Bolečine zaradi želodčne kisline

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 27. mar 2005 13:33 | ogledi: 7.159 | odgovori: 8

Zdravo! Danes je sicer Velika noč in mize obložene z dobrotami, jaz pa imam tako hudo vnetje požiralnika, želodca in dvanajstnika, da imam na mizi riž na vodi, skoraj nesoljen. Od torka, ko sem imela CT in sem morala spiti dva kozarca joda, se mi je stanje izredno poslabšalo. Bolečina me zbuja vsake dve do tri ure, tako da s spanjem ni vse skupaj nič. Imam kup tablet, ki mi stanje čez dan sicer malo pomirijo, ponoči pa je kriza. Da ne govorim o hujšanju, ker mi vsaka hrana škodi.

Prosim pa za nasvet- ali morda kdo ve, kakšna hrana najbolj "razkisa" telo (zaradi kemoterapije pred letom dni mam namreč neizmerne količine kisline)? S čim si še lahko pomagam, da bom vsaj eno noč lahko prespala brez bolečin?

No, pa da vas ne bom preveč zamorila. Želim vsem skupaj veliko velikonočnih dobrot, zajček pa naj vam poleg vsega prinese še polno vrečo zdravja!

LP

ZIMA

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. mar 2005 13:57

Moja sestrična nočne težave z želodcem in s kislino umiri z navadnim kruhom (lahko tudi od prejšnjega dne). Tast, ki ima tvojim podobne težave z želodcem in dvanajsternikom zaradi rane, pa v tistih dneh popije na litre mleka in mu to bolečine res kolikor toliko umiri. Probaj. Če ti uspe katerega od teh živil dveh dol spravit, bo mogoče celo pomagalo. Srečno, ti želim, da bi ti šlo kmalu na bolje Lp, Tjas

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

27. mar 2005 19:39

Meni pomaga kumina v zrnu. V usta dam kakšnih 20 zrnc in počasi grizljam. Vredno je upoštevati: ne uživati vroče in mrzle jedi, jesti počasi in dobro prežvečiti obroki naj bodo majhni in pogosti piti moramo po požirkih omejiti začimbe, kavo, čokolado,cigarete, čebulo,sladkarije meni škodi mleko in ml. izdelki, vse surovo sadje razen banan, endivija, regrat, kis. Po 17.uri ne jem nič več, je lažje ponoči. Zdravilo Ultop moj želodec ne prenese. Obleka naj bo ohlapna. Želim, da čimprej bolečina popusti! lp dome

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. mar 2005 21:34

Donat MG. Veri

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

28. mar 2005 16:21

Probaj ponoči spati z visoko dvignjenim vzglavnikom. Pa tako kot pravi Veri-veliko mlačnega donata po požirkih. Dipsi

sony  

član od: 21.7.2004

sporočila: 41

28. mar 2005 16:30

Imela sem močno vnetje dvanajsternika in vse zgoraj omenjeno drzi. Tabletke Rupurut so mi pomagale. Jedla sem nesoljeno, nemastno, nič sladkega, vse prekuhano. Prepečenec, navaden jogurt ,ajmoht, nesladkan kompot, nič pečenega,.... Obiskovala sem tudi padarco kar nekaj časa in res mi je pomagalo. Vendar pa je treba biti dosleden saj zdravljenje traja malce dlje. Dobiš namreč čaje ki so ze narejeni in jih piješ vsak dan po kakšno zličko. Srečno

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

29. mar 2005 21:42

Ali si poskusila s sodo bikarbono? terlikar 1

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

29. mar 2005 22:33

Zima ! Tudi jaz sem imela take probleme pa brez zdravnika ni nič, saj sama veš.Bila pa sem enkrat pri šintarci na Drenovem griču in mi je naredila zeliščni napitek , ki mi je zelo pomagal, ker pa vem, da si iz te bližine pojdi probat k njej na Drenov grič mogoče tudi tebi pomaga , pa saj si najbrž že slišala za njo, veliko ljudi hodi k tej zeliščarki je enkratna. Lp slamca8

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

1. apr 2005 13:04

Pozdravljeni! Žal moj internet od nedelje ni imel povezave, zato vaše odgovore berem šele danes. Vsem res najlepša hvala za nasvete. Ker sem imela medtem tudi gastro in koloskopijo, sem donata spila v neomejenih količinah. Res se je stanje po tem nekoliko umirilo, prav tako pa mi zdaj malo pomaga Ultop, ki sem ga dobila namesto vseh dosedanjih tablet in ga jemljem zvečer pred spanjem. Donata zaenkrat še nisem sposobna ponovno piti, ker se mi upira, ga pa bom, glede na vse vaše nasvete. Reca, tebe pa prosim, če mi lahko ponovno pošlješ osebno sporočilo, ker sem ga pomotoma zbrisala, namesto prebrala. Hvala! Vsem en prelep sončen dan! ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti