Puranovi zavitki

tina tw  

član od: 12.4.2004

sporočila: 26

tema odprta - 5. apr 2005 7:22 | ogledi: 4.559 | odgovori: 7

Pred dnevi sem v restavraciji Sedminek v Šempetru jedla okusne puranove zavitke, ki pa jih po moji presoji nebi bilo težko napraviti doma.

V sredini zavitka je sir (po moje mozarela), nato tanka jajčna omleta, zavita v tanek puranji zrezek. Vse skupaj je panirano in ocvrto v olju.

In tukaj se pojavi dilema: kako napraviti zavitek tako, da se ne razvije, razpade. Če bi ga povezala z vrvico bi po moje odletela hrustljava skorjica.

Kaj naj napravim?

Tina Kuder

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. apr 2005 8:21

Lahko jih spneš z zobotrebci. Jaz imam take kratke kovinske in se prav lepo obnesejo. LP

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

5. apr 2005 10:23

Jaz jih vedno spnem z zobotrebci - navadnimi. Notri sicer ne dam omlete,ampak šunko in sir edamec. Jih pa naredim v omaki. Suzana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. apr 2005 10:48

Lahko spneš z zobotrebci ali zviješ z vrvico, skorjica po moje med pečenjem ne bo odletela, ker je vrvica bolj not kot ostali del, je pa bolj zoprna za jemat stran, ko ješ - takrat bi skorjica res odletela, zato ti priporočam zobotrebce. Zadnjič sem delala podbno stavrco, tudi pohan zvitek, samo s kuhano šunko, začimbami in mocarelo in spela z zobotrebcem - samo z enim na en zvitek, ki ga lahko pred serviranjem tudi elegantno vzameš ven. Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

5. apr 2005 11:31

Take zvitke delam iz puranjih ali iz svinjskih zrezkov. Nadevam jih različno. Zrezek dobro potolčem, solim, vegetam, popram - gor dam rezino slanine, prešane slanine, pršuta ali šunke. (Najbolje je s slanino). To naredim obvezno, ker s slanino je zrezek malo bolj sočen. Na to dam sir (kakšnega pač imam, tudi skuto sem dajala), mozarelo, lahko žlica kajmaka zavita v list blitve ali špinače, pražene šampinjončke. Skratka, z nadevom se igram. Zrezek zarolam tako, da nadev dobim v žepu. Spnem z zobotrebci in paniram. Če jih ne paniram, jih na vroči maščobi prepražim in potem dušim. Ko je pečeno zobotrebec povlečem tako, da s prsi primem tam, kjer je zobotrebec, primem s škarjami ter ga povlečem ven - nič se ne strga. Take majhne zrezke sploh ni potrebno vezat. Ponavadi vežemo večje kose pečenk, pa še to ne, ker se danes že v mesnicah dobijo mreže kot za budjolo. LP

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. apr 2005 16:11

Ker obožujemo zvitke in se mi ne da zobotrebcev ven jemat in sem se naveličala moževega čudnega pogleda, ko je naletel nanj, sem si nabavla take kovinske sponke - ko je roladica pripravljena jo enostavno spnem. Malo nerodno je pri obračanju, vendar lažje kot čaranje z zobotrebci. Lumpica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. apr 2005 9:14

Kako pa pohaš s to sponko - kako jo vzameš ven po pohanju? Oprosti, nisem še videla, pa si ne predstavljam. Meni so sicer za enkrat zoborebci všeč in tudi fant se ne pritožuje nad njimi, ampak za vsak slučaj, za kake bolj picajzlaste goste, me vseeno zanima:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. apr 2005 10:00

Jaz uporabljam za zvitke take kovinske zobotrebce z zanko na koncu. Ne motijo pri obračanju zvitkov v ponvi, pa še z lahkoto se odstranijo. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti