Testenine s kalamari?

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 6. apr 2005 23:30 | ogledi: 8.724 | odgovori: 6

Živjo,

zelo rada bi pripravila ozke rezance z lignji, pa ne vem kako...Ima kdo recept? Res bi ga bila zelo vesela.....te rezance imajo v restavraciji Subito pod Kolosejem pod imenom "fini rezanci z lignji", a jih še nikoli nisem naročila, vedno "prevaga" hobotnica v solati :) In še čisto mimogrede- če kdo še kdaj ni bil v Subitu, mu toplo priporočam, saj jej nam zelo všeč in še nikoli nismo odšli razočarani ali lačni ;)

torej, izredno bi bila vesela, če ima kdo prizkušen recept za rezance/špagete z lignji in pa zanimajo me še testenine puttanesca (v bazi sme sicer videla en recept, a bi rada slišala še vaša mnenja oz. druge recepte).

Hvala in LP

Zala

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

7. apr 2005 8:21

_Zala_ oh my god, vem kaj misliš! Zelo dobra jed, žal pa nevem recepta. Sicer si jaz pogosto naročim solata s škampi in lignji in je NJAMI! nina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2005 9:47

Recept za rezance z lignji seveda imam, in to na več načinov. Je ta, po katerem poizveduješ, z omako ali so zgolj lignji, brez paradižnikove ali kakšne druge omake? Jaz tudi obožujem takšne jedi in si jih seveda prirpavljam tudi doma, tako da recept sploh ni problem. Za putanesco pa moram pogledat doma, na pamet ga res ne vem. Meni so testenine dobre v kakršni koli obliki, s kakršnokoli omako, tudi brez vsega jih jem kar z žlico... Danes imam cel dopoldan čas, ker sem pozabila, da sem v službi popoldne dežurna, pa sem še z jutranje kave hitela v službo, da ne bi zamudila jutranjega sestanka. Je kdo med vami tudi tako zmešan kot jaz? Mamamia mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

7. apr 2005 15:48

Mamamia, če imaš vsak dan drugačen urnik si res lahko zmešan. Včasih zjutraj zvoni ura in resnično študiram " komu zvoni " - moram v službo jaz, mož ali je treba samo otroke spremit v šolo. Ob bujenju pa je najpomembnejše vprašanje - kateri dan je danes. Oja, sem že v soboto otroke v vrtec peljala..... - ta znak naj bi ponazarjal UTRUJEN. Glede recepta pa ne bom v pomoč - ozke rezance ( linguine ) navadno pripravim z školjkami ali škampi. Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2005 16:17

Zala, če gre za testenine brez omake, potem na malo olivnega olja in na zmernem ognju prepraži sesekljan česen. Pazi, da ne porjavi, ker potem greni. Ko zaznaš tisti značilni vonj, dodaj narezane lignje in jih prepraži. Dodaj malo belega vina, sol, poper in peteršilj, zalij s čisto malo vode, toliko da se lignji ne pražijo čisto suhi oziorma da nastane čisto naravna omaka. Kuhane testenine še tople prelij z malo olivnega olja in premešaj z omako. Če pa hočeš več omake oziroma izdatnejšo jed, dodaj prepraženim lignjem še paradižnik (najbolje drobno sesekljane pelate) in baziliko ter seveda ostale začimbe. Prvi recept lahko kombiniraš tudi s kakšno zelenjavo - če dodaš na majhne kocke narezano bučko ali sesekljano rukolo, bo jed še bolj izvirna. Toliko v pomoč, če pa to ni, kar si jedla, pa bo verjetno treba vprašat za recept kar v gostilni. Jaz to večkrat počnem in z osnovnimi receptom nikdar ni bilo težav, le kakšne tipične skrivnosti nekateri neradi izdajo. Pozdrav in obilo uspeha, Mamamia mamamia

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

7. apr 2005 20:12

Mamamia, najlepša hvala za nasvete - dejstvo je, da tega tam v Subitu še sploh NISEM JEDLA :), čeprav se sliši zelo privlačno....in tako sploh na vem, kako ti rezanci z lignji izgledajo .... pIna, bi ti vedela povedat kaj več o tem? Si že jedla te "fine rezance z lignji " v Subitu? Prosim , prosim, malo opiši kako izgledajo! Meni so njihove jedi zelo všeč, hobotnica v solati je tako mehka kot pena! tudi tista solata s škampi in lignji je v meni že zbudila zanimanje, ampak saj pravim - potem vedno pristanem na hobotnici :))) Mamamia, v bistvu sem poizvedovala po obeh receptih - tistem brez paradižnikove omake, in tistim z paradižnikovo omako (pelati). Ter seveda me zanima tudi puttanesca¨, ki bi jo rada pripravila najprej! Če se bo kdo še spomnil kakšnega (preizkušenega) recepta v zvezi z zgoraj omenjenim, lepo lepo lepo prosim :) LP, zala Zala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. apr 2005 9:30

Putanesca je bila mislim da pred časom objavljena v bazi pod imenom vlčuga. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti