Post

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. apr 2006 19:29

Ja Lipa to o sokovih ti pa kar verjamem. Tudi jaz vem, da se bo treba dol vsest in dobro preštudirat stvar in premislit, ampak zanimale so me vaše izkušnje tako pozitivne, kot tudi negativne. Zato prosim, če je kdo to sprobal, naj napiše. Pa nisem hotla bit nč sitna, ker sem dobila filing, da enim dol visi. katti

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

16. apr 2006 20:04

Katti, Kakšno leto dve nazaj smo že imeli govor na to temo. Nimam +-ka, da bi poiskala, morda ti kdo priskoči na pomoč. Imaš prav, da se je potrebno pripraviti na post (sama sem prebrala vse izvode društva Preporod), da sem sama sebe prepričala, da delam prav in da od tega ne umreš (ha,ha). Poudarim naj, da to ni metoda za hujšanje, kot si kdo napačno predstavlja, saj večino izgubljenih kilogramov ob postu, po njem pridobiš nazaj (razen, če drastično spremeniš način prehranjevanja in aktivnosti). S postom notranje očistiš svoje telo. Pozitivnih učinkov je mnogo, sama sem trdno prepričana, da na tak način lahko preprečimo nastanek bolezni - če to ni pameten razlog za izvajanje posta, potem ne vem, kaj je, saj vsi stremimo k zdravju, kajne?! Negativnih izkušenj nimam. So le drobne neprijetnosti, ki jih lahko z dobro organizacijo zaobideš. V mislih imam čas, ko si v službi - hrana (ožemanje limon in drobnih pomaranč), obvezna rekreacija (to sicer ni negativna zadeva, toda v običajnih dnevih, ko se ti ne da, pač lenariš doma, ob postu tega ni, to je obveza in hkrati pogoj za pozitiven izid posta) in slednje: klistiranje, ob njem pač nihče ne uživa, hudo pa tudi ni, je pač stvar, ki je, tako kot gibanje, obvezna in nujna. Idealno bi bilo, če bi lahko v času izvajanja imeli dopust (sama ga nisem imela še nikoli, da ne bo kdo napačno razumel). Zakaj? Zadnje čase se o tem veliko govori; eden od politikov (J.P.) je izjavil, da v času posta piše knjigo. Razume ga lahko vsakdo, ki je izkušnjo posta kdajkoli izvedel. Misli so bistrejše. To je tudi čas, ko naj bi se duhovno izobraževali (isti razlog). Oh, zdi se mi, da nakladam...če te še kaj zanima, vprašaj, bo lažje. LP Lipa

pavlesvn  

član od: 18.12.2004

sporočila: 7

18. apr 2006 10:53

Dolgotrajnejši post ima več ali manj psihološko podlago. Deluje kot placebo, človek ima občutek, da se čisti, ker vase ne vnaša strupov, tisti, ki pa so v njem od prej, se izločajo (kakor, da se sicer, če jemo, ne?!). Fiziološko človek ni zasnovan tako, da bi mu stradanje koristilo, mnogo bolje je stalno in MALO jesti, brez stradanja, žal pa smo taki, da se problemov npr. debelosti, lotevamo kampanjsko, nezavedajoč se tega, da težo mnogo lažje izgubimo kakor pa tako priborjeno potem ohranjamo. Zaradi tega večina debelih stalno hujša..... Tista o "čiščenju" in "razstrupljevanju" je seveda bosa. Strupi pač iz telesa ne gredo nič hitreje, če si lačen, prej počasneje! Pavle pavlesvn

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

18. apr 2006 12:33

Ok, Pavle, tvoje mnenje se mi zdi na mestu. Nisem pa dobro razumela tisto o strupih. Kaj torej pospešuje izločanje strupov iz telesa? Pozdravček! Vrana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. apr 2006 14:31

vrana, pospešuje jo vse, kar pospeši metabolizem, torej v prvi vrsti telesna aktivnost. Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. apr 2006 14:54

Tudi pitje tekočine (voda, nesladkani čaji) je v pomoč pri razstrupljanju organizma. Julija

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

18. apr 2006 16:54

Ves čas sem mislila, da ima tudi kombucha kaj pri razstrupljanju , pa bi verjetno kdo omenil... Hvala obema za pojasnilo! Pozdravček! Vrana

Tatjana Bergant  

član od: 27.2.2006

sporočila: 49

18. apr 2006 18:27

Dekleta in fantje, prav nasmejala sem se, ko sem vse tole brala. Pa ni smešno zaradi teme same ampak nekateri to tako opisujejo da se moraš smejat! Me pa nekaj zanima- vsi ste si edini da je ob postu treba migat, hodit v hribe, je nekdo rekel. OK, ampak hodit v hribe oz. sport te zlačni, kako pa zdržiš tak tempo?. Meni se zdi da si pač šibek če ne ješ, za hojo v hribe pa... vsaj jaz kar nekaj rabim, pa ne vem če bi brez nič šlo 40dni!? Tatjana Bergant

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

18. apr 2006 21:26

Kadar jaz nič ne jem, sem tako tečna, da sem kmalu sita same sebe! Pika Nogavička

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti