Pečene hrenovke s slanino

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 4. apr 2005 8:34 | ogledi: 8.963 | odgovori: 7

Po bazi sem iskala recept za pečene hrenovke, polnjene s sirom in ovite s slanino, vendar ga nekako ne najdem. Zanima me, kakšen sir uporabiti za polnjenje in kako ga vstaviti v hrenovko. Ker nimam žara, ne vem - naj pečem na ponvi ali v pečici? Zanima me tudi čas pečenja.

Hvala!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. apr 2005 10:40

Zakaj pa ne kupiš že pripravljenih hrenovk s sirom in jih potem samo še oviješ v slanino? Če pa bi rada delala sama: drugače, kot da hrenovke zarežeš kak cm globoko in daš noter nariban sir, potem pa to oviješ s slanino, si ne znam predstavljati. Jaz bi še manj komplicirala - dobiš že pripravljene hrenovke s sirom in ovite v slanino. Peci jih v ponvi, najbolje na teflonski, na srednjem ognju, da se slanina ne zažge, preden so hrenovke pečene znotraj. Vsake dve do tri minute jih obračaj, kakšnih deset minut peke bo po moje zadostovalo. Mamamia mamamia

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

4. apr 2005 10:52

mamamia, najlepša hvala!! sploh nisem vedela, da se dajo take hrenovke že kupiti! se vidi, da že dolgo nisem bila pri policah s hrenovkami ... bom pogledala v trgovini in vprašala prodajalke, mi bodo že pomagale! hvala še enkrat!

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

4. apr 2005 15:02

Jaz kupim malo debelejše hrenovke, jih prerežem po dolžini vmes dam rezine tršega topljenega sirčka(zdenka sir, ki ga po dolžini narežem na dva dela), lahko pa tudi kak trd sir ki ga narežen na kake 3mm debeline, širine pa približno toliko kolikor je prerezana hrenovka široka, sir zložim po celi dolžini hrenovke, stisnem z drugo prerezano polovico in ovoijem s slanino ter zvežem z vrvico. Pečem jih pa kar v ponvi.

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

4. apr 2005 15:37

sem bila v "moji" trgovini in prodajalki razložila, pa me je samo debelo gledala. rene, bo treba kar tvoj nasvet uporabit (hvala!), če bom hotela osrečit nečaka. ko bom šla po večjih nakupih v trgovski center, bom pa še tam povprašala, če bo kaj več sreče. Sporočilo je spremenil(a) smrketa dne 04. apr 2005 15:37:28

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

4. apr 2005 15:42

Smrketa, te hrenovke s sirom moraš poiskati na policah, ker so hrenovke že pakirane, če prav vem po 4 ali 5 skupaj. Pa mislim, da so različne-piščančje, puranje...Vem, da jih imajo v Sparu, pri najboljšem sosedu....kar povsod, kjer kupujemo. Lp, maychi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

4. apr 2005 15:50

Sem po pomoti kupila enkrat hrenavke s sirom - ko jo prerežeš ven priteče nekaj......vglavnem Jih delam klasično približno kot rene - le da jih malo ojačim z zobotrebci. Lumpica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

5. apr 2005 19:08

Ne Lumpica - punce ne mislijo takšnih hrenovk s sirom. Dejansko se dobijo vakuumsko pakirane hrenovke polnjene s sirom in ovite v prešano slanino. Te ki imajo "sir" v masi so pa nekaj drugega in tudi meni precej no ja... nesimpatične. JAz kupim kar klasične hrenovke, po dolgem zarežem tako da se na dnu še malo drži skupaj (ni pa nujno) noter dam palčko kateregakoli sira ki se lepo topi, ovijem s prešano slanino (ali šunko) in na teflonski pekač pa v pečico pod žar, toliko da se sir lepo stopi in slanina zapeče. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti