Pirhi

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

tema odprta - 29. mar 2005 15:09 | ogledi: 5.893 | odgovori: 9

Sicer pravijo, da od viška glava ne boli, pa vendar, kako porabiti pirhe, ki so ostali. Sita sem še raznih polnjenih jajčk, pa jajčk na solati. Ima kdo kakšno idejo. Na dan z njo. Zelo vam bom hvaležna. Nasvet bo gotovo koristil še komu.

Hvala in lep dan še naprej Julija

Julya

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

29. mar 2005 15:33

Na enem italijanskem programu sem videla, da je kuhar pirhe, ki so ostali,olupil, prerezal na polovico, odvzel rumenjak, k zmeckanemu rumenjaku je dodal razdrobljene slanike, kapre, sveze zacimbe in z dobljeno maso nadeval beljakove colnicke, spojil obe polovic spet v celo jajcei, zabodel z zobotrebcem, spaniral in ocvrl. Poleg sklede solate zna bit to cisto ok vecerja. Ne vem, ce zadovolji tvoja pricakovanja, je pa kar v redu ideja za porabit kar je kuhanih jajc ostalo... TanjaG.

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

29. mar 2005 15:39

Za naslednje leto: - razdelite prijateljem. Do sedaj še nisem naletela, da mi ga bi kdo zavrnil, še celo zelo vesel ga je bil. Za letos pa ne preostane drugega kot jajčka na sto in en način. Lp oliva

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

29. mar 2005 15:43

Včasih naredim narastek iz krompirja, jajc... Skratka pospravim hladilnik. Skupam cel krompir, ga narežem na kolutke in v plasteh zlagam plast krompirja, na kocke narezano šunko ali hrenovko, ali popečene malancane , na koleščke zrezana trdo kuhana jajca, posujem z suho baziliko ali peteršiljem ali majaronom, dam malo bešamela in tako več plasti. Na vrhu dam krompir, po njem naribam kak trd sir še malo bešamela hop v pečico za cca.30 minut da se prepeče. Zraven pa skleda solate in kosilo je tu. Super je ker lahko porabiš razne ostanke, vse zmečeš skupaj že en večer prej drug dan pa samo še v pečico.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. mar 2005 18:02

Jaz pa vsem povem, da bi rajši kot pirhe dobila sveža oz. nekuhana jajca, da bom precej bolj vesela - uposteva sicer samo fantova mami, od nje res dostikrat dobim sveza domaca jajca in nikoli pirhov:), ampak vsaj trdokuhanim jajcem se lahko na ta nacin izognem, ce ze ne dobim svezih:) Pri nas jih namrec nihce ne je prav rad. Zato rajsi prej zavrnem pirh kot pa da si ga potem doma porivamo eden drugemu. To pa seveda ne pomeni, da ne barvam jajc! Sploh ne, barvam v gl. izpihana, kjer lahko cela jajca uporabim za pecivo - v tej obliki jih tudi moji veliko rajsi jejo (oz. jemo) kot trdokuhana. Sicer pa lahko cela jajca porabite na pici, lahko jih narezete na koscke in daste v kruh, lahko naredite iz njih namaze (prav tako zrezete na koscke in dodate kislo smetano, skuto, topljeni sir, majonezo tuno, sardelice,... kar vam je pac vsec - in seveda zacimbice:) Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. mar 2005 21:04

Že res, da je bolje dobiti sveža jajčka, ampak tokrat so tu pirhi. Hvala za nasvete TanjaG, Oliva, rene in Veri. Vesela sem vaših nasvetov. Z veseljem bom kakšnega uporabila. Lep večer še naprej Julija

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

30. mar 2005 23:35

Pri tej jedi so kuhana jajčka malo "zakrinkana", se jih ne vidi Beluši po italijansko Kuhane beluše (lahko tudi iz konzerve) naložimo v namaščeno nepregorno posodo. Po beluših potresemo drobno sesekljana trdo kuhana jajca in nariban sir. Prelijemo z mešanico kisle smetane in razžvrkljanega jajčka, ki jo začinimo po okusu (sol poper, peteršilj...) in zapečemo v pečici. Pirhe lahko "skriješ" tudi npr. v Štefani pečenko... upam sicer, da ste pirhe že pojedli in da bosta ti ideji bolj uporabni za drugič maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 10:13

Aja, še v razne omake za testenine jih lahko infiltriraš, pa jih ne bojo niti porajtali:) Pa v raznorazne polpete (zelenjavne, iz kosmičev,...), pa k raznim zelenjavnim jedem,... Celo v juho lahko dodaš na kocke narezan beljak, rumenjak se pa itak da lažje porabit - v vsako testo ga lahko rukneš, pa ne bo nič narobe:) Pa polnjen krompir - polovičke izdolbeš, izdolben del krompirja spasiraš in zmešaš z ostanki jajc in ostalimi ostanki, recimo na koščke narezane šunke, žličko hrena,... In s tem napolniš krompirjeve polovičke in hop v pečico. Po vrh lahko posuješ še malo sira in je super! Sploh ne bojo vedeli, da jejo ostanke:) Sicer je nekaj idej, kako porabit pirhe v velikonočni Lisi, ampak mislim, da so v gl. solate... Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2005 11:40

Kuhana jajca lahko pripravimo tudi v "obleki" iz mletega mesa. Če ne delamo klasične Štefani pečenke (saj veste, štruca iz mletega mesa (jaz dam pol mesa pol sojinih kosmičev), noter pa kuhana jajca), lahko iz mletega mesa naredimo nekakšne cmoke in za nadev uporabimo jajca. Torej: mleto meso, malo drobtin, poper, česen, lahko tudi sesekljana čebula, vse pregnetemo, da dobimo voljno maso, s katero lepo obložimo kuhana jajca, potem pa jih ocvremo v olju. Še skleda zelene solate ali regrata (brez jajc, hehe) in kosilo je gotovo. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

31. mar 2005 12:55

Res ste polne idej, hvala vam. Letos smo hvala bogu jajčka "uničili", bo pa za drugič kaka ideja. Narastek iz krompirja, pirhov, šunke in bešamela je super uspel in so ga moji zmazali v nulo. Malo sem se še poigravala z začimbicami pa je blo fuuuuulllllllll doooooobr. Še enkrat hvala. Julya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti