Čokolešnik-zdrav (vmesni) obrok ali ne?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. nov 2012 16:08

J***ga, rimljanka, saj veš, da medicina napreduje iz dneva v dan... lp, proxima

Mygrace

sporočila: 6506

27. nov 2012 16:12

No ja....mogoče se pa tist Čokolino tja v mandeljne zapaca in je krasno gojišče?

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. nov 2012 16:19

Mygrace je napisal/a:

No ja....mogoče se pa tist Čokolino tja v mandeljne zapaca in je krasno gojišče?


Mygrace

 

Zaradi mene lahko, ampak angine pa vseeno ne povzroča, no.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

27. nov 2012 16:28

Okej, jo pa omogoča?

Sicer pa pojma nimam, predvidevam.

Mygrace

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. nov 2012 16:44

Slabo to povzroča, jaz jem čokolino 40 let in zadnjih 35 let nisem imela angine. Razen če ni vmes prišlo do imunizacije po kakem neznanem mehanizmu. Je pa res, da mi velikokrat gledajo noge izpod odeje, ko spim.

 

Sonja

Mygrace

sporočila: 6506

27. nov 2012 17:13

Saj tudi špeh, ocvirki, kruh, makaroni, krompir, golaž, paštafižol......pri meni ne povzročajo debelosti.

 

Vem samo to, da ima naša hči zelo razbrazdane mandlje in je imela kot otrok angin ohoho.

Sin ima manjše in bolj gladke mandlje in ni imel angin.

Mandljev nismo odstranili.

Sem pa otroke naučila grgranja in ko si je hči znala lepo očistiti grlo, so tudi angine prenehale. No, ne samo zaradi tega, da ne bo spet kakšnih nesporazumov.

Čokolino je en tak poc....če ne umiješ tiste skodelice takoj, se zasuši do amena. Ja, vem, da grlo ni suho, no....

 

Meni noge itak ven gledajo izpod kovtra, okno je odprto, zaradi tega tudi jaz še nisem imela angine. Ker jo mraz ne povzroča.

 

Pa tut človk ne more nč rečt ne da bi se začelo kolo radosti takoj press

 

 

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2012 17:22

Mygrace je napisal/a:

 

Pa tut človk ne more nč rečt ne da bi se začelo kolo radosti takoj press

 

Mygrace

Sej bi se člouk zjoku, no, ampak dandanašnji je tolk veliko bolj resnih reči, zrelih za jok, da radi pograbimo vsako priložnost, ki diši po smehu in zabavi. Še hvalabogu, da je tako!!!!

Je pa tudi res, da sem enkrat pečenga piščanca jedla, evo ga, in sem  fasala  borelijo!!!!

lp0

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

27. nov 2012 17:26

In je tudi res, da sem enkrat fikus preveč zalila, potem sem se pa v prst urezala

 

Elaphus, imaš prav, naj orkester igra!

Mygrace

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. nov 2012 17:40

Ježeš, šele zdaj sem dobro prebrala.

O čokolešniku je govora, jaz se pa bašem s čokolinom (ki pri meni nikakor ne povzroča debelosti, za razliko od kumar, paradajza, polente, buč v omaki in prosene kaše na vodi). Nima se smisla potem knajpat, lahko noge pod kovter potegnem.

 

Tole z nutelo moram pa obvezno poskusiti, ko bom naslednjič na shujševalni. 

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. nov 2012 18:01

Že dolgo je ni več, moje tašče, mi se pa še zdaj nasmejemo, kadar se spomnimo na dogodek z njenim bratom. Prišel jo obiskat, on zelo veren, ona pa ne. Jo je vprašal, M., a kaj moliš? Pa mu je odgovorila: "Ja, noge izpod kovtra!"

A kaj ima to s čokolešnikom zveze? Ne vem, sem pozabila, ko ste začele spraševati, kaj povzroča angino. Jaz sem jo imela zelo velikokrat, pa sem šele kasneje začela jesti čokolino.  Če pa zdravniki tako pravijo, naj pa kakšen zdravnik napiše odgovor.

Odkar sem začela uživati propolis, nimam več angin. Zdaj pa upam, da se ne bo kolo še bolj vrtelo. 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti