Montignacova dieta

Clek  

član od: 17.1.2005

sporočila: 33

25. avg 2005 14:33

Hvala ti za informacije Veri. Clek

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

26. avg 2005 7:14

Punce, da se ne bo kriva vera širila še naprej... MONTIGNACova je samo Jem, torej hujšam, Hujšanje z užitkom pa sta napisala dva avtorja: Bruno Fourrier in Agnes MIGNONAC. Jaz sem si jo sposodila - res je to knjiga z recepti, ampak jasno da z Montignacom niti z njegovo metodo nima nobene zveze. mandarinca

Clek  

član od: 17.1.2005

sporočila: 33

26. avg 2005 8:49

Tudi sama sem šla včeraj iskat knjigo v knjižnico in je res knjiga z recepti ampak tako kot pravi mandarinca ni avtor isti pri obeh knjigah. Mene ni ne vem kaj navdušila pa še res je, da nima nič skoraj skupnega s prvo knjigo. Clek

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. avg 2005 11:08

Ups, se opravičujem! Seveda je vsem jasno, zakaj sem zbrkala... Bom drugič malo bolj preverila prej... ampak se nekak ni dalo, ker je knjiga non stop sposojena - zdaj jo ma teta... Upam, da mi ne boste zamerile. Vsekakor pa vsem vso srečo! Veri

tjasa79  

član od: 18.1.2005

sporočila: 25

26. avg 2005 12:17

Živjo! Jst sem po Montignacovi knjigi tudi shujšala postopoma za 10 kg in moram reči, da jst temu ne pravim dieta, ampak način prehranjevanja. Tisti, ki misli, da bo po Montignacu jedel npr. 2 meseca (ter shujšal) in se potem vrnil na stare razvade (iz bele moke in belega sladkorja), je že v osnovi storil napako. Montignac nas spodbuja k spremenjenemu načinu prehranjevanja in tudi sama ga nikoli nisem jemala kot nekaj omejujočega in nekaj, kar me spravlja v slabo voljo, ko hujšam. Večino receptov, ki so objavljeni na KUL SLO, se da enostavno prirediti po Montignacu. Za tiste, ki se jim zdi knjiga od Montignaca malo predolga, priporočam knjigo Proč s sladkorjem, ki vsebuje ista načela kot Montignac, samo je bolj na kratko napisana in ima tudi recepte na koncu. Ne vem avtorja, ker sem jo posodila, pa je nimam pri sebi, vendar je na platnici en mlad fant, ki je oblečen v 10 številk prevelike kavbojke. Vsem skupaj veliko uspeha...predvsem pa ne preveč strogo jemati vsega, kar piše v knjigi...vsako stvar si je treba z glavo prirediti na tak način, da nam ne predstavlja mukotrpne poti do željene postave, ampak da pri izgubljanju kg uživamo in si občasno(!) tudi privoščimo kakšno odstopanje...npr. kaj sladkega (POZOR: ne takoj po obroku, ampak naj mineta vsaj dve uri vmes). Tjaša tjasa79

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

26. avg 2005 20:47

Prodam prvo Montignacovo knjigo Jem torej hujšam!! ivonja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

27. avg 2005 10:47

Pred kratkim sem čisto po naključju naletela na tole stran-izgleda kar fino (sama sicer ne hujašam po montignacu), če vam bo kaj v pomoč: <http://www.microgramm.si/montignac.htm> LP vsem Zala

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

26. feb 2006 20:32

Imam občutek, da je tale tema kar malo zamrla, pa je škoda, kajti sama sem se pred kakimi tremi leti po Montignacovii metodi znebila kar ene 30 kilc. Zdaj pa sem jih v dobrem letu pridobila 10 nazaj, ker sem spet začela obilno večerjat in sem pozabila na pravilno (zdravo) prehrano. Izgubila sem tudi občutek za uživanje pri hrani in pri gibanju (ki je zelo pomembno). Če se še komu zdi pomembno, naj se spet oglasi na to temo, mogoče si lahko kaj pomagamo. LP menci

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

26. feb 2006 23:58

Kolikor je meni znano, so napovedali, da bo nekje do maja res izšel slovenski prevod Montignacovih receptov...

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

27. feb 2006 8:16

menci zdravo, tudi sama sem shujšala za 7 kilogramov po Montijevih načelih. Sedaj sem pa pridobila 2 kg, se pozna, da sem malo preveč sprobava recepte iz Kulinarike, sedaj pa še krofi...........Se bom morala kar malo v roke vzet. lp ZLATA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti