Malancani

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. apr 2005 7:33

Saj musaka je v osnovi iz jajčevcev in mletega mesa in ne iz krompirja. Imam zelo dober recept, uvožen iz Grčije. Loni Makaroni

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

11. apr 2005 7:48

Kaj pa namaz iz jajčevca? Zelo je dober. Recept sem dobila v bazi pod imenom "Revežev kaviar". Lp anita

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. apr 2005 12:28

Jajčevce narežemo na pol cm debele kolobarje in jih na olivnem olju malo popečemo. Paradižnik prav tako anrežemo na kolobarje, anko naredimo z bučkmai. Na pekač damo papir za peko in naredimo stolpiče - najprej rezino jačevca, jo malo posolimo in popramo, potem položimo paparidižnik in ga potresemo z malo bazilike, na paradižnik damo rezino bučke in jo čisto malo posolimo. Stolpiče potresemo z naribanim sirom ali pa na bučko damo košček mocarele in zapečemo v pečici. Mamamia mamamia

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

11. apr 2005 14:41

Posiljam ti se tri recepte za jajcevce: 1) omaka za testenine: jajcevce razrezemo na kocke velike priblizno 1 cm in jih na hitro popecemo na oljcnem olju in damo na papirnato servieto, da se odvecna mascoba odcedi. V loceni posodi pripravimo paradiznikovo omako. Cebulo zrezemo na drobno, pocvremo na oljcnem olju, dodamo paradiznikovo mezgo, solimo po okusu. Mocarelo zrezemo na manjse kocke. Ko so testenine kuhane, zmesamo jajcevce, kocke mocarele in vrelo (!) paradiznikovo omako, premesamo in takoj ponudimo. 2) majhne pice iz jajcevcev: jajcevce zrezemo na pol cm debele rezine in jih na ritro popecemo na zaru (brez mascobe). Te rezine zlozimo na pekac, ki smo ga prej prekrili s pekipapirjem. Na vsako rezino damo zlico paradiznikove omake, rezino mocarele in damo v pec toliko casa, da se sir razstopi. 3) "melanzane alla parmigiana": jajcevce razrezemo na 1 cm debele rezine in jih pocvremo na olju. Ce zelimo manj kaloricno verzijo, lahko rezine jajcevcev popecemo na zaru brez mascobe. Posebej pripravimo paradiznikovo omako (bolj gosto) in rezine mocarele. Te sestavine izmenicno polagamo v ognjevarno posodo po tem vrstnem redu: zajemalka paradiznikove mezge, plast jajcevcev, paradiznikova mezga, mocarela, itd, dokler ne izcrpamo vseh sestavin. Na vrh damo plast mocarele in izdatno potresemo s parmezanom. Ta jed je zelo dobra tako topla kot hladna. ribica

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

11. apr 2005 15:20

Ja ih obavezno poham. Slažem ih u zdjelu na način da na dno sitno narežem luk, češnjak i peršin, zatim na to položim pohane malancane. Popaprim ih i posolim i posipam vlascem pa opet sitno narežem luk, češnjak i peršin i tako redom... Pa uz to pire krumpir i vjerujte, mesa vam ne treba. Koji puta kapnem na malancane i koju kapljicu maslinovog ulja. Prije slaganja u zdjelu ostavim ih na papirnatom ubrusu da se ocijedi višak masnoće od pohanja. A jako fin mi je i namaz koji se posluži na tople kriške kruh ili na toast. Lidija...

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. apr 2005 15:57

Juhu! Malancane lahko pripraviš na 101 način... meni so vsi všeč! Ocvrti, na žaru, na pici, v omakah (mmm, okus po Siciliji...), v solati, v sendvičih, nadevani, .... če so vam všeč bučke, vam bodo tudi jajčevci. Jaz jih v vsakem primeru prej malo popečem, ker so drugače grenki. Lep pozdravček, S.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. apr 2005 18:28

Najlepša hvala vsem imate pa res dobre ideje, mislim, da jih bomo res jedili na 101 način. jade

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

11. apr 2005 23:02

Anita, jaz pa ne morem najti recepta Revežev kaviar? A, mi ga lahko prosim kdo napiše? Meni je okus jajčevca božanski, bi ga jedla kar vsak dan!

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. apr 2005 7:29

Zdele sem opazila - recept tedna je tokrat lasagnja z melancani. Po moje je zelo dobra. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti