Post

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

15. apr 2008 12:59

Ne morem verjet da se lahko brez posledic za svoje zdravje lahko postiš.Meni se pa le zdi da je treba imeti vse povsod trezno glavo brez pretiravanja ker se mi zdi da je kar preveč bolezni bulimije in anoreksije tako med mladimi kot med starejšimi.Vsako nekontrolirano poseganje v telo se mi zdi skrajno neodgovorno za zdravje. mark5

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. apr 2008 13:09

Takole pa zgleda crevo pri koloskopiji na posnetku. Obcutljive dusice naj pred ogledom malo razmislijo. Meni se zdijo take zadeve nekaj normalnega in lepo ilustrirajo mojo misel, da je clovesko telo lepo in dobro narejen bioloski stroj, ne pa ogabna vreca strupov. http://www.youtube.com/watch?v=0nuSzk8WzdM lp, proxima

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

15. apr 2008 14:39

proxima, pogledala sem vido z linka in tiste na desni strani tudi. In me je marsikaj dobesedno šokiralo. Najbolj pa tole http://uk.youtube.com/watch?v=GiHtUFuGgSA&feature=r Ali kdo ve kako in zakaj je to možno, ker jaz ne razumem v čem je poanta, da se ljudje v ozadju tako smejijo P.S. Tudi jaz opozarjam vse občutljive osebe, da posnetki niso za vsak želodec blažkaa

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

15. apr 2008 21:31

Blažkaa to si pa lepo povedala to res ni za vsako oko in seveda želodec ker to lahko vtrenutku mine ves apetit in shujševalna in post sta hote ali nehote na vidiku. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

15. apr 2008 21:36

že pogled na vse anoreksične manekenke je grozljiv a se žal naše deklice preveč spogledujejo in iščejo vzor vitkosti pri le teh.Mogoče bi bilo pa le dobro da včasih pokažejo deklice ,ki imajo kaj pokazat in ne samo štrleče kosti. mark5

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2009 7:18

Danes sem končala post in z veseljem oznanjam, da sem se znebila 3 kil zimskega špeha, ki sem ga pridelala tudi zaradi vas, drage kulinaričarke in kulinaričarji .

Ugotovila sem, da se pri meni najbolj obnese tak post:

1. dan - razbremenilni dan - lahka hrana, veliko vode

2. - 6. dan - postenje - samo pijača. Voda, sveže stisnjen sadni sok, zelenjavna juha (spiješ precejeno vodo), čaj...

Po takem postu sem lažja za 4 in pol kile. In počutim se fenomenalno!!!

jasna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. mar 2009 9:28

Jasna, "post" nameravam držati 40 dni, od pepelnice do velike noči. Delam podobno, kot opisuješ ti od 2.-6. dneva, no vmes še kak jogurt. Počutim se odlično, v treh tednih pa je šlo dol 6 kg.

 

Aja, po Montignacu se (v 90%, izjema so priložnosti, ko se pač ne moreš) prehranjujem že zadnjih 10 let in zame ta način ne pomeni nobene izgube kilogramov.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 22. mar 2009 09:31:02

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

22. mar 2009 10:17

katka lopatka se strinjam s tabo glede montiya, to je samo pravilno in bolj zdravo prehranjevanje, ki tudi meni zelo ustreza. _kekec_

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2009 14:39

Katka lopatka, saj ne morem verjeti, 40 dni??? In tri tedne si že zdržala? Saj vem, da nekateri zdržijo še dlje, samo se mi zdi pa vseeno skoraj neverjetno... In ti, ki tako rada kuhaš, najbrž tudi ješ rada? Vsaka čast!!!.

Čudno mi je samo to, da si v treh tednih izgubila samo 6 kg. A si jih izgubila kar od začetka, zdaj ti pa ne gre več tako hitro, ker nimaš več zaloge? Res me zanima, kako je z izgubo teže pri daljših postih. Verjetno se sčasoma padanje teže malo ustavi, če nimaš ne vem kake zaloge. Daj napiši kaj več, če se ti da. A ti zdaj to prvič ali si se že kdaj postila?

jasna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. mar 2009 19:35

Postim se prvič tako dolgo. Prej sem se po teden dni z javorjevim sirupom. Mi ni težko, ker že običajno precej malo jem (pa še to večinoma ločujem, kot sem že zapisala), vendar me je kar dosti skupaj. Organizem je na ta način prehranjevanja in majhne količine očitno navajen. O ja, zalog imam pa še, ni za skrbet. V prvem vikendu mi je šlo dol 3 kg, potem pa še drugi teden 3, zadnji teden pa praktično nič, se je ustavilo. Po moje bo ta teden spet "ruker", hehe. Postiva se skupaj s kolegico v službi, jem tako kot ona, le da je ona prav v skupini pod zdravniškim nadzorstvom in poleg hodi še na meditacijo z gongom. Pred postom je šla še na klistir, za vikende pije olivno olje (čiščenje jeter), dvakrat tedensko pride zdravnica, doblii so tudi magnetke na uho...No, jaz se za to nekako nisem odločila, delam pa po njenih navodilih.

Imam srečo, da sladkega ne maram, torte pečem večinoma za druge. Šibka sem na slanem...sedaj pa kuham samo za vikend za domače.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti