Vaflji

mslj  

član od: 31.8.2003

sporočila: 10

tema odprta - 10. apr 2005 17:34 | ogledi: 4.881 | odgovori: 12

pozdravljeni!

zanima me kakšne izkušnje imate s pekači vafljev, ali je uporaben se ga splača nabavit!

hvala za odgovor

lp

andro

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. apr 2005 19:24

jaz sem si ga želela in ga dobila letos od dedka mraza in je suuuuper! Je pa Boschev, bil je kar drag, sem videla v trgovini, peče vaflje v obliki srčkov in meni je zelo všeč! Praktičen za pospravit, ker ga lahko pospraviš navpično obrnjenega (fino za male kuhinjice, kot bo najina:) Testo se čisto nič ne prijema, sem bila prav presenečena. Do zdaj sem delala samo sladke vaflje, bom pa probala še s slanimi v kratkem. Mene je najbolj navdušilo to, da je vafelj tako hitro pečen, da ni treba vmes mazat plošč, samo enkrat pred peko in to je to, vafelj se lepo napihne in ti ni treba nič delat, vaflomat sam celo malo dvigne pokrov, ko vafelj naraste, da ga ne stučka. Tako lahko vmes recimo narediš recimo kak preliv ali kar ti pač paše in da nimaš nič umazano okoli kot pri palačinkah, ko se pravo delo začne šele po jedi:) In lahko nastaviš različne temperature oz. čase peke, glede na to kakšno (kako sladko) testo imaš in to tudi res deluje:) Skratka, meni je zelo všeč:) Za letošnji rosjtni dan ga bom nesla v službo in tam spekla vaflje (testo in omake bom seveda naredila že doma:). Veri

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

10. apr 2005 19:47

Prvič se aktivno vključujem na kulinariko, zato najprej en lep pozdrav vsem skupaj. Pekač za vaflje sem dobila za Božička od hčerke, ki živi v Nemčiji. Dobila ga je na eni akcijski prodaji (znamka Fif), ni bil drag, je pa super. Nič mazanja, nič sprijemanja, vaflji pa odlični. Najraje jih jemo ob nedeljah za zajtrk, ko smo vsi doma in je več časa za crkljanje. LP,Tanja Sporočilo je spremenil(a) Tanja05 dne 10. apr 2005 19:49:14

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. apr 2005 22:22

Tudi sama imam ta aprat in sem zelo zadovoljna. Receptov o vrstah vafljev pa je veliko. Najbolje jih je preizkusiti, saj so recepti natisnjeni v knjižici, ki je priložena ob nakupu aparata. LP Migla Sporočilo je spremenil(a) Migla dne 10. apr 2005 22:24:48

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

11. apr 2005 6:30

Sem tudi zelo zadovoljna z vaflomatom .Lahko naredite tudi slane kot krekere namažete z različnimi nadevi ,ponudite k narezku ,lahko k testu dodate petršilj ,pečene date v krožnik gor nalijete čisto juho,lahko dodate zelišča po želji ,ponudite poleg fundija ,z raznimi omakami ........... Sladke lahko uporabite tudi za krasitev tort .oblite z čokolado........... lp Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2005 9:44

Aja, š to: pečene vaflje lahko tudi zmrznete ali pa posušite na zraku, najboljše na rešetki ali pa če jih obračate ves čas. V tem primeru dobite take fajn hrustljave piškote-srčke, ki so kot nalašč za krasitev sladoledov! Iz njih lahko sestavite torto in sploh so sveže pečeni zelo podobni piskvitu, tako da gre zraven svašta!:) Veri

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

11. apr 2005 10:27

Ali imate kakšen konkreten recept za vaflje ? LP, Klavdija

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

11. apr 2005 11:01

Tudi jaz bi se priporočala za kakšen recept. Imamo nov toaster, ki je pravzaprav tudi vaflomat. Vaflji sicer niso v obliki srčka, ampak pravokotni, pa vseeno... Hvala ===

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. apr 2005 11:16

Zadnjo rundo sem jih delala po tem receptu, najdenem na spletu... Granny Smith Oatmeal Waffles Ingredients 1-1/2 cups flour 1 cup old-fashioned rolled oats 2 teaspoons baking powder 1-1/2 teaspoons cinnamon 1 teaspoon baking soda 1/2 teaspoon salt 1/2 teaspoon nutmeg 1/2 teaspoon vanilla extract 1-1/2 cups nonfat buttermilk 2 Tablespoons brown sugar or honey 1 egg (or egg substitute equal to 2 eggs) 4 Tablespoons oil 2 medium Granny Smith apples, grated Mix flour, oats, baking powder, cinnamon, baking soda, salt, and nutmeg. Add vanilla, buttermilk, brown sugar or honey, egg (or egg substitute), and oil. Mix all together by hand, using as few strokes as possible, then gently fold in the grated apple. The batter should be thick. Let batter sit for 1 hour before using. Bake in a preheated waffle iron until done. Especially good topped with home-made chunky applesauce, warmed in the winter, or fresh strawberries in the summer. Makes: 10 to 12 pancakes or 4 to 6 waffles. Loni Makaroni

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

11. apr 2005 11:50

Bom napisala jutri . LONI ,mi eni razumemo slo., nem., hrv., a bi se dalo prevesti ,prosim-hvala in lp . Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2005 12:29

prekmurka, izvoli prevod, prosto po prešernu, nisem rojeni niti priučeni prevajalec, tako da me ne hakljat, če kaka stvar ni najbolj lepo napisana, prav pa naj bi vsaj približno bilo... Ovseni vaflji z jabolki "babice Smith":) sestavine 1-1/2 skodelice moke 1 skodelica ovsenih kosmičev, (strtih s kamnitim mlinom, če je mogoče) 2 žlički pecilnega praška baking powder 1-1/2 žličke cimeta 1 žlička sode bikarbone 1/2 žličke soli 1/2 žličke muškatnega oreška 1/2 žličke vanilijevega ekstrakta 1-1/2 skodelice nemastnega pinjenca 2 žlici rjavega sladkorja ali medu 1 jajce (ali nadomestek za jajce, količinga le tega za 2 jajci) 4 žlice olja 2 srednje veliki jaboki vrste Granny Smith apples, nastrgani Zmešajte moko, pecilni prašek, cimet, sodo bikarbono, sol in muškatni orešek. Dodajte temu vanilijev ekstrakt, penjenec, rjavi sladkor ali med, jajce ali jajčni nadomestek in olje. Na hitro ročno zmešajte vse skupaj s čim manj potezami, nato pa nežno primešajte še nastrgana jabolka. Testo mora biti gosto. Pred uporabo ga pustite počivati 1 uro. Pecite v segretem pekaču za vaflje, dokler se ne zapečejo. Zraven se pozimi posebej prileže topla domača jabolčna omaka/čežana z velikimi koščki jabolk, poleti pa sveže jagode. Za 10 do 12 palačink ali 4 do 6 vafljev. loni, bi se dalo dobit link, kjer si našla te vaflje? ostali, nekaj vafljev je tudi v bazi. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti