Minjoni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 11:13

V vročo sladkorno raztopino jih pomakaš in posušiš ter to ponavljaš nekajkrat. Veri

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

21. apr 2005 11:57

Kandirane vijolice?????? To pa še nisem slišala in niti videla. Kako pa to zgleda? A, cvetove pomakaš v to raztopino in nato sušiš? Ali je to za jesti, ali samo za okras? En kup vprašanj sem natrosila. Če se komu da, bi me zelo zanimal odgovor, kajti za kaj takega pa še nisem slišala. Še dobro, da spremljam tole kulinariko. Lp Palma

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 12:10

Zgleda lepo, vijolišasto, prekrito s sladkorjem. Ja, cvetove pomakaš in sušiš. Je tudi za pojest, seveda! Če kdo pozna mini rezine, naj se lepo prosim javi!:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. apr 2005 12:57

Veri, za mini rezine bom poskusila dobiti recept, poznam namreč nekdanje solastnike Klasja. Če bodo lahko kaj pomagali. Kandiranih vijolic pa ne delam sama, kupim jih, ko sem kje v tujini. Sploh čim več takih zadev kupim, tudi glazure, fondan in kar je še takih reči. Nekako nima prave volje, da bi se ukvarjala s takimi malenkostmi. Mamamia mamamia

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

21. apr 2005 13:03

Hvala Veri za odgovor. Mini rezin pa tudi ne poznam. Zgleda, da se bom še marsikaj naučila. Lp Palma

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 13:14

Probaj, meni so ful dobre, pa se sicer dostikrat zmrdujem nad kupljenim pecivom, da je suho! no, saj ne nad vsem, sem preveč sladkosnedna, ampak te so res fajn:) Veri

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

21. apr 2005 15:59

Hm, ko smo pri zmrdovanju: jaz sem bila ravno danes ZELOOOOOO razočarana nad Linškimi piškoti od Pečjaka! Niso dobri ... (na primer od Rustike so božanski; se splača dat malo več denarja) Veri, sem si pa danes ogledovala te rezine, pa jih nisem vzela ... Drugič. uharica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. apr 2005 10:56

stana njami zgledajo! uharica, zgleda da imava isti okus, meni tudi Pečjakovo pecivo ni naj naj, njihove zmrznjene zadeve imam pa rada, čeprav jih skoraj ne kupujem, ker so prece drage... Potem rajši kupim testo in sama kaj scmarim:) linški piškoti ne smejo bit suhi, a ne? morajo bit sočni, z dovolj marmelade, krhki, da se v ustih stopijo:) Sicer z veseljem pohrustam svakojake sladkraije, ampak vseeno ene rajsi in vec:) Rustikinih pa še nisem probala, bom enkrat povabila fanta:) rezine pa probaj, to en bo zal. Prvi dve (vrhnji sta vcasih bolj suhi, ostale pa odlicne! mamamia, tebe pa samo malo spomnim na fondant in glazuro, ko se ti bo dalo - se nic ne mudi, kadar bos imela cas:) Veri

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

23. apr 2005 9:34

Veri, bom definitivno probala. Glede Pečjakovih zadev se pa popolnoma strinjam ... (zmrznjene zadeve so fajn, ampak lepše je potem narest doma ...) uharica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti