Montignacova dieta

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

tema odprta - 4. apr 2005 21:05 | ogledi: 36.516 | odgovori: 56

Jutri začnem z Montignacovo dieto, pa me zanima, kakšne izkušnje imate kaj s tem načinom hujšanja. Jaz sem pred tremi leti po tej dieti shujšala 7 kg pa sem se potem vrnila na stare navade.

Lansko jesen sem poskusila z 90 dnevno dieto, ampak mi ni odgovarjala, ker ob dveh sadežih res nisem mogla zdržat do kosila. Ne vem, kako drugim rata. Če imaš službo dopoldan in vstaneš recimo ob šestih, res ne moreš ob dveh jabolkih ali pa pomarančah zdržat do treh. Meni se je kar meglilo, ko sem si pripravljala kosilo. Deset dni mi je nekako uspevalo, potem pa je prišlo do nasprotnega učinka. Ker sem bila cele dopoldneve tako izstradana, da sem se kar tresla, popoldne nisem mogla nehat jest. In to se mi dogaja še zdaj, ko sem 90 dnevno že zdavnaj opustila in normalno zajtrkujem (malicam). No na ta način sem si, namesto da bi shujšala, gor nabila še 10 kg! Bravo, a ne!

Hočem reči, 90 dnevna mi je čisto nelogična: skor nič za zajtrk, pol se pa za kosilo in večerjo nabašeš. Zato mi je Montignac že na prvi pogled bolj zdrav pa še preiskusila sem ga. Če ma še kdo slabe izkušnje z 90 dnevno naj se mi pridruži. Ni vrag, da nam ne bi uspelo!

mandarinca

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

4. apr 2005 21:32

Večer. Mandarinca, jaz sem z Montignacom pričela prejšnjo sredo. Pred tem sem bila na 3MD, sicer nisem imela z njo slabih izkušenj ampak sem se vseeno odločila za bolj "zdravo" dieto.Opazila sem, da so mi prav primanjkovali mlečni izdelki-mleko jogurt, skuta, katere lahko sedaj redno uživam. Zelo se mi je popravila prebava, očitno na to močno vpliva velika količina vlaknin. Sicer sem pa že prej veliko pripravljala iz polnozrnate moke, tako da ni tako velika sprememba. Pa še to glede 3MD, saj ti ni bilo potrebno cel dopoldan zdržati na 2 sadežih. Na vsaki 2 uri bi lahko pojedla 2 sadeža (malica). Glede tega se tudi meni Montignac zdi bolj zdrav, ker je poudarek na zajtrku. Kako mi bo pa uspevalo vse skupaj bom pa poročala. Upam, da boš tudi ti. In glede na to, da že imaš izkušnje z dieto mi lahko daš kakšen pameten nasvet-se priporočam. Veliko uspeha ti želim. maychi

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

4. apr 2005 22:11

Hojla, Maychi! Ja, meni so tudi primanjkovali siri pri 90 dnevni. Ne smemo pa pretiravat z njimi, ker so že v mesu maščobe živalskega izvora. Sama mam grozno rada sire in sem ga prvikrat pri Montignacu mal pretiravala, bom zdaj bolj pazljiva. Vse v zmernih količinah. Pa gibanje! Zdaj nameravam redno športat, čeprav je težko začet. Ampak ko ti enkrat "zlaufa", ne moreš več brez. Veliko volje še naprej! mandarinca

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

4. apr 2005 22:12

Možete li mi napisati kako točno ide Montignacova dijeta? Lidija...

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

4. apr 2005 22:41

Zdravo, Najbolje je, da si sposodite ali nabavite knjigo "Jem, torej hujšam" (avtor Michel Montigna), ker morate osvojiti princip kombiniranja hrane. Načeloma je pa tako, da omejite prehrano samo na tri obroke, brez vmesnih prigrizkov! Ogljikove hidrate jeste samo za zajtrk (črn ali polnozrnat kruh, prave kosmiče - ne razne mueslije). Lahko jih kombinirate z kavo, jogurtom, čajem... Skratka, zajtrk je tak, da človeku da energijo za delovni dan. Kruha čez dan ne jeste več. Kosilo in večerjo lahko pričnete z zelenjavno juho (brez krompirja), sicer pa obrok temelji na zelenjavi -sveži in kuhani (dušeni), zraven lahko jemo meso, najbolje perutnino ali ribe, kosilo lahko zaključimo s koščkom sira ali jogurtom, nikakor pa ne smemo nič sladkega. Prepovedan je še krompir, koruza, prečiščen riž, bela moka. Odlično pri tej dieti je, da nisi utrujen, brezvoljen ali brez energije, ampak ravno obratno. Mislim, da je res poglavitno to, da začnemo dan z energijskim zajtrkom, čez dan pa dodajamo samo še vitamine in beljakovine. Ko se navadimo, da nas za kosilo ne nasiti samo kruh, krompir, riž ali cmoki lakote sploh ne občutimo. Res je lakota predvsem v glavi. Lidija, upam da sem vam priblizno predstavila to metodo. Lep pozdrav! mandarinca

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

4. apr 2005 23:13

Pred leti sem jedla po Montignacu, hujšala sem dokaj počasi (kar je itak zdravo) me je pa zelo začel boleti želodec - kar mi ni jasno zakaj, ker itak že na splošno jem in polnozrnate zadeve ter veliko jogurta ter sire, zelenjavo tudi... Tako da mi res ni jasno zakaj je želodec protestiral. Iz teh časov mi je ostala navada da solato vedno pojem pred glavnim obrokom, da ne jem sadja po obroku, kuham polnozrnate špagete itd... Tako da bi lahko rekla da se nekaterih načel še držim. Trenutno sem na 3Md in mi zelo odgovarja. Premišljujem da bi še enkrat osvežila spomin in predelala montignacovo knjižico in da bi morda po koncu 3MD jedla jedilnike ki so pri montignacu v 2, stopnji. Ne vem še... Pozdravček, ivonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2005 7:32

Eden redkih sadežev, ki jih lahko jemo kot poobedek, je kivi. Loni Makaroni

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

5. apr 2005 7:40

Ojla, Tudi jaz se trudim z 90 dnevno dieto, vendar pa tudi meni manjka mlečnih izdelkov, zadnjič na sadni dan sem popila liter mleka ker mi je tako sedu. Zanima me še kaj od te Montignacove diete oz kje se da kaj več prebrati od tega oz.kupiti knjigo Hvala pozdrav

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. apr 2005 10:42

Knjigi se dobi v skoraj vsaki knjigarni, tudi v nekaterih knjižnicah in nista pretirano dragi, v nasprotju z večino sjhujševalnih knjig. Sama še nisem sprobala ne te ne kake druge diete razen za železo, tako da iz svojih izkušenj ne morem govorit, je pa prijateljica po tej metodi shjušala 10 kg. Res pa je, da je trajen in dokončen uspeh doživela pod zdravniškim vodstvom. Pravi, da rabi nekoga, da jo "malo spomni":) Sem pa to knjigo po njenem uspehu kupila očetu, ki je do takrat hujšal po zelo nezdravih metodah, čeprav nikoli ni bil debel. Tudi on je shujšal po tem in kar se meni zdi še precej bolj pomembno, je, da zdaj ne hujša več po drugih čudnih metodah, kjer ješ samo meso, recimo, ali se postiš 14 dni:) Pravi sicer, da je ta Montinacova hrana precej draga (res pa je, da je ne poješ toliko, če hujšaš:) in najprej mu je primanjkovalo jedilnikov, ki jih v prvi knjigi ni, zato sem mu kupila še drugo, ko je izšla.(V tej so sami jedilniki). Zdaj občasno malo popazi, kadar se mu zdi, da se je preveč razlezel, kot pravi, pa veliko športa in to je to. Ne drži se striktno ničesar od tam, se je pa podbno kot drugi tu navzel kakih zdravih navad - recimo solata pred kosilom in od naju s sestro se je navadil, da je ne zabeli več:) - Nama je taka bolj všeč:) Drugo metodo ima mami, ki je po meni precej striktno omejila sladkarije. Vso srečo vsem! Veri

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

5. apr 2005 11:55

A da obstaja nadaljevanje Montignaca kjer so samo jedilniki?! Nisem vedela. Kako pa je naslov knjige? LP ivonja

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

5. apr 2005 11:58

Veri Ali mi lahko prosim sporočiš naslov te druge knjige. Sama imam le prvo Jem, torej hujšam. Sedaj sem zaključila 3 MD dieto, za naprej pa nimam idej za jedilnike. Hvala že v naprej. MICL

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti