Čokolešnik-zdrav (vmesni) obrok ali ne?

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

17. feb 2011 14:17

Ja, lahko bi se reklo tudi tako, da je alergija... Eni pravijo, da je okužba s kandido, preveč kvasovk in so zato težave, kakorkoli že, če sem na dieti imam manj težav. In sem vmes ugotovila, da če npr. pojem samo košček svinjskega mesa, že imam mozolje, isto po čokoladi, zato se raje izogibam, ker si predstavljam, da v telesu povzroča še kake druge težave kot samo to. Pravzaprav, če imam čas dovolj jest, se bolje počutim, pa koža se mi zdi, da zgleda spočita in da zgledam mlajša (čeprav sem "šele" 30)... Ko pa nimam časa jest, je pa problem... Problem si je zorganizirat prehrano, v moji trenutni situaciji... xxs

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

17. maj 2011 17:18

Zdrava različica čokolešnika so tudi instant ovseni otrobi z mlekom (jaz uporabim sojino),z nesladkanim kakavom in dodatkom medu/melase/natrena ali stevie.

majacebelica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. maj 2011 17:36

kot nadomestilo lahko med otroško hrano poiščete tudi žitne kašice, se hitro naredijo. recimo milupa ima 7 korn getreidebrei http://www.rossmannversand.de/produkte/baby-und-kind/milupa

 

potem dmova znamka ima svoje

poiščite takšno, ki vsebuje le žita, ne pa sladkorjev. jih je kar nekaj

 

če ste vajeni bolj sladkega okusa od začetka dodajajte med, vendar menim da to ni potrebno.

www.mojalbum.com/naredilaana

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

18. maj 2011 6:40

Meni je dobra alternativa ovseni otrobi s kalčki, pšenični otrobi, mleti orehi, kakao in mleko

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. nov 2012 8:44

Vendelina jr. je napisal/a:

Pri nas ne živimo v iluziji, da bi otroška hrana delovala shujševalno. C'mon, otroška hrana je namenjena rasti in ko si v letih, ko se v višino ne raste več, se da to samo v širino.

Je pa totalno orgiastično v zimskem času, da se naredi malo bolj redek čoko-mlečni obrok in v vroče melko se zameša še žlica nutelle. In potem to ješ pod kakšno dekico na kavču in se zna stvar v čisto neotroško smer razviti.



Vendelina jr.



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

27. nov 2012 15:44

V bolnišnici so odsvetovali čokolino, ker baje povzroča angino.

Tako da ga otroci niso dobili za zajtrk.

Hvala Bogu, ga pri nas nihče ne mara.

 

Aljo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. nov 2012 15:46

Pa so tudi povedali, kako čokolešnik naredi angino?????? 

 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

27. nov 2012 15:51

...........

lp

mzm

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

27. nov 2012 15:58

limnol je napisal/a:

Pa so tudi povedali, kako čokolešnik naredi angino?????? 

 Sonja

Dekce ne uporabljaš in imaš vse na stežaj odprto sredi zime , poplakneš ga pa z ledeno limonado 

Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. nov 2012 16:06

Aljo je napisal/a:

V bolnišnici so odsvetovali čokolino, ker baje povzroča angino.

mene so pa učili, pa jaz tdu druge, da angino povzročajo mikroorganizmi (virusi in bakterije), očitno je zdaj doktrina drugačna.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti