Biskvit za rolado

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. apr 2005 10:32

Mogoče si slabo vmešala sneg v rumenjakovo maso oziroma nisi dovolj razmešala, pa je sneg ostal v kepicah? Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. apr 2005 10:43

Ma ne, mislim, da to ni bil problem. Sej navadni biskviti mine delajo takih problemov. Ni mi jasno. Je pa res, da jpride tale za rolado manj "tekoč", pa še na večjo površino ga moraš razmazat. Mi ni jasno. Dva sem naredila. Prvi je bil res ves kucljast, drtugi sicer nekoliko manj - tudi zato, ker sem pri prvem šla po navodillih od ligojne, pa mi je že po drugi žlici moke, ki sem jo vmešala v rumenjake, vse ratalo zelo suho in sem potem rabila zelooo dolgo vmešavati beljake, da sem zadevo spet spravila k sebi. No, še bom sprobala. Bom jutri naredila še ena dva in da vidim, ali je problem prakse in so to le začetniški problemi. Tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

19. apr 2005 10:59

Rumenjake in sladkor (v prahu) dolgo stepaj (10-15 min.). Potem dodajaj eno žlico moke, eno žlico snega od beljakov. Beljak mora biti trdo stepen. Ne mešaj s kuhovnico, kot se meša, ampak z gumijasto lopatko obračaj - po steni posode in obrni. Sneg ne sme ostati v kepcah. Ne vem od kod ti postane suho? Poročaj, bomo rešili skupaj. Pozdrav!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. apr 2005 15:31

No, naj poročam še o končnem rezultatu peke. Po celem dnevu "ohlajanja" pod vlažno krpo so se kuclji in grbe na obeh biskvitih polegli. Ker sem bila malo na kratkem s cajtom, sem namesto rolade naredila eno veliko torto. Naredila sem kremo iz svežih jagod, smetane, jogurta in želatine, namazala eno plast, prekrila z drugim biskvitom, namazala še drugo plast. Z vilico sem naredila valovčke, segrela navadno jagodno marmelado (tisto najcenejšo, brez semen ) in prelila valovčke. Vsi so pohvalili, še iz sosednjih pisarn so prišli sprobavat moje pecivo. Naj se pa pohvalim. Včeraj zvečer sem prišla domov s poti in me je moj predragi pričakal pri vhodnih vratih s torto, KI JO JE NAREDIL SAM!!!! Aleluja, kolk sem srečna, da imam takega človeka za boljšo polovico. Lep dan vsem - tistim, ki praznujete in tudi vsem ostalim. Tjas

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. nov 2009 17:54

oj, pred časom sem prekla rolado z orehi in kislo smetano, ampak nevem kaj sem delala norobe, da rolade nisem mogla zamotat, ker se je kar trgala, verjetno je bila pretrda, zdaj pa pojma nimam kateri recept iz kulinarike bi uporabila, da se mi nebi isto zgodilo, ker me full skrbi, da nebi spet vse mase vstran vrgla...prosim za pomoč... ursyy

neznan uporabnik

19. nov 2009 18:26

Jaz sem jo vedno delala po tem receptu: Testo: 8 jajc, 8 žlic sladkorja, 10 dag orehov; nadev: 2 kisli smetani; peka: 20 minut pri 180 stopinjah. ajda66

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. nov 2009 18:48

kako pa če pečeš v ventilacijski, verjetno na 160? ursyy

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. nov 2009 18:55

Ta rulada meni vedno uspe, res pa je, da se ne gre zanašati na minute, ker so pečice različne. Če bi jaz v moji pekla 20 min, bi imela predpražnik. Ursyy, prvič raje manj časa peci, naredi poskus z zobotrebcem in po potrebi jo daj potem v pečico še za kakšno minutko. Pa nikar ne meči stran biskvita, če se ti zlomi. Saj se ga da tudi drugače uporabiti. RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 19.nov 2009 18:55

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. nov 2009 18:58

jaz ponavadi not porinem konico noža in če ne nožu ostane kaj mehkega biskvita, potem vem da še ni pečen... ursyy

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. nov 2009 19:01

Ja, saj je isti šmoren :) RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti