Polnjeni jajčevci po turško

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

tema odprta - 2. apr 2005 11:08 | ogledi: 7.551 | odgovori: 5

V turški restavraciji sem jedla polnjene jajčevce z mesom. Bili so zelo dobri. Zanima pa me, če ima kdo recept za te jajčevce, predvsem zaradi začimb, ki jih Turki pri tem receptu uporabljajo. Sem gledala že po bazi, pa nisem našla tistega "ta pravega".

LP! Ana

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

2. apr 2005 20:27

Se pridruzujem prosnji. julia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. apr 2005 11:50

Jaz imam nekaj nekje, se pravi, da bo malce trajalo... Kopije iz neke kuharske knjige... Loni Makaroni

sunshine  

član od: 9.6.2003

sporočila: 15

3. apr 2005 12:51

Hej! Jaz imam en tak recept - pobran iz interneta, ampak ni preizkusen, ker smo pri nas bolj brezmesni. Gre pa takole: Rabiš: 6 jajcevcev srednje velikosti, 2 sesekljane cebule, 3 sesekljane paradiznike, 250 g fasiranega mesa , olivno olje, 250 g petersilja, poper in sol po okusu. (kolicine prilagodi po zelji) Jajcevce prerezes vzdolzno, izdolbes meso. Polovice popeces na olju iz vseh strani in odcedis. Vmes na olju ali margarini preprazis cebulo, paradiznik, meso in petersilj. Solis in popras po okusu. Jajcevce polozis v pekac, napolnis jih z mesno mesanico. Na vrh lahko po zelji polozis rezino paradiznika ali zelene paprike. V pekac nalijes se kaksno skodelico vode in pokrijes. Pecico segrejes na 160 °C in kuhas kakih 30 min. Upam, da je to priblizno to kar si iskala. En lep soncen nedeljski pozdrav. Janja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2005 16:46

Turki kot začimbo pri polnjenih jajčevcih uporabljajo tudi cimet. Naj se sliši še tako nenavadno, ampak polnjenim jačevcem da to čisto poseben okus, nič zoprn ali sladkast, seveda pa ne smemo pretiravati s količino. Jed poznam iz lastnih izkušenj, zato kar pogumno s cimetom poleg vsega drugega.Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti