Forum o eksotiki...

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

15. apr 2005 13:11

Zelo zanimiv mi je recept za arabsko kokosovo torto, vendar imam nekaj vprašanj. Ali pod kokosovo moko mislite te kokosove kosmiče ki jih uporabljamo naprimer za ježke ki jih povaljamo v kokosu? Koliko velik pekač je potrebno imeti za to količino? Ali je treba pekač kaj namastiti in ali ta biskvit kaj naraste? Pa še ali sladkorni sirup naredim tako da v vrelo vodo stresem sladkor da se stopi, ohladim in šele potem dodam sok limone?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. apr 2005 13:42

Rene, tale kokosova torta je dokaj nizka, pa tudi biskvitu ni niti blizu. Jaz uporabljam pekač za torto s premerom 26 cm ali pa kar nizko teflonsko posodo (tista iz mercatorjeve akcije je super). Pekač obložim s papirjem za peko in ga nič ne namastim. Kot kokosovo moko mislim te kosmiče, ki jih dobimo v vrečki, in jih, še sama ne vem zakaj, imenujemo moka, čeprav to sploh niso. Testo nič ne naraste, oziroma ne več kot v tistih dveh urah, kar ga pustimo počivati, preden ga denemo v pečico. Sladkor raztopimo v hladni vodi oziroma ga stresemo v hladno vodo in mešamo, dokler ne zavre, v še topel sirup zlijemo limonin sok in tako toplega prelijemo čez vročo torto, da se čim bolj vpije. Upam, da bo ratalo. Lep pozdrav, mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. apr 2005 17:04

Evo mene z nekaj eksotike. Veri sem obljubila nekaj receptov, pa za začetek pošiljam zeljno juho s steklenimi rezanci, ker ga pač znam na pamet. Tolikokrat smo namreč to že delali, pa še preprosto je. Iz kosov piščanca skuhamo juho, v katero razen mesa dodamo samo korenje. Ko zavre, zmanjšamo ogenj in dodamo juhi sojino in ribjo omako, da je juha slana oziroma pridobi na okusu. Kuhamo še kakšnih deset do petnajst minut, potem juho precedimo. Vmes z vrelo vodo prelijemo steklene rezance (sojine prozorne rezance, dobijo se na policah z eksotično hrano) in pustimo tri minute, da se zmehčajo, potem jih razrežemo na manjše kose in spravimo v pokriti posodi. Na koščke razrežemo tudi kuhano piščančje meso in prav tako shranimo v pokriti posodi, enako naredimo s korenjem. Drobno narezano belo zelje blanširamo (na osebo računamo zvrhano žlico zelja) in prav tako shranimo v posodi. Pripravimo tudi praženo čebulo (jaz uporabljam kar kupljeno, od Karakterja, lahko pa jo opečemo tudi sami - biti mora hrustljava). V posebne skodelice pripravimo sojino omako, ribjo omako, narezane čilije (ali čili v prahu, če nimamo svežegea) in škampovo pasto, če jo le imamo. Vsak si potem juho kombinira, kot ima rad: v skodelico (ali krožnik, če nimamo namenskih skodelic za vzhodnjaške juhe) si damo malo mesa, zelja in steklenih rezancev ter korenja, prelijemo z vrelo bistro juho in potresemo s praženo čebulo. Juho si potem vsak še začini z omenjenimi dodatki. Nam je ta juha izredno teknila na Tajskem, ko smo po treh dneh pohoda po džungli (v pravem monsunskem dežju, brez vode in elektrike v tistih pragozdovih in hišah na kolih, pod katerimi so spali prašiči in kure) znova prišli na plano. V neki obcestni gostilnici (no, iz kolov zbiti uti) so pripravljali to juho. Sasmo pokazali smo, kdo bi kaj imel v skodelici, ženska nam je to prelivala z juho. Pa tudi steklene rezance je pred nami namakala v vrelo vodo, s takim posebnim visokim cedilom (ga seveda imam doma!). Ampak če imaš goste pri mizi, bi to bilo malo nerodno, pa smo sestavljanje juhe malo poenostavili. Za začetek bo, ne? Pozdrav eksotikom, Mamamia mamamia

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

26. maj 2005 13:21

Ali mogoče kdo ve recept za "tajske" palačinke iz riževe moke, polnjene s kokosovo stepeno smetano in rezinami svežega manga ? Andreia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. maj 2005 13:36

Bom pogledala v svoje azijske bukle; za ene tajske palačinke vem, da so z riževo moko in kokosovimi kosmiči. Pošljem jutri, kar bom našla, ne vem na pamet recept. Spomnim se, da za testo potrebujemo 400 ml kokosovega mleka (ena pločevinka, tista vijoličasta, ki se dobi pri nas), pet jajc, pa 100 g riževe moke in 100 g kokosovih kosmičev ter žlico rjavega sladkorja. Pet minut stepamoz metlico, potem maso razdelimo na tri dele. Enega pustimo, kot je, v druga dva pa damo po nekaj kapljic živilske barve, tako da pečemo palačinske v treh barvah. Jaz sem jih v nedeljo, ko so bile na jedilniku, prelila zgolj s stopljeno čokolado in je bilo zelo dobro. AMpak jutri vseeno pošljem še en drug recept, samo z moko, brez kokosovih kosmičev. mamamia mamamia

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

30. maj 2005 20:52

Mamamia, naredila sem arabsko kokosovo torto pa ne vem, kaj je narobe. Torta je okusna, krasno diši ampak trda je in plava v sirupu. Zdaj jo namakam že dobro uro pa se ni nič namočila. Delala sem po receptu, stala pa je malo več kot dve uri? Je to krivo? Kako pa tvoja torta zgleda? Najbrž ni tako trda kot moja. Kakorkoli že v smeti ne bo romala. Me pa zanima, kako naj bi zgledala. stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. maj 2005 9:35

Stana.r, tudi moja kokosova torta je nizka in dokaj trda, sploh v primerjavi z biskvitom ali podobnim testom, in se v sirupu bolj kopa kot da ga vpije. Mogoče dodaš naslednjič žlico ali dve jogurta več ali malo manj zdroba oziroma kosmičev. Nas to, da je trda, ne moti, tudi gostov, za katere sem jo pripravljala, ne. Mogoče je napačno ime "torta", pod katero si predstavljamo vse kaj drugega kot tak kolač, ki nastane pod imenom arabska kokosova torta. Mamamia mamamia

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

31. maj 2005 10:35

Mamamia, hvala za odgovor. Mislila sem, da sem kaj narobe naredila. Mi je pa okus zelo všeč kljub temu, da je trda. Ampak zdaj vsaj vem, da takšna mora biti. Mamamia, mislim, da jo bom še kdaj naredila. Enostaven in zelo dober recept. Danes je celo boljša, kot včeraj. LP stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. maj 2005 15:35

Vidim, da sva si tu "glih" (na Štajerskem to pomeni, da misliva enako). Mene tudi ne moti, da je to tak malo trd kolač, okus se mi zdi fantastičen. Ampak kot sem rekla: poskusi naslednjič z malo manj zdroba ali z več jogurta, mogoče bo še boljše. Pozdravček, mamamia mamamia

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

15. jun 2005 14:34

Mamamia, a si mogoče pogledala za recept za "tajske palačinke" BREZ kokosovih kosmičev, samo z riževo moko ? Andreia Sporočilo je spremenil(a) Andreia dne 15. jun 2005 14:35:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti