Biskvit za rolado

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. nov 2009 19:10

pa zdaj bi res rada bi se mi posrečlo, ker mislim dve naredit za praznovanje rojstnega dne...je imela mama en fajni recept ko ji je vedno gratala, ampak se je izgubil, tako da je zdaj spet problem, katerega uporabit da bo gratalo, potem mislite da je bil razlog za trdoto da je bila preveč pečena...?? ursyy

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. nov 2009 19:23

Ja, skoraj ziher. Testo se potem preveč izsuši in poka. Jaz drugače uporabljam tisti recept, v katerem je vsega po 6, če ti to kaj nuca. Kar pogumno, to testo res ni noben bavbav. Čim manj kompliciraj. Če se ti pa slučajno spet preveč zapeče, se ga pa verjetno da rešiti z vlaženjem. Ali pa narediš zloženko namesto rulade. RadaJem

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. nov 2009 19:28

bomo vidli, verjetno res ni tako zakoplicirano, kot peciva ki jih pečem z želatino:) ursyy

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. nov 2009 19:30

upam da je tisto 6, dovolj sestavim za tisti pekač ki je zraven pečice.... ursyy

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. nov 2009 20:13

Evo ta recept mi je dala kolegica , ko sem se prvič lotla pečt rolado. mene je tudi skrbelo kako jo bom zvila, pa je bila ksrb čisto odveč: -4 jajca - 12dag moke + noževa konica pecilnega - 10 dag sladkorja - 1 vanilin sladkor pensto vmešaj beljake, nato dodaš rumenjake, nato postopoma sladkor. na roke vmešaj lepo počasi presejeno moko z pecilnim. Ko se rolada speče jo še vročo zaviješ v krpo in pustiš zavito da se malo ohladi. nato jo vzameš ven, in po želji nadevaš. jaz večkrat nardim tako, da jo navlažim z sokom pomaranče, včasih tudi mešanico ruma sladkorja in vode. Nadevam jo pa ali samo z marelično marmelado, včasih z slivovo, včasih pa kupin kremo za torte od dr oetkerja vaniljino in posujem z gozdnjimi sadeži. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

20. nov 2009 9:02

Takole pa se že leta roladkamo pri nas: TESTO ZA SLADKO ROLADO, za sladki nadev - BREZ JAJC IN MOKE - 6 žlic zmletih orehov ali lešnikov ali mandeljnov ali mešanice oreščkov - 6 žlic rjavega sladkorja - 6 žlic jabolčnega soka (morda po potrebi še kakšno dodamo, odvisno od oreščkov) - 1 vanilijev ali rumov ali bourbon sladkor, lahko tudi malo cimeta - 1 noževa konica pecilnega praška Zmešamo 'moko iz oreščkov' s sladkorjem in pri največji hitrosti zmešamo skupaj z jabolčnim sokom, zmanjšamo na najmanjšo hitrost in dodamo pecilni. Včasih namesto rjavega sladkorja uporabim 6 manjših žlic javorjevega sirupa. TESTO ZA SLANO ROLADO, za zelenjavni (zelenjavni pire, krompirjev pire.., ali mesni nadev, kot priloga glavnim jedem, golažem.. Lahko tudi kot samostojna jed - 6 žlic moke (katerekoli, navadne bele, polnozrnate pšenične, pirine..) - 6 žlic kuhane spasirane zelenjave (špinača za zeleno barvo, korenček za oranžno..) - 6 žlic radenske ali navadne vode, lahko tudi mleka, včasih dam kar stopljeno margarino - 1 čajna žlička soli ali tudi drugih začimb - 1 noževa konica pecilnega ZA OBE VRSTI TESTA: Zlijemo na peki papir v ta velik pekač, pečemo cca. 20 na 180. Pri sladkem testu že po barvi vidimo, da je pečeno ko zlato porumeni, pri zelenjavni pa lahko pečemo tudi dlje, odvisno od uporabljene spasirane zelenjave, da je pečena pa preverimo tako, da proti predvidenemu koncu pečenja hitro odpremo pečico in z nožem zapičimo v testo in če na nožu ostane še kaj mase, še malo zapečemo.. Pečeno testo prevrnemo na suho krpo in z vlažno gobico gremo čez peki papir, da mu pomagamo odstopit od testa, nato peki papir še z vročega testa odstranimo in testo takoj pokrijemo s krpo ter rolado zvijemo v krpo. Pustimo, da se ohladi, nato odvijemo, odstranimo krpo in pričnemo z nadevanjem.. Rolade kar pogosto pečem, zato imam rezervirani po 2 krpi za vsako vrsto, tisti 2 za zelenjavno rolado sta že čisto prebarvani tudi ariel professional in prekuhavanje jima več ne pomaga Lee Ann Sporočilo je spremenil(a) Lee Ann dne 20.nov 2009 09:04

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. nov 2009 9:57

Ne vem, kakoje pri drugih, ampak če pečem na vroč zrak, potem je testo za rolado običajno bolj suho, kot če pečem na klasičen način. Lahko, da je tudi to razlog, poleg predolge peke (pa magari samo za minuto ali dve) da je pečeno testo suho in se lomi.

Mamamia

 

mamamia

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

20. nov 2009 12:56

Meni rolada vedno rata po tem receptu: 4 jajca 100g sladkorja 1 vanilni 100gmoke 1 noževa konica pecilnega praška pečem pa samo 7 minut in se mi nikoli ne lomi runo01 Sporočilo je spremenil(a) runo01 dne 20.nov 2009 13:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti