Malancani

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 10. apr 2005 8:13 | ogledi: 23.898 | odgovori: 20

Zanima me kako vse pripravljate malancane. Sem jih kupila zdaj pa ne vem kaj z njimi.

LP

jade

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

10. apr 2005 10:06

pohaj jih! Meni je mama zadnjič naredila pohane malancane in nisem jedla še nikoli boljših. Drugače so dobri tudi na slani malancani žaru. nina

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

10. apr 2005 11:12

Mi poleg riža naredimo prilogo. Na oljčnem olju prepražimo melancane, papriko, bučke in paradižnik. Kako dolgo je odvisno od okusa-nekdo ima rad še hrustljavo, drugi da je popolnoma mehko. Bučke je potrebno dodati skoraj pred koncem, da so še čvrste. Dodati je potrebno veliko začimb-rožmarin, bazilika, česen, poper....po želji. Drugače so pa melancani zelo dobri če jih samo popečeš na oljčnem olju. Vendar morajo biti dobro začinjeni. Pa dober tek. maychi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. apr 2005 13:48

Speci na suho in naredi v solati. Odlicni so ce das malo vec cesna in petersilja. lp Vesna Vesna Milek Recko

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

10. apr 2005 14:16

Jaz na malo olivnega olja popečem posebej malancane, pa bučke in papriko. Odcedim na papirnatih brisačah in skupaj s svežim paradižnikom, olivami, feta sirom, baziliko in malo česna naredim solato-boooožanskooo! Jedla sem tudi že musako, kjer so bili namesto krompirja jajčevci. Bila je zelo-zelo okusna. Delala je nisem še nikoli. Drugače pa so tudi zame pohani malancani prva liga!

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

10. apr 2005 14:24

Lazanja Melancane narežemo na polcentimeterske rezine, nasolimo in počakamo, da spustijo vodo. Pripravimo omako: na čebuli prepražimo nariban korenček in zeleno (v razmerju 2:1 za korenček) in pokuhamo s pelati. Omake naj bo dovolj, da lazanja ne bo suha. Naredimo bešamel. Melancane popivnamo in popečemo na olivnem olju. Pripravimo s testeninami za lazanjo, ki jih ne itreba kuhati - plast omake, plast testenin, plast omake, melancani, bešamel, ponovimo. Zaključimo s testeninami in bešamelom. Pečemo v pečici dobre pol ure, pet do deset minut pred koncem potresemo s parmezanom. Nadevani melancani Melancane prerežemo po dolgem, križno zarežemo sredico (kot bi delali mrežo) in na suho popečemo. Izdolbemo, da ostane približno polcentimeterska skorja. Naredimo nadev iz sredice, riža, koščkov kozjega sira in bazilike ali koriandra. Zložimo v pekač, okoli melancanov nalijemo centimeter ali dva paradižnikove omake in damo v pečico (toliko, da se sir razleze, deset ali petnajst minut). lucija Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 10. apr 2005 14:25:31

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

10. apr 2005 16:20

matr lucija dobri recepti! nina

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

10. apr 2005 19:51

Melancane olupiš ali pa tudi ne- po želji, narežeš na tanjše ploščice (kroge še na četrtine), malo posoliš, nato ko spustijo vodo ožameš, če ne, so lahko grenki, če niso popolnoma sveži. Na olju prepražiš čebulo, dodaš strok ali dva strtega česna, da zadiši, takoj nato še ožete melancane, nekaj časa dušiš, proti koncu dodaš še precej nasekljanega peteršilja in po želji kakšno stepeno jajce. Še malo poprčka in po potrebi soli. Ko zakrkne je jed gotova. Na kratko, lahko se pripravijo tako kot pražene gobe. Nekateri, ki jedi ne poznajo, jih celo zamenjajo z njimi. Pri nas doma se je to zgodilo že trikrat. l.p. Gabi

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

10. apr 2005 20:08

Po dolgem prerežemo jajčevce, izdolbemo sredico ter jo sesekljamo.Na kocke narežemo paradižnik, sir ementalec,solimo, pokapamo z oljčnom oljem, primešamo še sredico jajčevcev. Jajčevce nadevamo, jih damo v vročo pečico za približno 20 min. lp dome

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

11. apr 2005 7:21

Jajčevce narežem na 1 cm debele rezine, posolim in počakam, da spustijo vodo. Na malo olivnega olja jih popečem na obeh straneh. Malo pred koncem dam na vsak kos sesekljan česen in peteršilj, pokrijem z rezino sira in pečem samo še toliko, da se sir stopi. Zelo dobro. Recept pa sem našla na internetu.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti