Biskvit za rolado

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

8. apr 2005 14:21

Kaj če je rulada preveč pečena? Tudi 2 - 3 minutke je odveč. Pozdravček!

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

8. apr 2005 14:30

poskusite tole: topel biskvit položiš na MOKRO kuhinjsko krpo (ožeto, normalno). da se ne bo skorjica prijela na prtič in se odtrgala, prtič še prej posujte s kristalnim sladkorjem. zvijte in ohladite. ohlajeno previdno (!!) odvijte, namažite in spet zvijte. ne bi smelo biti več težav!

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

8. apr 2005 14:59

Mogoče je testo preveč pečeno. V tem primeru prereži ploščo na tri enake dele, jih zloži eno vrh druge, počen del daj na sredino, vmes plošči namaži skremo...in dobiš namesto RULADE ravno tako okusne REZINE... Nikoli pa ne more biti testo tako slabo, da se ne bi dalo čudovito porabiti za kokosove, orehove, čokoladne,...kroglice. - to sem vedno rekla hčerki, ko je začenjala s "slaščičarsko kariero", sedaj pa me že prekaša. l.p. Gabi Jaz pa prtič posujem z mletimi orehi ali kokosovo moko, ker se moramo sladkorja malo ogibati... Sporočilo je spremenil(a) Gabriela dne 08. apr 2005 15:13:42

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

8. apr 2005 20:26

Prošnja za Reco...ali nam lahko zaupaš tudi tvoj recept za biskvit za rulado brez pecilnega? Lp, Katjuška

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. apr 2005 10:01

Ja ni problem. 5 jajc, 14 dag sladkorja, 12 dag moke. Rumenjake locis od beljakov, naredis sneg v katerega vmesas sladkor in nato zelo na rahlo in postopoma moko. V pekac das peki papir in nanj zlijes maso. Peces na 220 7 minut. No ampak vseeno se glede temperature in casa pecenja ravnaj po svoji pecici. To je vsa umetnost. lp Vesna Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

9. apr 2005 11:42

Pa še moj recept (vse na 6) : 6 rumenjakov , 6 žlic sladkorja, 6 žlic moke , sneg 6 beljakov Rumenjake fino (zmešamo) spenimo s sladkorjem,vmešamo še moko.Nato nalahko vmešamo sneg beljakov.Maso vlijemo v pekač,obložen s peki papirjem.Še spečemo in vroče zvijemo skupaj s peki papirjem in ohladimo. l.p. Vesna Leben

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

9. apr 2005 12:19

Naj še jaz prispevam recept: 8 jajc 14 dag sladkorja 10 dag moke 1 pecilni prašek Beljake stepem da nastane sneg in nato dodam še rumenjake. Počasi dodam sladkor in moko s pecilnim. Moko vedno vmešam ročno. Pečem 20-25 min na 200° (odvisno kakšne volje je moja pečica!!!). Ko je biskvit pečen ga zavijem v kuhinjski servet in ko se ohladi še namažem. Mi ni še nikoli počla. Je zelo rahla in nikoli ne dočaka naslednjega dne. tejčica

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. apr 2005 13:31

Reca, hvala za recept...potrebovala bi samo še pojasnilo...kdaj dodaš rumenjake, predvidevam, da snegu iz beljakov najprej vmešaš sladkor in nato postopoma dodajaš še rumenjake ter nazadje še moko. Kaj pa potem, ko je biskvit pečen? Ga zviješ, ohladiš in nato namažeš? Pozdravček iz deževne Štajerske pošilja Katjuška.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. apr 2005 19:08

Katjuska, tocno tako kot si napisala. Mojster Goljat je sicer rekel, da mora biti rulada pecena tako da se brez predhodnega zvijanja lahko brez problema zvije tudi naslednji dan. Nisem se probala, bom pa sla najprej k njemu na ta tecaj da vidim in sporocim. Mislim pa da bi slo nekako v tem smislu ce ne speces prevec. lp Vesna Vesna Milek Recko

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. apr 2005 10:21

No, končno sem se spravila k pečenju rolad. Ampak.... neki mi še vedno ni jasno: šla sem po principu vsega enako, ker sem vidla, da vas ima kar nekaj ta pristop. Samo meni nič ne štima, a sem jaz tak štor, al kaj je zdej to! Sej biskvitki so bajni, penasti, slastni.... samo spet mi je ratalo vse kucljasto kukr Goriška brda! Kako vam uspe, da ni vse gor pa dol? Kako vam rata enakomerno razmazat tako penasto maso?????? Šmrci, , ne rata in ne rata. Bom šla res na tečaj pečenja biskvita! Sem že gledala tečaje mojstra Goljata. Kucljast pozdrav, Tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti