Post

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. jul 2005 8:19

Post 40 dni?! No go. Prvič zato, ker nimaš nobene energije (vidim, ker veliko manj jem kot včasih in sem kot krpa - kljub temu, da jem skoraj izključno sadje in zelenjavo), drugič pa ker je lahko tudi nevarno (sploh če imaš probleme s sladkorjem). diling Sporočilo je spremenil(a) diling dne 05. jul 2005 08:21:15

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

10. apr 2006 20:18

Zdravo! Odkar je bila odprta ta tema je mimilo že precej časa, pa vendar morda pa mi kdo lahko kako svetuje in pomaga. Sicer pa se v javnosti sedaj več sliši o postenju in ostalih dietah za zdravje- dr. Drnovček, L.Peterle,... Verjetno vsak prisega na svoje, zanima pa me vaše iskreno mnenje o tem ali še bolje izkušnje. Imam jih 23. in imam precej zdr. težav, pravkar sem po operaciji, sedaj že drugi v osmih mesecih in se mi obetajo še nove. (kratek opis) Poskušam vse sorte in mogoče je to moja zadnja možnost, torej prosim, povejte, če kaj veste o tem. OK pa lep pozdrav katti

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

10. apr 2006 21:18

Bistvo posta je da se telo prečisti torej se pridružujem tistim ki govorijo o vodi;to bo pa po velikonočnih praznikih še kako potrebno (potica, šunka, jajčke ki so zelo težke razni kruhi in še veliko drugega) torej veliko tekočine. mamazeljka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

11. apr 2006 9:28

No,Katti,ti bom kar jaz povedala,kako se je moja kolegica odločila za štiridesetdnevni post in pristala v bolnici. Kri zanič,pritisk ji je padel...... Ne bi si jaz šla tega,sploh pa ne na svojo roko. Poskusi najprej z kakšnim tridnevnim ali sedemdnevnim postom,seveda pa se prej posvetuj z zdravnikom,sploh ker imaš težave z zdravjem. Pa dobro se pozanimaj,kako post pravzaprev poteka. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. apr 2006 15:47

Katti, ne vem, če bi se na tvojem mestu upala odločiti za 40 dnevni post, mogoče če bi bila res pod nadzorom nekoga, ki to v nulo obvlada. Jaz bi verjetno poskusila samo s sezonskim sadjem, zelenjavo in žitaricami. Vse bio in brez dodatkov. Čim manj obdelano. Pa kak kefir, pa veliko zelenega čaja. Prepričana sem, da bi tak način prehrane koristil vsakomur, samo težko se je tega držati. Ampak če je vprašanje operacija, pa tvoje zdravje...ne vem. Jaz bi vsekakor poskusila Pa veliko sreče!!!!! jasna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. apr 2006 16:42

Se popolnoma strinjam z Boorisom. lp Vesna

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

11. apr 2006 17:44

Tudi jaz se popolnoma strinjam z Boorisom! Post izvajam dva krat letno....sem popolnoma zdrava...stara sem blizu 60 let in sem bila zadnjič pri zdravniku leta 1988 ! Edini zdravnik, ki me vidi, je zobozdravnik, ki mi 2 x letno očisti zobni kamen!Redno tudi hodim (na 2 leti) na mamografijo in merjenje kostne mase.....Če se prehladim ali imam angino, se pozdravim s čaji in! Nena PS: še mimogrede, sem vegetarjanka Nena-morje

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

11. apr 2006 20:49

Kaj pa enodnevni posti? Mislim tako, da en dan ješ samo zelenjavo ali pa samo sadje? Ali je kaj narobe, ker je to samo občasno in traja le en dan? Najbrž ne, kajne? Sprašujem zato, ker moja mami ni ravno navdušena nad mojimi enodnevnimi posti, pa ji hočem dopovedati, da to ni nič slabega (upam). hvala, tasyka

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

11. apr 2006 21:53

VSE kar je napisal Boris, lahko potrdim. Sama izvajam cca 14 dnevni post, vsako leto spomladi. Če bi imela negativne izkušnje, ga prav gotovo ne bi. Tasyka, kot je že napisal Boris, če JEŠ sadje, to ni post. Je pa prav gotovo blagodejen za telo, ki ti bo neskončno hvaležno. Z mamo se pa le pogovori in ji poskušaj razložiti kaj in zakaj to počneš; kaj pa veš, morda jo boš pa prepričala, da poskusita skupaj in boš imela partnerico pri prehranjevanju. LP Lipa

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

12. apr 2006 9:44

Kaj pa tisto klistiranje? A pol sploh kam lahko greš? katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti