Biskvit za rolado

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 7. apr 2005 9:07 | ogledi: 49.380 | odgovori: 38

Rada bi spekla biskvit za rolado, zato prosim za nasvet.

Probala sem že kar nekaj receptov, ampak mi noben še ni ratal. Vedno se mi zgodi ali, da je mase glede na recept premalo za v pekač od pečice (tisti ta velik in nizek) ali pa, da se mi na eni strani naredi debelo, na drugi pa se skorajda ne dvigne.

Za zadnji problem sem že tudi pomislila, da sem mogoče slabo zamešala pecilni, ampak tudi ob presejanju moke in pecilnega se mi je že zgodilo isto.

Torej, kak preverjen recept prosim!

Hvala in lep dan vsem

Tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2005 9:32

Hoj, tole je moj večkrat preverjen recept (ker sem ga sama priredila, ti lahko zagotovim, da meni zelo odgovarja, ne vem pa, če bo tebi všeč, mi imamo radi biskvite, ki nimajo preveč okusa po jajcih, zato jih je tu relativno malo). Ga je dovolj za cel pekač, je pa res, da pride testo precej na tanko namazano in se ti bo zdelo, da so nekje skoraj luknje, ko ga boš ČIM BOLJ enakomerno in čim hitreje razmazala, ampak potem to tako zelo naraste, vsaj meni, da ni noben problem! Ko mažeš testo pazi, da ga ne glancaš preveč, sicer boš pri tem vse mehurčke popokala in potem ne bo tako lep, visok in mehek. Pa takoj, ko ga narediš direkt v ogreto pečico! In peki papir daj spodaj, je neprimerno lažje zvijat! Res dobro stepi sneg in rumenjake s sladkorjem in zelo narahlo zmešaj to vse skup z moko, pa bo. Ne vem, meni vedno rata, res pa je, da moraš še vročo zvit, ohladit in potem ohlajeno razvit in namazat, pa spet zvit. OK, zdaj pa recept: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4499 Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. apr 2005 9:38

1. BISKVIT ZA RULADO: 5 beljakov. 4 žlice sladkorja v prahu, 1 vanilin sladkor, 5 rumenjakov, 3 žlice moke, 1/2 pecilnega praška. Beljake stepi v čvrst sneg, postopoma dodajaj žlico po žlico sladkor in naprej stepaj dokler se sladkor ne raztopi. Počasi primešaj rumenjake, vanilin sladkor ter moko, ki si jo presejala s pecilnim praškom. 2. BISKVIT ZA RULADO: 4 rumenjaka, 14 dag sladkorja v prahu, 1 vanilin sladkor, 15 dag moke, 1 pecilni prašek, 4 beljaka. Rumenjake, sladkor in vanilin sladkor kuhaj na pari, da se zgosti (približno 10 minut). V ohlajeno dodaj moko presejano s pecilnim praškom in počasi vmešavaj sneg beljakov. Veliki pekač od pečice obloži s peki papirjem, zlij maso in jo z lopatko poravnaj. Daj v vročo pečico (ne več kot 150o C) in peči približno 15 minut. Kuhinjsko krpo namoči in dobro ožemi, malo posuj s sladkorjem v prahu, gor daj pečeno rulado, povleči peki papir z biskvita in rulado zavij. Pusti, da se ohladi. Ohlajeno rulado nadevaj po želji... marmelada, nadev.... Pozdravček, Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 07. apr 2005 10:05:00

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2005 9:43

Jaz sem tudi dolgo premišljevala, zakaj mi vsak biskvit na eni strani bolj naraste kot na drugi. In na koncu ugotovila (ko sem opazila, da se mi tudi maščoba v ponvah nabira le v enem delu posode), da štedilnik ni čisto ravno postavljen. Je mogoče v tem vzrok, da je biskvit na eni strani višji kot na drugi? Mamamia mamamia

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

7. apr 2005 9:45

No, pa šemoj preverjen recept za rolado: 4 jajca 4 žlice moke 4 žlice sladkorja Rumenjake in sladkor penasto (res penasto - tam 5 min) vtepi, nato dodaj moko in sneg. Peci na 180 stopinjah 10-12 min. ALENKA DOLENC

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. apr 2005 10:02

Aha, to pa res, pri ruladi oziroma pri biskvitu se najbolj vidi ali pečica kaj visi ali je mogoče kaj zvito. Potem se pa biskvit obesi na eno stran. Namreč, vsakih toliko časa zaupijem možu, da pečica visi - z vaser-vago preveri in če je kaj potrebno podstavi. LP

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. apr 2005 15:09

Ha, zanimiva teorija, ta o visečem štedilniku. Moram res sprobat danes zvečer, ko pridem iz službe. V teh starih blokih kjer živim je namreč res ves malo vegasto - tudi tla. Tjas

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

7. apr 2005 15:25

Pa še moj preprosti recept za super rolado: (predelan na pekač od pečice) 5 jajc 5 žlic sladkorja 1 vanilin sladkor To vse skupaj močno stepaj, da res konkretno naraste. Dodaj 2-3 žlice olja in zmešaj. Nato pa ročno primešaj 5 žlic moke s pecilnim. Vlij na peki papir in v pečico. Še toplo, (pa ne čisto vrelo) zrolaj. Ko se ohladi, namažeš kremo. Sem pa opazila, da v ventilatorski pečici slabše naraste kot v navadni. Skoraj vsi biskviti. Suzana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. apr 2005 15:32

Malo sem presenecena nad temi recepti. Jaz namrec nikoli ne dajem pecilnega za v rulado. Nimam nikakrsnih problemov. Res pa je tudi, da vroco zavijem in ohladim, sele potem ko se ohladi jo namazem in zopet zvijem. Mojster Goljat pa je rekel, da mora bit biskvit tak, da ga lahko sele naslednji dan vzames iz pekaca, namazes in zvijes. V cem je stvar ne vem, ga bom pa pobarala in povedala. lp Vesna Vesna Milek Recko

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

8. apr 2005 8:24

Rolado pečem po receptu :4 rumenjakle penasto stepem z 8 dak sladkorja in 3 žlicami tople vode ,dodam 6 dak moke ,5 dak jedilnega škroba in sneg 4 beljakov ,lahko dodate tudi vanili sladkor .maso vedno dam na papir za peko in tudi z njim vedno rolado še toplo zavijem .Je bogata rahla rolada -rulado ne smete nikoli preveč spečti ,da bi bila" izsušena " . LP Marta

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

8. apr 2005 14:01

Meni se velikokrat zgodi, da mi rolada pri odvijanju poči po dolžini. Probala sem že tako, da sem rolado zavila skupaj z peki papirjem, tudi preložila sem jo že na prtiček in nato zavila. Vendar, ko se mi biskvit ogladi in ga začnem razvijati, mi zelo rada poči. Zato se sedaj izgibam peki rolade.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti