Buhteljni

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

5. apr 2005 19:13

Še ena ideja zakaj marmelada leze ven (no pravzaprav izpeljanka mazanja z jajcem). Meni se buhtlji niso lepo sprijeli ker sem imela testo preveč pomokano da se mi ni lepilo na valjar. Moko je treba fino zbrisat dol s testa, pa še namazat da se lepo zlepi. Čeprav najbrž po izkušnjah ostalih sploh ni treba valjat :) Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

5. apr 2005 23:05

Hoj! Jaz bi samo dodala, da nisem buhtljev še nikoli pomakala v maslo ali kako drugo maščobo in da gredo vseeno pečeni vedno zelo lepo narazen-se ne sprimejo. Pečene pa še vroče premažem z mlekom in pokrijem s prtičem. Pozdravčke, Nojči

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. apr 2005 9:09

Noa, a se ločijo tudi kasneje, ali jih moraš takoj dat narazen? ker če se tudi kasneje sami od sebe ločijo, jih tudi jaz ne bi več pomakala v margarino, če ni glih nujnoo:) Ampak mi je pa všeč, če jih lahko pustim skup v kocki in jih potem vsak trga stran, kolikor jih poje, ker ostanejo tako bolj sveži. Veri

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. apr 2005 9:54

Seveda grejo narazen tudi kasneje. Jaz jih pustim kar v pekaču in si potem vsak sam trga. Še lepše grejo narazen potem, ko so hladni in že nekaj časa stojijo. Pozdravček!

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

6. apr 2005 10:08

Noa, tebe pa že dolgo nisem zasledila. Kako je? Suzana

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. apr 2005 17:30

Pri nas doma je zelo živahno, predvsem pa tako lepo, kot še nikoli. Naš najmlajši je že dopolnil pol leta. Jaz večkrat na hitro preletim kulinariko, kolikor mi pač čas dopušča pri treh malih otrocih. Danes ima bučko bolj spalni dan, pospravljat se mi ne ljubi in tako sem kar malo večkrat pokukala na net. Lep pozdravček!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. apr 2005 18:12

Stanka, tvoja ideja brez valjanja mi je pa super Noa, lahko bi se nam pa kaj prej javila kako si - sem se kar malo bala vprašat....Še naprej uživaj ob svojih nagajivih " žvercah " Lumpica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

7. apr 2005 12:13

Hi, hi, kdo bi si mislil, da sem pristala med buhteljni Lumpica, res dolgo časa po produ nisem bluzila po netu, če pa že, pa sem le na hitro preverila, kaj je novega. Sedaj se šla gledat za nazaj na "kaj danes za kosilo" in z velikim presenečenjem ugotovila, da ste se res spraševale, kaj je z menoj. Imam kar malo slabo vest. Če bi vedela, bi se gotovo javila Torej ja, vse je v redu z nami in obljubljam, da se bom večkrat javila! Najlepši pozdravček tebi in vsem ostali. Da se malo odkupim, grem takoj napisat, kaj bomo danes jedli... Pa pa!

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

2. feb 2015 8:53

Ojla!

Po dolgem času naredila buhteljne,vendar me nekaj moti ker je testo preveč nabito ,težko oziroma močno nevem kako naj napišem samo jaz bi rada ,da so mehki puhasti,zato nevem kaj delam narobe ali je kakšna fora v testu.Delala sem jih iz kulinarične baze edino je možno, da daš v testo samo rumenjake in ne cela jajca.

Buhteljni so mi drugače lepo uspeli samoooooooo.......saj razumete

Prosim za vaša mnenja in pomoč

lp

-pika

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

2. feb 2015 9:21

Pregosto testo? Premalo vzhajano?

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti