Nujno-vegeterijanci in velika noc

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 25. mar 2005 12:19 | ogledi: 2.572 | odgovori: 13

Pozdravljeni,

v soboto dobimo na obisk 2 druzini, in 1 druzina je vegeterijansko usmerjena :), druga pa zeloooo mesno .....ja, smesna situacija boste rekli - saj je res! ampak kaj naj velikonocnega postrezemo? Saj za tiste, ki imajo radi meso, me sploh ne skrbi, ampak kaj postreci vegeterijacem?

Prosim torej za ideje, kaj jeste vegeterijanci za Veliko noc....sama sem razmisljala ze o naslednjih stvareh: jajcni hren, hrenov namaz s skuto in kislo smetano ali pa samo s kislo smetano, potem seveda pirhi, pomislila sem tudi na polnjena jajca (zmeckamo rumenjak, dodamo majonezo ali kislo smetano in zacinimo ter nabrizgamo v polovicke beljakov).....Ok, potica (rozinova) bo tudi in pa manjsi pehtranovi in makovi strukeljcki, ampak to je potem ze sladica...mene pa mucijo bolj tiste "slane" jedi....Lahko bi ponudika tudi sir, ampak to ni ravno velikonocno.....

Torej, kaj naj? Sem ze cisto obupana, sicer ponavadi imam kar nekaj idej, ampak zdaj se je pa ustavilo :)

LP

Zala

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. mar 2005 12:32

Mi imamo polnjena jajčka na posteljici iz kalčkov, rolce iz dimljenega sira, majčkena nabodalca z dimljenim tofujem in češnjevim paradižnikom, vrtnice iz rdečih redkvic in mlado čebulico, hren z jajci in guacamole omako, zraven pa zeliščni kruh spleten v kito, vinček...in potico. Lisa

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

25. mar 2005 12:34

Pri nas bomo jedli tudi dimljenaga lososa pa polnjena jajčka kot si omenila, ampak nadevu dodamo še avokado. Pa različne sire, lahko pa narediš tudi kakšnen tunin namaz ali kaj takega... ===

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

25. mar 2005 12:44

Med recepti je dober lososov zavitek. Lp anita

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

25. mar 2005 12:48

Oh, lepo prosim, a mi lahko napiseta svoja recepta za nadevana jajcka? Vem, kako izgledajo in kaj priblizno se da noter, ampak delala jih nisem se nikoli... Lisa, prosila bi te tudi za recept za rolce iz diljenega sira in pa za zeliscni kruh (kito). d., tudi tebi hvala za ideje - caka te odgovor pod sporocilo za torto Crni gozdicek! LP Zala

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

25. mar 2005 13:10

Za polnjena jajčka: v zgoraj navedene sestavine dodaj še polovico zmečkanega avokada in malo curryja ali kurkume pa limonin sok in žličko gorčice, lahko tudi malo kaper ali pa vložen zeleni poper. Pa kupi kakšen bolj fin sir, na primer brie ali kaj podobnega in zraven daj pest orehov ali grozdje. Veliko uspeha ti želim, ===

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

25. mar 2005 14:17

Če so vegetarjanci tudi jajc ne jedo. Mislim pa, da si mi, ki smo vsejedi delamo vse preveč skrbi kaj bodo jedli vegetarjanci. Jaz jim spečem potico brez jajc, kruh, sir, kisle kumarice in razne skutine namaze. Lp, Klavdija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. mar 2005 15:19

Klavdija samo majcen popravek ce mi dovolis. Vegetarjanci jedo jajca, pijejo mleko in jedo mlecne izdelke. Tega ne jedo veganci. Upam da nisi zamerila. Sicer pa lahko naredis testo kot za sunko v testu le da vanj zavijes maso iz preprazenih gob, lece, morda soje, raznih kosmicev.... Testo zavijes v struco in okrasiz z velikonocnimi motivi ter speces. Sicer se pa popolnoma strinjam s Klavdijo. Ce kdo cesa ne je, pac ne je in zato si gostitelj nima kaj belit glave. Tudi ce k meni pridejo vsejedi jedo pac tisto kar jemo mi, ce seveda to zelijo. Ce pa ne, pac ne in to je njihov problem. Zakaj bi se podrejali in zakaj nas bi zaradi tega bolela glava. Serviraj lepo na mizo in naj sami precenijo kaj bodo jedli. Saj vendar niso v restavraciji. Tam se zmisljuje ker se placa. lp Vesna Vesna Milek Recko

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. mar 2005 15:44

Uh, jajčka polnim kar po trenutnem navdihu! Najraje jih imam tako, da rumenjaku primešam gorčico, kari in kurkumo, pa malo kajenskega popra ali pa čilija. dobri so tudi, če rumenjaku primešaš mehak sir in sesekljan drobnjak.... Zeliščni kruh pa naredim tako, da na olivnem olju popražim drobno sesekljano čebulo in malo česna, potem pa to mlačno zamesim v krušno testo. Dodam še šopek peteršilja, malo drobnjaka, malo nasekljanih orehov, prima je tudi zamešati vrečko parmezana. potem pa to ugnetem, dam vzhajat, vzhajano razdelim na tri dele, spletem kito, spet vzhajam, potem pa pomažem z rumenjakom in dam peči. Lahko posuješ tudi sezamova semena. Izgleda lepo, marsikdo na poletnih piknikih ob tem kruhu pozabi na meso. Rolce iz dimljenega sira so pa tenke rezine sira, namazane s Tamarjem in porolane - nič posebnega, a dobro izgleda. Sicer pa - ne kompliciraj - važna je dobra družba! Lisa

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

25. mar 2005 21:22

No še ribja varianta polnjenih jajčk - rumenjake zmečkaš z vilico in dodaš konzervo tunine, ki jo tudi prej dobro spasiraš z vilicami. Vse skupaj zmešaš - za potrebno mazavost lahko dodaš gorčico, majonezo, kislo smetano, tamar- kar ti pač ustreza po okusu. Maso nadevaš nazaj v polovičke jajc, vsako lahko okrasiš z rakcem iz konzerve , rezinico polnjene olive, listkom peteršilja. Važno je, da je pisano, potem pride lepo za pogledat. Namesto tunine daš lahko tudi dimljenega lososa, če hočeš da je zadeva še bolj nobel, si lahko špogaš en kozarček kaviarja in z njim okrasiš jajca. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

25. mar 2005 21:27

Zivjo, hvala vsem za nasvete! Mislim da bom uporabila mesanico vsega in poskusila narediti nekaj dobrega zanje - situacija je taka, da tile nasi vegeterijanci sicer jedo jajca, rib pa ne, niti tunine....tako da bodo jajcka brez tune :) LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti