Quesadille????

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

tema odprta - 30. mar 2005 18:48 | ogledi: 4.624 | odgovori: 13

Helooo!

Zanima me če ima kdo recept za Quesadille,jed ki sem jo vidla v reklami .Lepo bi VAS prosila če mi pomagate.Hvala! (;))

Anita Erniša

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. mar 2005 19:07

To so v bistvu mehiške tortilje (ta mehke) s sirovim nadevom. Vsaj tiste, ki sem jih jedla v Ameriki, so imele nadev iz sira/piščanca/paradižnika. Sirasto pač Tudi na enem ameriškem portalu sem pod nasveti za quesadillo našla zapisano, da je bistvo sir (queso), dodatki pa so stvar okusa - lahko je to meso ali katera koli zelenjava. Za sir pa svetujejo uporabiti kakšen koli nariban sir, lahko bolj nežen ali pa bolj močen, samo da je eden tistih, ki se lepo topijo (torej bo uporaben na primer gaudar, edamec oz. pravzaprav večina sirov, ki jih dobiš pri nas v prodaji). Lp, Tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 30. mar 2005 19:13:31

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 10:19

Ne poznam reklame, ampak tjas ima prav, to so tortilje s sirovim nadevom, dodatki po želji. Tule so moje koruzne tortilje, kakršne jejo tudi v lat. ameriki (v Mehiki še nisem bila): http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4361 Nadeva ne vem, daj sir pa kar ti paše zraven. Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2005 11:06

Bom jutri poslala recept, saj sem si v Mehiki kupila kuhrasko knjigo in so noter vse potrebne osnove za značilne jedi njihove kuhinje. Mamamia mamamia

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

31. mar 2005 13:41

Jaz sem jedla quesadillo v Joe Penasu, polnjena pa je bila s sirom in na taaaanke lističe narezano čebulo, servirano skupaj z zelenjavno kislo smetano za pomakanje.....kar dober okus! LP Zala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2005 17:47

Evo mene še na tej temi (na nedeljskem dežurstvu že dve uri čakam, da drugi opravijo svoje delo, da potem lahko jaz končam svoje), torejpri quesadillasih. Jaz jih niti pod razno ne bi delala sama, ko pa jih lahko kupiš tudi pri nas. Ko jih nadevam s sirom jih potem samo še pogrejem v mikrovalovni pečici, potem pa obložim s jalapeno papriko ali pasiranim fižolom in postrežem. Ali pa dam čez guacamole omako, kislo smetano in kečap in so barve mehiške zastave že tu. So pa dobre nadevane tudi s fižolovim pirejem, ampak to je potem že tortilja in ne quesadillas... no, tu pa je še recept iz knjige o mehiški kuhinji, če je kdo razpoložen za delo doma - mimogrede, a je kdo kje videl napravo za izdelovanje tortilj oziroma da se testo splošči, preden ga damo pečt? Za 12 kosov potrebujemo 450 g bele moke, čajno žličko soli, čajno žličko pecilnega praška, eno jedilno žlico maščobe on 180 ml vode. Moko, sol in pecilni prašek zmešamo in dodamo maščobo, pregnetemo in dodajamo vodo. Gnetemo, da je testo lepo gladko in voljno. Naredimo kroglice in preden jih razvlečemo v pravilne kroge, jih nekaj časa gnetemo z rokami oziroma jih mečemo iz ene roke v drugo in ob tem gnetemo. Ker nas večina nima stiskalnice za tortilje, jih pač z rokami razvlečemo ali čisto na rahlo razvaljamo, kot nekakšno debelo palačinko. Tortiljo pečemo v litoželezni posodi (ali vsaj takšni z odebeljenim dnom), na močnem ognju, na malo maščobe in ne več kot minuto na vsaki strani. Če jih pečemo dlje, bodo postale hrustave in to je potem že tostada, ki je ni mogče zvijati. Ko je tortilja pečena, jo damo v kuhinjsko krpo, da se ohladi. Ko so pečene vse, ovijemo krpo še z alu folijo in pustimo, da se ohladijo. Tako ne bodo suhe. Jaz sem to enkrat poskusila, ampak nisem preveč navdušena, zato uporabljam kar kupljene. mamamia mamamia

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. apr 2005 18:22

TESTO sploščim z pomočjo stroja za izdelavo domačih testenin ,tortilje ko jih spečem dam v vrečko(tisto kot živila v zamrzovalno skrinjo) -se nič ne izsušijo ,in so mi boljše kot kupljene ,pa še cenejše . LP Marta

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

4. apr 2005 8:23

Marta, to je pa ideja!! Nikoli nisem pomislisla da bi lhako enostavno valjala tortilje v strojčku za testenine, in sem se zato izpgibala pripravi tortilj doma, ker jej bilo takoooo zamudno in utrujajoče, na koncu pa je vse popokalo :) Hvala še enkrat za čudovito idejo! LP Zala

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

4. apr 2005 9:59

A ima kdo dober recept za testo za tortilije? Enkrat sem delala po receptu iz ene revije pa ni dobro ratal... LP ivonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. apr 2005 10:19

Tule so moje koruzne tortilje, kakršne jejo tudi v lat. ameriki (v Mehiki še nisem bila): http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4361 Te so moje in meni dobro ratajo, so pod eksotiko. V bazi so pa še pšenične, mislim, da pod kruhom. Še nisem probala, ampak bom:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. apr 2005 10:32

Ivonja, recept, ki sem ga napisala za pšenične tortilje, je iz mehiške kuharske knjige, tako da bo verjetno vsaj blizu čisto ta pravega. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti