Buhteljni

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

2. feb 2015 9:55

Zakaj pregosto ,saj se mora dobro pregnesti in tudi vzhajalo mi je zelo lepo visoko.

-pika

Sporočilo je spremenil(a) -pika dne 02. 2015 09:56

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

2. feb 2015 10:37

Mi damo v kvašeno testo, tudi za potico, vedno le rumenjake.

trac

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. feb 2015 14:51

tudi jaz bi rekla da je bilo pregosto testo (zamesi bolj mehko) in/ali pa premalo mascobe.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

kitchenwithblas  

član od: 4.6.2011

sporočila: 134

2. feb 2015 15:15

Po mojih izkušnjah je bil najverjetneje testo pretrdo oz. premalo prožno (ne glede na to da je lepo hajal...). Jaz vedno dam cela jajca, na približno pol kile moke 60 g masla in 2 žlice kisle smetane in 200 ml tekočine (mleko, probal tudi že s pinjencem in bili odlični).

Lah si pa pogledaš tudi moj recept BUHTELJNI

blaž kuha http://www.blazkuha.si/

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

3. feb 2015 9:28

kitchenwithblas bom probala po tvojem receptu,samo povej mi koliko komadov pride iz ene mase,delala bi manjše no tako nekaj vmes ne velike in ne prav majhne.

 

Samo tok ti napišem da sem si ogledala tvoj recept pa moram rečt da je tudi moje testo izgledalo tako kot tvoje in tudi sestavine so skoraj enake razen kisle smetane nisem dala v testo,pa maslo sem imela stopljeno .To se pravi da so tvoji rahli in puhasti.

poročam ko jih naredim

lp

 

Sporočilo je spremenil(a) -pika dne 03. 2015 09:34

kitchenwithblas  

član od: 4.6.2011

sporočila: 134

3. feb 2015 12:24

Živjo -pika  Omenjena receptura je bila za 28 kosov in pekač velikosti 40*29 cm. Moja receptura izhaja iz recepta za krofe in so bili rahli. Da bi dobila pa res puhaste, bi pa pomoje morala dodati še pecilni prašek. Za kvašeno testo vedno uporabljam maslo oz. margarino v trdem stanju, le da je nekaj časa na sobni temperaturi. Maščoba se zaradi tega popolnoma drugače obnaša v testu in ga med drugim tudi rahlja... Je pa res, da je potrebno dobro pregnesti.

Veliko užitkov pri pripravi! 

blaž kuha http://www.blazkuha.si/

kitchenwithblas  

član od: 4.6.2011

sporočila: 134

3. feb 2015 12:26

PS: aja, pa še to  ČE DELAŠ SREDNJO VELIKOST, MORAŠ TEMU PRIMERNO PRILAGODITI PEKO, DRUGAČ BODO DELOVALI ZBITO, ČE TUDI NAREDIŠ POPOLNO TESTO!

blaž kuha http://www.blazkuha.si/

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

3. feb 2015 13:47

Najlepša hvala  za izčrpna navodila zdej pa samo v akcijo,vendar mi samo še nekaj povej s katerim kvasom delaš ti in kateri je boljši ,jaz iz suhim nisem še nikoli delala,tako da bi pri tem receptu v mleku vzhajala kvas in potem vse naredim tako kot piše.BI bilo to v redu.

p.s res sem malo zoprna s temi vprašanji vendar mi vsaka informacija veliko pomeni

lp in brez zamere

-pika

gobica10  

član od: 3.8.2011

sporočila: 10

3. feb 2015 13:49

Bom dodal še moj recept, sicer so si vsi medseboj zelo podobni, ta vzame le malo več časa.

moka 500g

sol 5g

sladkor 50g

3 rumenjake

maslo 75g

kvas 15g

voda 200g

vanilja

Za preliv pa 100g vode, 50g sladkorja, limonin sok, žlica ruma in vaniljev sladkor za posip.

 

Prvi zames:

250 g moke, 125 g mlačne vode, 50 g sladkorja in 15 g kvasa. Nastala bo biga, ali sastavek, testo bo dokaj trdo, ne se ustrašit. To pustimo vzhajati eno uro, oziroma dokler ne podvoji volumen.

Drugi zames:

matica

250 g moke

sol 

rumenjaki

vanilja

75 g vode 

Ko je testo že lepo zmešano dodamo še razmehčano maslo-ne stopljeno in zmešamo do konca. Vkolikor je pretrdo, dodamo še malo vode. Testo mora bit mehko in elastično. Vzhajamo ga dokler ne podvoji volumen. 

 

Ko nam buhtelnji vzhajajo pripravimo preliv.  Zavremo 100 g vode in 50g sladkorja. Pustimo vreti par minut. Ko se ohladi dodamo še žlico ruma in malo limoninega soka. Nastane sladki sirup.

Buhtelnje pečemo na 180 stopinj dokler ne dobijo zlato rjave barve. Takoj ko jih vzamemo iz pečice jih premažemo z sirupom in potresemo z vaniljevim sladkorjem.

 

Dober tek.



gobica10

Sporočilo je spremenil(a) gobica10 dne 03. 2015 14:03

kitchenwithblas  

član od: 4.6.2011

sporočila: 134

3. feb 2015 14:50

-pika je napisal/a:

Najlepša hvala  za izčrpna navodila zdej pa samo v akcijo,vendar mi samo še nekaj povej s katerim kvasom delaš ti in kateri je boljši ,jaz iz suhim nisem še nikoli delala,tako da bi pri tem receptu v mleku vzhajala kvas in potem vse naredim tako kot piše.BI bilo to v redu.

p.s res sem malo zoprna s temi vprašanji vendar mi vsaka informacija veliko pomeni

lp in brez zamere



-pika

seveda lahko delaš tudi s svežim...  Jaz pred kakim letom po spletu okoliščin uporabil suhega... po rezultatih oz. sem bolj pristaš suhega od takrat...

blaž kuha http://www.blazkuha.si/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti