Kitajska kuhinja

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. apr 2005 11:31

Mamamia, a ves, da je pri nas ostrigina omaka cenejsa!!! Bo Veri preverila in prinesla.. julia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2005 12:25

Vem, da je zunaj cenejša. Jaz jo običajno kupim v Avstriji, je trikrat cenejša kot pri nas. Ampak grem bolj poredko gor in ko je zmanjka, jo pač kupim kar pri nas. ZA Veri pa se bojim, da ji bo ta omaka pretežka. Saj veš, steklenica in podobno, tako da se bojim, da bi se ona zaradi tega morala čemu odreči. Kaj ti praviš? Mamamia mamamia

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

14. apr 2005 12:50

mamamia hvala za odgovor , ... seveda bom poročal kako mi je usplo, samo prvo treba nabavit sestavine ,no pa pri meni je še tako da moram imeti filing za kuhanje v voku , samo zadnje čase ga je kar dosti , tudi vi pripomorete k temu Lep dan vam želim in veliko sončka Dušan

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. apr 2005 15:55

Mamamia, to je majhna steklenicka, saj ves. Razen ce zeliz 5 l ostrigine omake Veri bo prisla prakticno brez prtljage, ona je ena prijazna punca, mislim, da bo v redu.. julia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2005 16:00

Julia, ti si eno pravo sonce. In če ta steklenica pride do mene, jo bom prazno imela na polici v kuhinji, da se vaju bom z Veri vedno spominjala. Mamamia Dušan, hvala za prijazne besede. In da vam povem - jutri popoldne se pri nas doma zbere druščina petnajstih (moških in žensk) in se bomo učili kuhat tajsko. Naše popotniško društvo praznuje deseto obletnico, pa se bomo malo zabavali tudi na ta račun. Se že veselim, kako veselo bo. Pozdravček vsem, mamamia mamamia

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

14. apr 2005 16:20

ravno danes sem mela napad kupvanja in sem si nabavila rdečo in zeleno papriko, ingver, limete, bučke, mlado čebulo in pa še nekaj začimb, tako da bom mela samo zase cel teden kuhinjo po kitajsko :) danes bo zelenjava z sojino omako in pa riž, pa nič mesa :) Marjeta Žniderčič

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. apr 2005 17:33

Nestrpno že čakam na obljubljene recepte, predvsem na takšne brez mesa oz. po možnosti z ribami. Ima kdo kakšen dober recept za sladko-kislo omako? Lp, Katjuška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2005 17:47

Katjushka, na pamet recepta za sladko kislo omako ne vem, ti ga pa jutri napišem, moram pogledat v knjige, ki jih imam doma. Zraven bo tudi kaj samo zelenjavnega, pa še nekaj z ribo bom dodala, da bo popoln obrok. Pozdrav, Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. apr 2005 7:09

ivonja, riž na kitajskem je res kuhan na pari. Najbolj se približaš takemu rižu po sledečem receptu. Riž (biti mora dober, parboiled, dolgozrnat ...) skuhaj v veliki količini slane vode. Ko je kuhan al dente, ga odcediš, streseš na soparnik (imam ikeinega), soparnik postaviš v lonec (uporabljam širokega), v katerem je 2 cm vode in pokrijem s servetom. Postavim nazaj na štedilnik in uparjam še 5 minut. Če nimaš soparnika, potem cedilo, ki ga postaviš na lonec. V tem primeru se seveda servet, s katerim pokriješ, umaže, ker se nanj nalepijo zrnca riža. Če hujšega ni .... Ta riž je zelo podoben kitajskemu (na Kitajskem sem bila 3 mesece). mimika

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

15. apr 2005 9:07

A kdo ve kako se imenuje Ostrigina omaka v nemščini? Jutri grem v Graz, pa jo bom kar tam kupila. LP Mimika hvala ker si nas razsevtlila o tem kako se kuha riž na pari!! ivonja Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 15. apr 2005 09:11:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti