oreške in na hitro prevrela.

Hrustljavi piščanec po moje: 

File sem zrezala na malo bolj debelejše zrezke in jih marinirala v sojini omaki. Posebej sem zmešala tempura moko z vodo, dodala rumenjak in sneg. Meso sem najprej povaljala v tempura moki, nato pa v pripravljeni zmesi in dala cvret. Odcedila na kuhinjski brisački in zrezala, tako kot naredijo v kitajski restavraciji. 

Moji so bili zelo zadovoljni. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti