Zelatina

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

tema odprta - 12. apr 2005 17:23 | ogledi: 1.478 | odgovori: 3

Prosim za pomoc: kaksno razmerje zelatine v listih ustreza zelatini v prasku? Namrec, kupim lahko samo praskasto zelatino, ko pa se tukaj ponuja recept z zelatino v listicih, ne vem, kako naj listice pretvorim v prasek. Verjetno pretvornik v gramih ni isti, ali pac? In koliko tedaj tehtajo listi?

julia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2005 17:32

Ne vem na pamet, ti sporočim jutri. Mislim, da je pet gramov mlete želatine en listič, ampak nisem prepričana, moram preverit. Se slišimo, mamamia mamamia

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

12. apr 2005 17:45

V Veliki šoli kuhanja piše, da 9 g želatine v prahu ustreza 6 lističem. Jaz raje uporabljam lističe in mi je do zdaj po tem razmerju vedno uspelo. Ponavadi vzamam 6 lističev namesto 10 gramov prahu. mandarinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2005 17:52

Hvala, mandarinca, da si hitro odgovorila in preprečila širjenje krive vere z moje strani. Jaz sem zadnjoč namreč tako računala, kot sem napisala, in če bi si panno cotto metali v glave, bi imeli buške, če se ne bi zgodilo še kaj hujšega...Ja, na napakah se učimo, ne? Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti