Montignacova dieta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. apr 2005 14:07

Bom pogledala oz. vprašala očeta, ne vem na pamet. Sicer bojo verjetno v knjigarni vedeli, če boš že prej kaj gledala. Veri

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. apr 2005 14:32

A je v slovenščini, ta druga knjiga? Namreč pred leti so imeli v Vale Novak hrvaško različico, pa je bila razprodana in se je ni dalo nikjer dobiti. Zdaj, če je izšla v slovenščini, bi se splačalo iti na lov za njo, ker, kolikor se spomnim iz hitrega prelistanja, so dobre ideje notri. lp, Irena

vanesag  

član od: 2.11.2004

sporočila: 18

5. apr 2005 18:10

Tudi jaz imam prvo knjigo in bi mi kakšna ideja kar prišla prav,zato sem šla v knjigarno pogledat za to drugo knjigo,pa mi je prodajalka rekla,da ne je pri nas ni.Morda bi si pa s kakšnimi idejami za kosilo ali večerjo lahko pomagale kar same med sabo. vanesa

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

5. apr 2005 21:12

Ne vem kako je z drugimi, a jaz na njegova napotila nikoli nisem gledala tako zelo strogo in omejeno, kot se marsikje navaja. Jaz tega pravzaprav nikoli v njegovi knjigi nisem čutila. Jaz sem knjigo občutila kot prebujanje same sebe in nečesa kar je bilo zakopano v meni. Kar nekaj ljudi se je tudi tu pojavljalo, ki so uspešno odvrgli kilograme po njegovi metodi, pa se jim je potem vseeno uspelo zrediti nazaj. Le zakaj neki? Montignac ni nekaj česar se poslužujemo zgolj samo določeno obdobje, ampak je nekaj preko česar raste in se razvijamo. Prepušča nas same sebi in svojim lastnim potrebam in željam. Montignak je za gurmane, kar je on tudi bil in si zaradi tega pridobil kar nekaj odvečnih kilogram. Vendar ga je to motilo in preprosto povedano je iskal način, kako še vedno ostati gurman in se ob tem ne rediti. Pravzaprav je bil egoist, ki je s svojim početjem in eksperimenti pomagal že nešteto dušam. Jaz ga predvem razumem kot nekaj, kar za svoj obstoj ne potrebuje kompliciranja. Čisto preprosto vzameš osnovna navodila in izhodišča (dovoljeno -prepovedano- pogojno) in si vse to prikrojiš po svojim možnostih, željah in karkoli pač že. Montignac je svobodnjak, kateremu veliko pomeni posameznik, unikat. Montignac je VELIK GURMAN, ki nam samo šepeta. Kako in kaj, pa je na nas samih. Montignac ni preračunavanje in neprestano kalkulirnje. Je čisto preprost in zelo odprtega duha. Montignac je občutenje in srečevanje in spogledovanje in niti slučajno ni nekaj s čemer kalkuliramo na kratki rok. Je odlična popotnica na poti k uravnoteženem prehranjevanju. Je VELIKA LUČ, če ga beremo ne samo glede prehrambenih nasvetov, ampak samo preprosto beremo in slišimo. Pozdravček Marika

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

6. apr 2005 15:28

Za tiste, ki jih zanimajo jedilniki/recepti. Zasledila sem knjigo z naslovom "Lahka GI hrana" avtorice Foster. Cena je pa okoli 6 tisočakov. Tukaj je še link: http://www.cangura.com/knjigarna/zdravje/Lahka_GI_pr Lp maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 06. apr 2005 15:31:58

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

11. apr 2005 7:28

Tudi sama prebiram knjogo Jem, torej hujšam, pojavlja pa se mi kar nekaj vprašanj. V knjigi so sicer seznami jedi in njihovi glikemični indeksi, obstaja pa kup jedi, za katere niso navedeni. Sama imam rada ajdovo kašo, proseno kašo, piro in podobne stvari, nimam pa pojma, kakšen je njihov glikemični indeks. Ali katera ve, kje bi dobila informacije?

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. apr 2005 18:55

Iz knjige Kuhinja zlatega polja: živilo GI (glukoza = 100) GI (kruh je 100) kaše ječmenova 25 36 ržena 34 48 pšenična 48 56 ajdova 54 78 prosena 71 101 ovsena 66 81 Pozdrav! riba-ribica

Clek  

član od: 17.1.2005

sporočila: 33

25. avg 2005 8:27

Ker sem začetnica in mi ni čisto vse točno jasno me nekaj zanima. Na jogurtih recimo je napisano koliko kalorij vsebuje izdelek pol pa je razdeljeno to glede na beljakovine, OH .... v kalorijah ja kako je pol s GI? Hvala za odgovore. Clek

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. avg 2005 10:24

clek, glikemični indeks (GI) ni isto kot kalorije ali kot oglijkovi hidrati, ampak poenostavljeno povedano pomeni, kašen delež zavzemajo enostavni sladkorji, ki grejo hitro v kri in se hitro porabijo ali naložijo. PO teh si baje hitro spet lačen. pa še odg. o obeh knjigah, prepisan iz drugega foruma: Hojla, bolje ikad nego nikad - končno sem se dokopala do podatkov o knjigah: Jem torej hujšam in Hujšanje z užitkom. naslov prve Montignacove knjige je Jem, torej hujšam. Ta je bolj o načinu, kaj kombiniraš in kaj ne. V drugi so pa recepti, napisal jo je tudi on, v sodelovanju z nekim drugim avtorjem, knjige nimam jaz, zato ne vem, naslov je pa Hujšanje z užitkom. Oče pravi,d a recepti niso ravno ne vem kaj, ampak da pa je ok, da vidiš, kaj vse se da kombinirat, potem pa si itak lahko narediš po svoje... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti