Tofu

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 7. apr 2005 7:21 | ogledi: 1.356 | odgovori: 4

Včeraj sem kupila tofu (bil je v akciji - seveda!), sedaj pa nimam pojma kako ga pripravit.

Hvala za pomoč.

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

7. apr 2005 8:12

Ja, zakaj si ga pa kupila? julia

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

7. apr 2005 8:20

n24 ogromno je receptov s tofujem. Jaz si ga pogosto pripravljam na različne načine : narežem ga na ploskvice, ga zlato popečem z vseh strani, naredim sojino omakico in za prilogo skuham riž. Prav tako ga lahko pomokaš, daš v jajce in spečeš. Lahko ga malo popečeš, dodaš zelenjavo - narezano zelje, korenje, gobice, kalčke, dušiš, vse skupaj zaliješ z jušno osnovo in zgostiš. Prav tako ga lahko dodajaš kot nadomestek mesa h kakšnim obaram, "golažem" in podobnim prikuham. Mislim, da tu najdeš nekaj receptov, drugače pa malo pobrskaj po internetu in knjigah v knjižnici! nina

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. apr 2005 10:04

Sam tofu je prilično brez okusa. Jaz ga narežem na 1/2 cm debele rezine in ga popečem v olju , odcedim potem pa še vročega potopim v kopel, kjer naj bo namočen par minut: uporabim sojino Tamari omako (dobiš v večjih marketih ali pa sigurno v prodajalnah z zdravo prehrano), pomešano z vodo (razmerje približno 1:3), dodam strt česen, timijan, lahko še kako drugo začimbo. Tako pripravljen tofu je kot zrezek, lahko pa ga ohladiš in daš v sendvič, ali pa uporabiš v rižotah in podobno. Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti