Skutini štruklji

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

12. maj 2005 18:28

Ponovno odpiram temo. Tudi sama sem kupila pečjakove štruklje in sem precej nezadovoljna z njimi. Popolnoma razpadejo, ko jih kuham. Pa me zanima, ali jih lahko predkuhanjem zavijem v alu folijo? Se bodo bolje skuhali? diling

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

12. maj 2005 18:31

Jaz jih kuham na sopari in so odlični,nikoli še niso raspadli.

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

12. maj 2005 18:49

Jaz uporabljam skuto Mlekarne Planika, ki je pakirana v navadni kilogramski vrečki. Na njej piše TOLMINSKA SKUTA. Pri nas jo ima Mercator. Ko mi primanjkuje časa, uporabim tudi Pečjakove štruklje. Se dobro obnesejo, so pa morda res malo bolj kiselkasti.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. maj 2005 10:12

Mislim, da sem včeraj na nekem drugem forumu pisla o štrukljih. Poskusila sem že Pečjakove in Ledove sirove štruklje in prisegam na slednje. Zame je boljši tako okus kot testo, z razkuhavanjem, tudi če jih nisem delala na sopari, ni bilo nobenih težav. Prvovrsten ledov izdelek, ni kaj. Pri Pečjakih pa po novem norimo za tistimi pecivi iz listnatega testa z marelično marmelado, v kakršnikoli obliki že. Še shladijo se ne, ko jih vzamemo iz pečice, in jih več ni! Mamamia mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

13. maj 2005 10:44

Jaz sem jih kuhala zavite v alufolijo. Odtrgala sem takšen kos folije, da je prišlo dvakrat okrog in okrog, na koncih sem zvila kot so zaviti bonboni. Folijo sem namazala z oljem - če ne boš namazala, se bo prijelo. Kuhala sem jih toliko časa kot piše v navodilih za kuhanje in skuhali so se res zelo lepo, sem bila zelo zadovoljna. (Kisel okus je pa čisto druga stvar, skuhali so se v redu.) sara

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. maj 2005 10:59

Za svojo mamo sem kupila pred nekaj dnevi Tuševe štruklje, bili so ji všeč, kar me je presenetilo, ker ponavadi vse skritizira, ker je vse drugače kot je sama včasih kuhala (stara je 74 let). Sama pa štrukljev nisem jedla. riba-ribica

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

14. maj 2005 16:34

Hvala za odgovor sara.vidmar. Kar se pa tiče Tuševih štrukljev, jih pa pakira Ledo. Tako da so identični Zagorskim štrukljem. diling

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti