Post

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. apr 2008 21:43

Zdi se mi, da klistiranje preveč poudarjate in se ga bojite. Ta sicer nič kaj prijetna zadeva vam ne bo nakopala ne hemoroidov, ne povečanega črevesja in ne kasnejšega zaprtja, a je žal nujna vsaj ob začetku postenja, da odplaknete nakopičene strupe iz črevesja. Ker se postimo in pri tem klistiramo le občasno, se ni bati, da bi se črevo polenilo in navadilo na zunanjo vzpodbudo. Rad bi dodal še kakšno misel o postenju. Ljudje gledamo na svet različno in prav je tako. Zato razumem "ezoja", ki se "posti" med dvema obrokoma, razumeti pa morate tudi, da nas je vedno več, ki post jemljemo kot del naše življenjske filozofije, ki obsega tudi skrb za okolje, vegetarijanstvo, duhovnost, dobrodelnost itd. Ne odobravam posta izključno zato, da bi počistili nakopičene mastne sloje klobas, s katerimi smo se basali celo leto prej in se nameravamo tudi v prihodnje, odobravam pa čistilni post, ki mu sledi zdrava prehrana. Post je stres tako za telo kot za psiho. Zato ga ne jemati za šalo. Kdor se želi postiti, mora biti pripravljen (prebiranje literature, izmenjava izkušenj, priprava partnerja ...). Samo tako bo post uspešen in bo imel nek smisel. Nesmiselno je, na primer, loviti rekorde v dolžini posta. Vsak post, pa naj traja tri ali trideset dni, je zmaga za tistega, ki se posti. Dolgih postov ne priporočam, razen če se želite znebiti kakšne bolezni. A to spada že drugam. Le dan vsem! Boris booris

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. apr 2008 22:34

Booris: kateri strupi se nakopicijo v crevesju in kje?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. apr 2008 22:51

Vsa "nesnaga", ki se ne izloči z odvajanjem in se nalaga ter nalaga. In to leta in leta. Mi je kar slabo ob misli na to.

http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=583

Loni Makaroni

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

14. apr 2008 23:00

Kolonik v Domžalah, h kateremu hodim na redno letno čiščenje debelega črevesa, mi je povedal, da se pri nekaterih ljudeh nabere na črevesnih resicah za centimeter debela plast balasta, v katerem veselo živijo majhni črvički in se s tem hranijo ... Če se klistiramo doma, očistimo cca 60 cm črevesa, kolonik ti z masažo očisti veliko več. Nena Nena-morje

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. apr 2008 23:47

Booris, hvala. Napisal si natanko tako, kot bi jaz. To, da uradna medicina in alternativa ne najdeta skupnega jezika ... nič zato ... vsak zase ve.

Nena - morje, mogoče se bom naslednje leto ob postu tudi jaz poslužila te metode, saj zadostuje samo en postopek, namesto v času posta vsak ali vsaki drugi dan.

kobra 1

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

14. apr 2008 23:51

Me je kar groza, ko vse to berem. Sicer nimam zdravstenih težav, ampak razmišljam, da bi šla na kakšno tako čiščenje debelega črevesa zgolj iz preventivnih razlogov, da odstranim morebitni balast. Iskra

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

15. apr 2008 8:41

Loni je napisal/a:

http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=583

Loni Makaroni [rozica]
Nekaj sem že sama vedela, a vseeno ne toliko. Sedaj po prebranem izgledam takole Ali kdo ve kje vse (v Sloveniji, se razume) izvajajo kolonhidroterapijo črevesja ? blažkaa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. apr 2008 9:17

blažka, samo vtipkaj kolonhidroterapija v strička googla, ti jih vrže malo morje ven. Imen tule raje ne bi navajala.

Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

15. apr 2008 12:06

kobra 1 je napisal/a:

To, da uradna medicina in alternativa ne najdeta skupnega jezika ... nič zato ... vsak zase ve.

kobra 1

Mislim, da je to najpomembneje, da vemo, da filozofiranje o oblogah na črevesju itd ni del dokazljive ("uradne") medicine.

Prav bi bilo, da se razmisli tudi o možnih slabih učinkih takšnega "čiščenja". Morda o elektrolitnih motnjah in možnosti zastrupitve z vodo, pa navsezadnje tudi o vplivu na črevesno floro - takšno izpiranje jo pretrese in uniči vsaj toliko kot antibiotiki. Če imamo "srečo", se s pomočjo zdrave prehrane  res ponovno razmnožijo prevsem zdrave bakterije, možno pa je tudi, da se ravnovesje poruši.

 

V neki drugi temi je bilo govora o koloskopiji, ki jo je opravilo že precej izmed nas (mimogrede, preventivna koloskopija po 50. letu je bistveno koristnejša za preprečevanje in zgodnje odkrivanje črevesnega raka kot vsakršno čiščenje). Marsikdo si je torej že lahko sam ogledal svoje črevesje od znotraj. Ste videli kake obloge? Ste med čiščenjem odvajali kake trde suhe obloge? ...

 

No ja, gotovo pa je napametneje, če strupov sploh ne vnašamo v telo.

Nasja

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

15. apr 2008 12:50

Naj več boš naredila za svoje zravje in odvečne kile da namesto počepov pri hladilniku delaš počepe kje drugje tudi na kakšni blazini ali gozdni poti kjer se naužiješ še obilo svežega zraka in oddihneš vse negativne misli ki te tarejo in končno ugotoviš da kile le niso tako odveč ker se ti pokaže življenj veliko lepše.Pa veliko uspeha. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti